Prijava

U drugoj temi sam pomenuo mogućnost javnog glasanja, pa mi je Kaizen predložio da otvorim novu temu, da bismo čuli mišljenje ostalih članova.

Dakle, moje mišljenje je da bi se na taj način postiglo mnogo realnije ocenjivanje definicija i da bi se smanjio broj tzv. hejtera na ovom sajtu, s obzirom da ljudi generalno drugačije reaguju kad znaju da su njihovi potezi transparentni. Mislim da bi ljudi detaljnije pročitali definiciju i dobro razmislili pre nego što uopšte daju bilo kakav glas, što bi po mom mišljenju dovelo do realnijeg ocenjivanja.
Ja ne volim da negativno ocenjujem definicije, već jednostavno ne glasam ako mi se ne sviđa, isto kao kad u realnom životu čujete neko mišljenje s kojim se ne slažete, nećete da priđete čoveku i kažete mu da nije u pravu, već ćete produžiti dalje. Ali nekim ljudima mogućnost da to urade anonimno daje hrabrost da to i učine iz obesti ili iz čiste dosade, pogotovo ako je internet u pitanju.
Prema tome, minuse na sopstvenoj definiciji bi tad trebalo gledati kao stimulaciju za kvalitetnije definisanje, a ne za osvetu. Pogotovo ako dobijete minus od autora čiji rad poštujete.

Šta mislite?

Ne slazem se, iovako ima dovoljno revansizma...

Ovo ima vise pozitivnih nego negativnih strana, to stoji. A i te negativne strane bi bile kratkog veka, uveren sam. Govorim o tom revansizmu. U pocetku bi se mozda neko s nekim 'pokrljao', da tako kazem, a kasnije bi se sve to svelo na razumnu meru, i kvalitativno i kvantitativno. Dakle, i ja sam za transparentnost.
Ali... :-) to bi moralo biti prakticno regulisano. Ko zeli da vidi ko je glasao za i protiv njegove definicije, moze to da uradi u posebnom pregledu, a ne da 'svi sve' vide.

Taj tehnicki problem se ne moze resiti? Pitam, ne znam.

Čekaj, kako to javno glasanje omogućava neograničeno glasanje za svoje definicije? Nije mi to baš najjasnije...A ako neko i zloupotrebi javnost glasanja, to će opet svi videti. I što reče Neobavešten, vremenom bi se sve to uskladilo. Mislim da javnost može smetati samo nekom ko voli da zabada minuse...

nisi razumeo predlog dobro. niko ne spominje glasanje neprijavljenih posetilaca, nego da uz svaku definiciju stoji ko je kako glasao.

Ko je pominjao da možeš da glasaš ako nisi prijavljen? Pa poenta je baš u tome da ne možeš, jer da bi se videlo da si glasao, moraš da se prijaviš.Razmisli još malo...

Vidi iz ovog ugla...ako neko napravi nov profil samo za 'hejtovanje', ta namena će se odmah videti upravo zbog javnosti glasanja i odmah sledi banovanje i brisanje njegovih glasova. To me je i navelo da ovo predložim

ja i dalje tvrdim da nije dobra ideja. mozda ne bi bilo lose da moze da se vidi ako si kod nekog autora u debelom minusu ili tako nesto, mada za to postoje modovi. ja po tom pitanju ne bih nista menjao, osim da se uvede onaj moj predlog za 50+ za glasanje

plus bi se zakomplikovale stvari za sredjivanje, plus bi pola vremena neko nekom objasnjavao zasto mu je dao minus, plus bi bilo 20 x vise komentara, jer bi svako gledao da obrazlozi minus

Ne svidja mi se to. Onda bi se svi ustrucavali da daju minuse nekome koga znaju iako mu je definicija ocajna. Valjda bas ti negativni glasovi dele kvalitetne definicije od onih sugavih.

P.S. Molio bih bez tog "moje lično mišljenje". Hvala.

Što je zanimljivo, imao sam sličnu ideju sinoć, a NevoljaŽvaka mi je uzeo ideju iz glave :)

Pa i napisao sam da je moje lično mišljenje jer ne mora da znači da sam u pravu. Osim ako ne ciljaš na pleonazam:)

Da. "Moje misljenje" je sasvim dovoljno :)

Previse je to komplikovano... A sta cemo jednog dana kad budemo imali mnogo vise clanova i definicije sa preko 3000 glasova? Da vadimo listing?

I ne razumem zašto bi neko morao da pravda svoj minus...ne slažeš se i gotovo. E sad...to što se tu javlja malo (ili mnogo) sujete, to je već druga stvar. U svakom slučaju, taj ko se naljuti na nekog zato što se ne slaže s njegovim mišljenjem je budala... i u stvarnosti i ovde.

Zyclon, to sam i ja rekao. Ljudi ce se ustrucavati da daju minus nekome koga znaju sa ceta, i to je ono zbog cega mi se ovo bas ne svidja.

Pa kad dobiješ minus od nekog koga znaš, to je onda siguran znak da ti defka baš i ne valja, zar ne? Ako se poznanici inače međusobno štede, davanje minusa bi značilo prijateljski savet da nešto menjaš:)

A to sa listingom stoji. Nisam progamer, ali mislim da se i to može jednostavno rešiti.

"Moje lično mišljenje" je... :) Aha, dobro. :)

To će dovesti do sukoba među članova, a ocena definicija neće biti realna. Izbiće opšti haos.
Da ne dužim mnogo, slažem se sa 2panom.

"A to sa listingom stoji. Nisam progamer, ali mislim da se i to može jednostavno rešiti."

Naravno.