Prijava

Dakle ko je po vašem mišljenju potcenjen na muzičkoj sceni...Tj koji bend ili muzičar je toliko marginalizovan a da to nije zaslužio...Nije bitno da li je komercijalna gamad preplavila kvalitet,govorim o čoveku/bendu koji je započeo nešto,prvi provalio a da mu se zbog toga pridaje mali (ili mu se uopšte ne pridaje) značaj

Ja bih da počnem sa Zappom jerbo smatram da je promenio gitaru iz korena,kroz bend su mu prošli mnogi (satriani npr) koji su pokupili malo od njega i kasnije razvili jazz,blues,heavy ili šta već iz te njegove škole....Takodje su ga smatrali za ludaka i šarlatana jerbo je ukazivao na problem globalnog zagrevanja,zagadjenja (to je druga priča)

A bend npr neka bude Toto (iako ih ne volim baš,treba odati počast tom live nastupu i zvuku,npr oni nisu toliko u prvom planu a dugo traju)** Ovo je neko subjektivno mišljenje,mada pravi fan (možda baš ovih gore) nikada neće reći da su oni bili potcenjeni tj kako kažu deca mejnstrim

Мораћу да кренем од домаће сцене. Ђорђе Давид. Јесте курац од човека, али човек утепује и није фер што га сви пљују.

http://www.youtube.com/watch?v=S6NAwvXvBFU

Мус, једи курац :))

Блекфут, свакако. Мислим да ће се и Џими сложити са мном.

Дејан Најдановић Најда такође. Иде ми на курац кад причају како је Борис био закон, а Најда нема појма. Оба певача су добра на свој начин.

А Најда је све бољи и бољи:

http://www.youtube.com/watch?v=GbIZMHQKqDg

E da bre David,Najda,Šepa Gale...

Блекфут, свакако. Мислим да ће се и Џими сложити са мном.

Свакако. :)

Слажем се за Најду, Најда је одличан.

Dvejn Alman...Jeff Beck

Ja mislim da sam ja najpotcjenjeniji muzičar... Danas sam čak odsvirao rif od Misfitsa - Helena na klasičnoj gitari, u SKC-u kod nas pod uticajem 6 piva... Ja sam tata...

Занимљива тема али као што си написао на крају, то све зависи од угла.
Џеј Џеј Кејл би могао ту да се сврста... Можда Рејнбоу...
Енималси се нису углавили на заслужено место, иако су били у налету.
Дилане Вај је био код Запе у бенду, мада су он и Сач слични :)

Da,da,da,da... Gledao sam neki dokumentarac sa rock in rio i kako je Coverdejl hvalio gitariste i pomenuo zapu...

Душко Гојковић, 77-годишњи младић, наш највећи џез музичар ког смо имали, ЈОШ имамо и вјероватно ћемо икада и имати. Он је дио свјетске џез историје и много је познатији ван Србије. Како то познато звучи, зар не? Током каријере је свирао често са најпознатијим музичарима џеза, па између осталог и са Мајлс Дејвисом који га је изузетно цјенио, а ето овдје је мало ко за њега чуо, осим ових што баш прате џез. Кад је прије тачно двије године држао свирку са својим октетом у Новом Саду, једва се напунила сала малог Студија М. Далеко прије икога у бившој СФРЈ је маестрално комбиновао мотиве из фолклора и традиционалне музике балкана са популарном музиком и џез аранжманима (Swinging Macedonia CD - 1966)

Dado Topić.

Dodatni plus mu je što je rođen 1949. godine a zove se Adolf. Koliko naci moraš biti, jebote.

Stiven Sigal, zvani Stiven Sigal.

Slažem se sa zeljčekom