Prijava
  1.

aktivan rezultat

Termin koji je na velika vrata u sportsku, a posebno fudbalsku praksu uveo Miljan Miljanić, najveća pošast domaćeg fudbala. Ovu frazu koriste svi koji imaju za cilj da izgovore nešto, a ne kažu ništa, jer zapravo aktivan rezultat ništa i ne znači. Upotrebljava se za nerešen rezultat, podjednako kao i za poraz ili pobedu do dva gola razlike.

1)
    Novinar:”Na poluvremenu gubite sa 1:0. Da li planirate neke izmene u drugom poluvremenu?”
    Trener:”Za sad’ neću ništa da menjam, imamo aktivan rezultat.”

2)
    Konferencija za štampu pred revanš utakmicu u Kupu. Prva je završena nerešeno.
    Trener domaćih:”Sa optimizmom čekamo revanš, imamo aktivan rezultat i očekujemo plasman u sledeće kolo.”

3)
    Novinar:”Šta očekujete pred revanš u utakmici baraža s obzirom da imamo prednost od dva gola iz prve utakmice?”
    Slektor:”Imamo aktivan rezultat, koji nam omogućava da u revanš uđemo hladne glave, i ostvarimo svoj cilj, a to je plasman na evropsko prvenstvo.”