Prijava

Има ли Шумадинаца на сајту?

Ја проведох 20-ак година у Шумадији... ал' се никад нисам осећао Шумадинцем... јеби га, вероватно зато што су нас дошљаке увек сматрали, и дан данас сматрају, за Шиптаре са Косова.

Сад одем понекад код родитеља, једном у месец-два.

најзанимљивије је што ретко ко зна праве границе Шумадије...најјачи је био Велимир Илић кад је у Гучи рекао: ''Окупили смо се овде, у срцу Шумадије''...

Предражињно, где то у Шумадији...мислим, које место :)

Баточина, Костја... 20 и кусур километара од КГ-а, уз сам аутопут...

Ja sam Šumadinac otprilike svakog trećeg vikenda, iz Banje kod Aranđelovca. :)

А ја и нисам рођена Шумадинка, из околине Београда сам...
У Шумадији живим већ десетак година и некако ми прирасла за срце... :)

Костја, па да, не знају се границе мада би можда негде могла да се нађе нека лепа подела Србије на регионе... :)

Realno bi i okolina Beograda mogla da se svrsta tu. :)

Ја сам једне године ишао да играм баскет на неком "Шумадијском окторбу"... био је организован у Гроцкој, у околини Београда, тако да контам да се географски и то води као Шумадија.

није мој реон, Предражињо...:) код нас, само у мом селу имаш избеглице из Хрватске (и Хрвате), Босне, са Косова, имаш Црногорце, Цигане, а имали смо и неке бога-питај-шта-су (говорили су нам да су Албанци)...а добро се трпимо :) знам само да не подносе пандуре Косоваре...

Маријана, у Политици сам читао давно тачне границе Шумадије...колико то тачно може бити :) такође, Шумадија се препознаје и по ''шумадијском типу села'' (тако некако, не знам тачно) :)

јужно од Дунава и Саве, западно од Велике Мораве, северно од Западне Мораве, источно од Дичине, и северозападну границу не знам тачно, али требало би да су то Колубара и Љиг...

(и Хрвате)

Јадно то село...

Moja majka je odrasla u Bogovađi. Jednim, manjim delom osećam nešto šumadijsko u sebi. Daleko najlepši deo Srbije.

јужно од Дунава и Саве, западно од Велике Мораве, северно од Западне Мораве, источно од Дичине, и северозападну границу не знам тачно, али требало би да су то Колубара и Љиг...

јесте, бар сам ја тако учио из географије

Ja sam Šumadinac, mada se nikad nisam tako osećao...

па шта значи то ''осећати се као Шумадинац''?

Rođena Šumadinka. Ima nas. :)

па шта значи то ''осећати се као Шумадинац''?

Značii da se "osećaš" na rakiju. :)

Marijana, često sam ti u mestu gde sada živiš...:-) Po meni je Šumadija najlepši deo Srbije. Ako Bog da , planiram tamo negde oko Rudnika, Bukulje, Topole ili Kosmaja da jednog dana kupim kuću i pobegnem iz Beograda ...

Tulumbac, е онда поносно изјављујем: Ја сам Шумадинац у срцу и души :)

Никола, лепо је тамо, ал код нас на ''југу'' Шумадије је ипак лепше :)

Odakle si ti Kostja? Možda obiđem i tvoj kraj pa se predomislim...