Prijava

Odličan, ali, nažalost, zaboravljen pravac u roku. Karakterišu ga jaka distorzija, iživljavanje nad bubnjevima i tekstovi koji balansiraju između idealizma i pesimizma. Najpoznatiji bendovi tog pravca su Nirvana, Perl Džem, Alis in Čeinz i drugi.

Šta mislite o grandžu i o predstavnicima tog pravca?

Нирвана пар песама, Прл Џем једна, Елис ин Чејнс срање, Саундгарден пар добрих ствари.

Obožavam Elis, jedan od omiljenih bendova.

За своје време је представљао револуцију у звуку као контраудар глемерима и,уопште,комерцијалности,али се после јако збљувило.

Nirvanu ne volim, Alice in Chains takodje, Pearl Jam 2-3 pesme mozda.
Nickelbackove starije pesme dosta vuku na grandz i te stvari mi se bas dopadaju,npr. Never Again i Too Bad.
Neki i Godmsack ubrajaju u grandz, njih isto gotivim.

Edit: Godsmack
Uf kako je zajebano bez edit opcije.

Evo da dodam i ja svoje mišljenje.
Perl Džem mi je najomiljeniji od tih bendova zato što mi se sviđa njihova muzikalnost, a i Edi Veder ima baš jeben glas.
Elis in Čeinz više vuče ka metalu, ali njihovi tekstovi su pravi 'grandžerski' tekstovi ( jedan od primera je 'Man in the Box'). A i Džeri Kantrel je pravi virtuoz na gitari.
A Nirvana... hm... sviđa mi se kako Dejv Grol 'siluje' bubnjeve.
Te bendove inače i slušam.

A što se tiče grandža kao pravca, slažem se sa Dr Jankovićem. Perl Džem je raskinuo ugovor sa jednom medijskom kućom zbog toga što članovi grupe nisu hteli da snimaju spotove.

Jedan fantastičan, fenomenalan pravac koji je nastao kao kontraudar tadašnjem mejnsrtimu, da bi na kraju i sam postao mejnstrim.
Nažalost toga više nema, jedino eventualno u grupama koje neki deklarišu kao post-grandž poput Creed-a ili Staind-a.
Grandž je u svoje vreme oslikavao sintezu komercijalnog roka i hevi metala, dajući time publici novi zvuk solidno žestokih rifova i blago depresivog, kišnog, sijetlskog raspoloženja.
Ono što mi se najviše sviđa kod ovog pravca je grandžerski stajling, koji je sastoji od iscepanih farki, karirane košulje i nezaobilaznih "Starki". Dugo sam furao taj fazon, i dan danas ga gotivim.

Ova grupa, pesma i spot imaju sve neophodne elemente potrebne da biste se uverili šta je pravi grandž. Indžoj... :)

http://www.youtube.com/watch?v=bNj7ZyZy7cw

Nova govnjiva verzija sajta... :)
Kucajte na ju tjubu: Mudhoney - touch me I'm sick

Шта знам... Не могу да лажем како нисам слушао гранџ. Јесам, али не због неког квалитета (сматрам да ту од квалитетне музике нема ни К, јебига, не знају да свирају углавном), већ због тога што ми је гранџ прилично питак. Некако пријемчив.

Одслушао сам све Нирванине албуме по хиљаду пута за време средње школе, али зато сад ретко пустим Нирвану.

Прл Џем... Њах...

Елис ин чејнс су ми готивни мање-више, рецимо да су ми ово најјаче њихове ствари:

http://www.youtube.com/watch?v=K9JrEqfmjY4
http://www.youtube.com/watch?v=dWkIpbVabNM

За своје време је представљао револуцију у звуку као контраудар глемерима и,уопште,комерцијалности,али се после јако збљувило.

Jedan fantastičan, fenomenalan pravac koji je nastao kao kontraudar tadašnjem mejnsrtimu, da bi na kraju i sam postao mejnstrim.

Zar nije tako sa manje-više svim pravcima, i to u svim umjetnostima, ne samo u muzici (kao onoj koja je podložna najbržim promjenama)?

Гранџ је био контраудар глемерима. Али, за разлику од глемера, гранџери нису знали ни д асвирају, ни да певају.

Нешто као панк у односу на рокенрол седамдесетих.

Уф мени су Медханеј много јак бенд....:Д

Али, за разлику од глемера, гранџери нису знали ни д асвирају, ни да певају.

Ama! Kako?!

Како ''како''? Упореди певачке могућности Курта Кобејна, који је обичан дрекавац, са могућностима просечног познатог глем певача.

Нпр. упореди Нирвану и Твистед Систер. Свирачки. Неупоредиво.

Ne. Ima različitih vrsta pjevanja. Neuporedivih. :)

Ne kažem da su najbolji pjevači i svirači otkad je svijeta i vijeka, ali baš da ni u čemu nisu bili dobri - pretjera ga! Opet.

Што се уфатили Кобејна ко да је породио Гранџ. :Д

Па, добро сад. :)
Да нема генерализације, не би било ни расправе.

Ти би само да се расправљаш! Контам да сад слушаш Кобејна из фетус фазе. :Д