Prijava

al malo mi nerealna ta cena, tj. preniska za takav monument

Pa nema PDV-a na materijal, radove, niti poreza i doprinosa na plate radnicima, kao ni tnaknade za uredjenje gradjevinskog zemljista i takse za gradjevinsku dozvolu po zakonu o izgradnji pravoslavnih religioznih objekata. To je odmah 50% manje, cist primer pozitivnog zakonodavstva.

Nazalost, firma ("Krst", Vl. Krsta Krstic i sinovi iz Ruskog Krstura) ima monopol. Nisam siguran da je to po zakonu.

koliko dijabola ima nije ni cudo sto smo u ovakvom kanalu..samo neka se dizu crkve, hramovi koji 360 dana u god zjape prazni, i krstace koje nicemu ne sluze, ne mislite valjda da ce to da otera muslimane.a od 50 bolnica u srb 5 imaju magnetnu rezonancu, zubarske stolice stare 50 god, skeneri stari 20.i onda kad se neko razboli budite humani pa skupljajte pare da se leci u inostranstvu jer imamo zastarelu tehniku ili je nemamo..
valdemar, a ko je finansirao izgradnju onog hrama u bg i hrama u kv.pa na njima samo oni bakarni oluci i krov vrede kao necija kuca.sta mislis od cijih je para to napravljeno..

aj mrs jebala te sopstvena satisfakcija oduvek su ljudi gradili i veca zdanja na racun sirotinje jer to je nesto sto traje duze od tebe i tvoje dece

jel tebi poznata rec prioritet i njeno znacanje?bogu mozes da se molis i u svojoj sobi
a kad ti trebaju pare za hranu itd onda idi ispred crkve da prosis posto smo u velikom manjku sa radnim mestima..

valdemar, a ko je finansirao izgradnju onog hrama u bg i hrama u kv.pa na njima samo oni bakarni oluci i krov vrede kao necija kuca.sta mislis od cijih je para to napravljeno..

Od onih koji su dobrovoljno dali te pare? Nisam upoznat sa činjenicom da finansiranje takvih projekata ide iz budžeta države. Opet kažem, ako znaš neku kompromitujuću činjenicu tog tipa, mogao bi i da je izneseš. Ja stvarno ne znam.

znaci skupili su pare za one dve gradjevine koje kostaju ko zna koliko miliona e a novi pazar, valjevo i ko zna koliko jos gradova nema magnetnu rezonancu recimo..kako god okrenes stvar je katastrofalna.koliko tek ljudi umre jer nemaju pare za lecenje u inostarnstvu

Oće neko kurca?

znaci skupili su pare za one dve gradjevine koje kostaju ko zna koliko miliona e a novi pazar, valjevo i ko zna koliko jos gradova nema magnetnu rezonancu recimo..kako god okrenes stvar je katastrofalna.koliko tek ljudi umre jer nemaju pare za lecenje u inostarnstvu

Pa nemaju, ali nije SPC medicinska organizacija. Imaju svoje ciljeve, na to daju pare, i gotovo. Da su ljudi pametni, osnovali bi organizaciju za lečenje bolesti (zvala bi se... hm... čekaj... a, da Zdravstveni fond), pa bi ta organizacija plaćala lečenje ljudi, a svima bi se uzimalo od plate pomalo, i svi bi bili osigurani, a kad bi neko pokušao da sjebe taj zdravstveni fond mitom i korupcijom, obesili bi ga tik do Hrama svetog Save.

evo ovo sad ne govorim kao neko ko ne veruje u boga,nema veze s tim i da verujem u boga tako bi razmisljao
ne davaj jebenoj crkvi i popovima pare...ne trebaju pare...oni trebaju da cuvaju ovce i koze i da zive takav zivot,ne treba ti krst od 46 tona...kupi gta 5,kupi 67 cokoladica,kupi veci broj sibica nego sto ce ti trebati samo nemoj da dajes pare onima sto manipulisu tvojim mozgom

Ko hoće, neka da, ko neće, neka ne da. Ko da, neka se pripremi da njegove pare budu utrošene na džinovske krstove, vladičanske dvore, audije, i tako. Svi sve znamo.

pa ko hoce ko nece,to svakako jbg,ali pametnije je ne davati

Vald zaključao temu

pa ko hoce ko nece,to svakako jbg,ali pametnije je ne davati

Pa ja ne dajem. Verujem da ti ne daješ. Ko hoće, neka daje, ali ovi što daju misle da su oni pametniji. Meni svejedno. Takvim ljudima bi bio potreban ceo preokret svesti da bi prestali da daju crkvi, a počeli da daju organizacijama koje nabavljaju aparate za magnetnu rezonancu. Mada, i što se tiče tih aparata za magnetnu rezonancu, nabavku kontroliše Ministarstvo zdravlja, kojem opet ne treba verovati, jer su deo ove jebene Vlade. Negde bi pare prosledili nekim partijskim kadrovima, šta li, opljačkali, pojeli, popili. Ma jebeš ih sve.

evo ima jedan lik iz mog kraja,najveca sabancina koju sam upoznao,shamara klince,uzima im pare,smrce kokain,vara svoju zenu ljuto i hvali se klincimo po kraju svojima jebanjima/varanjem zene s kojom ima dete...i on je pop...on je tu da moralise uvek...on je tu da se smatra uzornim moralnim covekom svejedno...kladim se da ima zilion takvih popova...ne verujem mu da veruje u boga uopste...kladim se da je upisao bogosloviju jer zna da ce dobijati mnogo para...to ne bi trebalo tako da bude...

ko bre da da tolike pare, pa nije hram svetog save kostao 100 hiljada e.ja ni lud ne bih verovao da je to izgradjeno na legalan nacin

Milošević davao pare, da se malo primi nacionalizam, dijaspora davala pare. Mada, u to vreme niko ne zna kako su tekle pare, mogli su da skidaju sa dečjih dodataka, pa opet da niko ne sazna.

kladim se da ima zilion takvih popova

Znam popa dilera. U stvari, nije pop, samo je svršeni student bogoslovije. Ali nikad ne zajebe, kako se dogovori, tako bude. Da je više takvih, i da su svi iskreni, jbg.

Glupo je i kupiti iphon6.
Glupo je šutnuti malog kera na ulici.
Glupo je zapaliti dzok i reći boli me kurac što ne znam drva da nacepam i zapalim vatru.
Glupo je dati pare crkvi da napravi krst.
Ali ljudi to jebeno rade, to je taj civilizacijski iskorak koji smo postigli, da svako radi šta hoće.
Osuđivati ljude što rade glupe stvari je glupo koliko i podržavati ih.