
Označava osobu koja se nalazi u toku sticanja visokog obrazovanja ili koja ga je već pribavila. Većinom se tumači u negativnoj konotaciji.
"Ćeri, moja, ostav' se tog fakultetlije, znam ja tak'e, oni bi 'ljeba brez motike. To to je najgora sorta. Šta fali Stevi Marinom, goni MArcedesa, ima 3 nova traktora, a onaj vlači torbe po avtobusu. Nema ti u današnje vreme selameta od goleme čkole, svi će oni posle na kopanje opet. Sve bi' ja to na njivu, jebla ih knjiga! Vidiš ti, jadna ne bila, da je on u dvaj'spetoj oćoraviJo od mlogija knjižurina i buljenja u konfilter!"
---------
"Te fakultetlije su glupi za život, jebla ih škola nji'ova - onaj mali Đokin ide već treću godinu na fakultet za električara, a ja ga zvao da mi ovinkluje motor od čekićara - ka'e da on uči za nekog programatora, a ne da tura struju - ma fakultetlije i cvikeraši su ti najgora sorta, samo nešto muljaju jeb'o ih ćaća lopovski."
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Ko ti je ovo rekao? :D