Prijava
  1.    

    Bonton u mokrenju

    BONTON (Mokrenjažni)
    1. PRAVILO - Ako u toaletu (pretpostavljajuci optimisticno da se nužda vrši u istom), postoji više od dva pisoara muškarac bi trebalo da zauzme najudaljeniji pisoar od mogućeg prisutnog delatnika time poštujući njegovu provatnost...Što povlači za sobom 2. Pravilo.
    2. PRAVILO – Ako u toaletu postoji više od dva pisoara uvek treba izabrati krajnji kako ne bi dolazilo do zabune kada neka osoba udje, a vi ste recimo na srednjem pisoaru od tri prisutna.
    3. PRAVILO – Je vrlo nepopularno, jer uključuje toliko omraženo pranje ruku. DA! Ruke treba prati posle SVAKE nužde, to nije sramota, to je prosvećenost.
    4. PRAVILO – Korišćenje ubrusa je uz pranje ruku takodje jedan od tabua kod nas. Ubrus koristiti i bacati U KANTU (ako ima ubrusa, ako nema, otici u zenski i pozajmiti bez virenja).
    5. PRAVILO - Ciljanje je posebna i najveća oblast u mokrenju jer uključuje mnoge varijable koje utiču da se ono adekvatno sprovede, a to su:
    • Starost, količina alkohola u krvi, stepen šabanizma, mane vida, nedostatak svetlosti, bolesti. Po Bontonu, ciljati u šolju/pisoar/drvo/rupu (u zemlji).
    Eto, nadam se da vam je ovo pomoglo da savladate teškoće koje sa sobom nosi čuveni Kec.
    6. PRAVILO - Ne pišati u bazen, sem u slučaju kada imaš ispod 3 godine.

    Kako kaze wiki, mokrenje je:
    “Mokrenje ili uriniranje je proces izbacivanja otpadnih materija u tečnom obliku iz organizma putem urina tj. mokraće. Obavlja se putem telesnog sistema koji se naziva urinarni sistem koji se sastoji od bubrega, mokraćnih puteva, mokraćne bešike i mokraćne cevi."
    Opisi ove pojave idu u nedogled i napisani su bezbrojni tomovi u medicini, biologiji i drugim naukama i gotovo je totalno besmisleno citirati sve njih, te sam odlucio da napisem licno svoje misljenje o ovoj sveprisutnoj pojavi iz svog ugla, tj. ugla muskarca. U startu cu se ograditi od zenskog ugla, (pored cinjenice da nisam zena), posto mi je istrazivacki rad uveliko bio otezan time da nisam mogao bezbedno raditi u zenskom toaletu.
    Mokrenje, iliti popularno Pišanje, Mala nužda, Kec, Šoranje, Ceđenje jednooke zmije, Zevanje pitona, Zalivanje malina, Gejziranje, Mikcija, prisutno je u čovečanstvu od vajkada i pravila koja prate ovu delatnost su evoluirala zajedno sa njom. Pisana i nepisana, ova pravila daju okvir opšteprihvaćenog ponašanja u toaletu i okolo. Navešću neka od tih pravila kao i nekoliko saveta kako rešiti neke od situacija u koje se dolazi vršenjem ove nužde.

    *Ono što ste hteli zaboraviti o mokrenju, ali vam savest nije dozvolila*
    (ili skraceno : Ono što niste hteli da znate o mokrenju, ali ću vam svakako reći)

    • Dešava se da zimi bude toliko hladno da su untroke, helanke i (za one malo perverznije), čarape sa halterima, nužan dodatak regularnoj garderobi. U tim uslovima treba obratiti pažnju na situaciju kada se mokri u žurbi i kada se ne skidaju svi ti slojevi do kolena. Treba u takvoj situaciji obavezno skloniti pidžamu/untroke/helanke/halterke od korena uda, jer kada se otrese i vrati u jazbinu može doći do izlivanja onog dela koji je pritiskom bio sprečen da izađe pri trešenju.Osim što je osećaj jaako neprijatan, estetski može biti poguban ako sadržaj probije i izađe na spoljne delove garderobe.
    • Kada se pakipak ( omiljena spojenica) desi nezgoda i kada usled raznih razloga kapljice mokraće dospeju na vidno polje garderobe u delu prepona i niže, valja učiniti sledeće: U procesu pranja ruku možete naglo odvrnuti slavinu da vas muški zapljusne i time kamuflirate dotičnu fleku, ili jednostavnije, uzmete šakom i zapljusnete se sami. To totalno od vas zavisi koji ćete način iskoristiti.Efekat je zadovoljavajući, a dostojanstvo sačuvano.
    • Što se trešenja tiče, evo par pravila i načina:
    1. Tresti cimanjem na dole, izbegavati dijagonalne i horizontalne pokrete.
    2. Poželjno je koristiti ubrus ili t. papir pre nego da se mukica cima gore-dole i time trpi preterano G silu.
    3. Trešenje više od dva puta je igranje sa njim.
    • Ako želite da mokraće ne bude po vama i wc-u hvatajte uglove (tj. Zidove oko rupe) nikako ne šorati direktno u vodu ili zid šolje, već uvek postrance.Neki muškarci čak i čuče. (obično su u vladi).
    • Izuzeci u upišavanju su samo:
    1. Regrutacija i punjenje one presmešno uske epruvetice.
    2. Kada vas neko popiša (poželjno beba ili pas, sve ostalo je bolesno)
    3. Senilnost i boles’.
    4. Ekstremno pijanstvo sa dostizanjem nirvane.
    • Za likove kojima pada napamet u sred tuširanja da zaliju kadu ili tuš kabinu : Ne šorajte dalje od odvoda da mokraća ne bi pravila dug put od kraja kade/kabine ka odvodu i bre... SRAM VAS BILO!
    • Ako se nalazite u prirodi i baš ste pored silnog žbunja zacrtali da zapišate neko drvo, obavezno pronađite drvo sa što glatkijom korom, jer brazde mogu prskanje učiniti nepredvidivim + nema vode u blizini za rešavanje problema kapljica na garderobi, pa je blam neminovan. Poželjno je proveriti da li je u blizini neka sanđama, pre nego što se započne mokrenje da ne ispadne nužda tipa ’’ Petak 13.’’
    • Mokraća je, verovali ili ne, sjajno dezinfekciono sredstvo tako da ako ste u Bear Grills U. Survivor fazonu i nemate Bivacin pri ruci...otkopčajte šlic i pravo na ranu.
    * U slučaju mokrenja u punoj ili delimičnoj erekciji, kao i mokrenju posle seksa ciljanje je pravi izazov usled nemogućnosti sa se cevka adekvatno usmeri, zato preporučujem da wc obložite ceradom ili najlonom pre nužde, ili jeftinije, izručite se u lavabo i zaperite da se ne primeti. :) Ko nije doživeo ovo (što je gotovo nemoguće od puberteta pa nadalje) može odgledati slavnu scenu u filmu sa Džim Kerijem "Me, myself and Irene".
    • Mokrenje nije preporučivo:
    1. Na trafostanicu.
    2. U Amazonu (privlači male ribice koje se uvlače u patku).
    3. U moru (provereno privlači bele i ajkule ostalih boja).
    4. U gaće (privlači bakterije).
    5. Na javnim mestima osim j. Wc-a.
    6. Na -40.

    • Mokrenje je preporučivo:
    1. Sa mosta ili bilo kojeg mesta sa dobrim slobodnim padom.
    2. Posle seksa (uvek ima još jedna majku joj).
    3. Pri rešavanju kamena (jes’ bolno, ali neophodno).
    4. Pri gašenju svih vrsta požara. ( izuzev slucaja kada je požar prouzrokovan električnom energijom i postoji rizik od udara)