Prijava

Lično smatram samo Džihad kao losu stranu Islama i Tretman prema ženama,reč je o religiji koja je veštački dobili Džihad kao zakletvu na rat protiv ateista,medjutim da bi potpaljivali bolje svoje borce da kreću u rat preinačen je u rat protiv ne-muslimana.Ko ovde smatra Islam u globalu kao svetski parazit,i žašto,ko ne i žašto? Ja ga ne smatram parazitem.

Имаш куцачку грешку у наслову... Не светски неко друштвени. Џихад је одбрамбени рат и нема везе са фанатицизмом који представљају терористичке организације.

Ostajem pod ''svetski'' jer društvo se moze posmatrati u globalu kao svetsko ali i kao uzi pojam,drustvo naučnika tako da,ipak ostaje svetski.

Selam alejkum! Sticajem okolnosti, prilično sam dobro upoznat sa materijom, pa ću rado pokušati da odgovorim na vaša pitanja. Bujrum!

Kako se meni smučilo od ovih vjerskih pitanja, i toga, kenja mi se od džamija, crkava, sinagoga i ostalog...

En_Dotter, Džihad je daleko od odbrambenog rata.

Sve religije su paraziti, a ne samo stereotip.

Рнрт да ли си чито можда Куран? Ако јеси видећеш да уопште није агресиван џихад и да се примењује само у екстремним ситуацијама.

Ako je po knjizi, džihad, znači borba, napor. A to je pre svega borba potiv greha!
Muslimanima je zabranjen obanzivni rat, ali je svaki defanzivnu, odbrambeni rat, smatran dobrim delom, ako se tim ratom, pored sopstvenog života, brani i vera, onda je to sveti rat.

Куран је сјајна књига...ислам је сјајна религија...толико до мене.

Nisam čitao mada bih voleo da je pročitam,preporučio je veroučitelj davno ,davno.

Куран је сјајна књига...ислам је сјајна религија...толико до мене.

Књига ко и свака друга ако ниси те вероисповести и ако се ње не придржаваш. А дали је сјајна религија не знам јер је нисам пробо.

Islamski teroristi su napali našu maštu, i prete da je unište.
I ništa drugo.

Islam uopšte nije agresivna religija, niti su muslimani(ako izuzmemo Osmanlije ali to im je zanat bio)- niti su im radikalne metode bile(arapski muslimani), a onda upadoše Ameri i napraviše sranje u arapskim zemljama. Klasika. Onda dođu na Balkan pa im budu saveznici šatro.
Što se tiče verskog fanatizma gori su Ameri, imaju milion podvrsta hrišćanskih religija i skoro su sve agresivne.
To u šta se danas islam pretvara je samo odgovor slabih. Pa i Izraelci su bili najveći teroristi do dobijanja države a sad seru, nema veze religija nijedna s tim.
Svaka verska, sveta knjiga je i miroljubiva i agresivna, zavisi kako je tumačiš. I to je ono što male koke jebe a nije petao. Pročitala sam Kur'an i ništa, kopija biblije, ništa specijalno, vera koja je samo ujedinila totalno razjedinjene Arape u ono vreme.
Vatikan je najgori.

Ma sta kenjkate u prazno dobro je rekao ovaj novi patrijarh. Kad su islamski vernici u manjini oni onda glume poslusne gradjane acim osete da imaju neku moc odmah pocinju da se 'guraju' i da vrse neki pritisak. Religija nevidjeno nazadna. Da je po kuranu ziveli bi ko najveca beda. Eto ja studiram pravo i imao sam priliku da ucim o serijatskoim zakonima ma i Turska se manula serijata jer je velika razlika izmedju idealnog serijata i prakticnog. Zakoni totalno neupotrebljivi u danasnje vreme. Ne odgovaraju danasnjim prilikama i drustvenom napretku.

@Macak pos slemom
Studiras prava i tako si zakljucio to sto si napisao? Nemas ti pojma sine. Te stvari se ne uce na faxu.

Inace, vidim da neki porede bibliju i qur`an. Sta da vam kazem, odgledajte debatu izmedju Šoroša i Deadata o tome koja je bozja knjiga, bibilija ili qur`an. Tu ce te od ucenih ljudi videti kontradikcije biblije. I shvaticete da bozja knjiga treba da bude jedna i jedina. A ne da postoji preko 60 verzija, ili koliko vec ih ima.. koje su menjane kako kome odgovara. Qur`an je jedan i jedini, nema vise verzija. Ima samo razlicitih prevoda jer je arapski tezak za prevodjenje. Verzija i prevod nisu isto.
I samo da dodam da teroristi nemaju nikakve veze sa islamom. Ali zapad je se svestan da je islam najveca rastuca religija trenutno i pokusavaju da to sprece na sve nacine. I zato se po zapadu, kada se desi neki napad optuzuje ceo islam, i ako su u pitanju samo pojedinci. Hitler i ostali najveci zlocinci nisu bili muslimani, pa jesu li njihove zlocine prepisivali religijama u koje su oni verovali ??? Nisu.

I shvaticete da bozja knjiga treba da bude jedna i jedina.

Ај сад, прочитај опет, ал замисли да си у некој другој религијској групи/култури, па нам јави какав је осећај.

I shvaticete da bozja knjiga treba da bude jedna i jedina.

Очекујеш од несавршеног бића (човека) да схвати поруку савршеног бића (бога) и да напише савршену књигу, и при том да тврди да је једна од њих милион баш права???

Studiras prava i tako si zakljucio to sto si napisao? Nemas ti pojma sine. Te stvari se ne uce na faxu.

pa kaze

Tu ce te od ucenih ljudi videti kontradikcije biblije.

cek, gde su ovi uceni ljudi naucili to sto su naucili? i gde treba da se uci?

Interasantna ta priča o pisanju korana... skoro kao priča o pisanju biblije.
Zna li je neko?