Prijava

Da ne ispadne da smo nacionalisti. Koga imamo iz susjedsta? Ajmo momćadi i curice :))

Ja imam mnogo prijatelja Kroata, nadam se da ih ima i ovdi.

пошто мене имају обичај да банују трајно односно доживотно, јел то значи да ће ме ако кажем да сам 'рватица бановати на једно 50 година?

Sad videh da si napravio pravilnik, po njemu bi trebalo da banujes samog sebe zbog otvaranja besmislene teme.

ма ништа од тога, и ја им предлажем самобановање, али само се разљуте још више.. :(
а мислим да није глупа тема и ценим да има и браће нам овде, али питање је да ли ће се јавити, почекајмо да видимо

E da, imam neke od tih poker prijatelja i u FB prijateljima. A tezak sam na dodavanju u prijatelje, jedva ih 100 imam, nepoznate skoro uvek odbijam, pa cak i neke indijance koje znam.

Uz ovakvu dobrodošlicu, čisto sumnjam.

Ако се стиде свог порекла не би требало ни да долазе вамо. Кад смо на форуму о политици и друштву могли нормално да причамо у највећем броју случајева уз минимална прозивања (обично шаљива), не видим разлог да нико од Хрвата овде не дође и не каже: "Ја сам Хрват и одатле сам". Е сад... ако имају нечега да се стиде јебем му матер...

Erm, evo ja sam iz Hrvatske... Zapravo ne znam sto bih se trebala ili se ne bih trebala javiti, al' ajde sad.
Đeri ti si tako drag. :D

Rispekt za LG, ali mislim da nije jedina na sajtu. Bila je svojevremeno aktivna i Ivana sanjalica, ne znam zasto vise ne dolazi. Mora da se neko pravio pametan ko Laki.

Mene su izagnali sa par hrvatskih grupa na Fejsbuku, čisto zato što sam par komentara bez ikakve političke sadržine stavio ćirilicom. Ima ludaka svuda. A izgleda, koliko sam primetio u tom komuniciranju sa Hrvatima preko Fejsa, da mlađi moraju da ulože napor da bi čitali ćirilicu, pošto je ne uče.
Inače, da su nam braća, jesu, to je evidentno. Ali moj deda, na primer, nije pričao sa svojim bratom 30 godina, do kraja života.

Valdemar, ne uci se, stoga nemaju pojma. Eventualno ako slovo koje prepoznaju iz latinice, mada ni to nije zagarantirano posto moze drugo da znaci. :)

@ Grehota što je tako, mislim da su samo oni na gubitku, jer ja njih razumem, a oni mene jok. Ali mogu da zamislim koliko bi se u Srbiji proučavala latinica da nije engleskog, nemačkog, francuskog i sl.

Pobrisao sam spem sa teme.

Sad ozbiljno, BANOVAĆU svakog ko bude pametovao na mesec dana.
Zašto mesec? Zato što se non stop vrte jedni te isti spemeri. I zato što je osetljiva tema. Vukajlija nema granice, ko hoće da ih pravi, pravac na YouTube komentare

Ali gledaj cisto razumski. Srpsko je pismo cirilica, zato se mlađi Hrvati ne susreću s njom. Njima to za standarde obrazovanja koje od nas trazi drzava ne treba. Susret ce se s njom eventualno na internetu ili ako ce ici direktno u Srbiju. Makar ja smatram vrlo pozitivnim da imate vlastito pismo.

Srpsko je pismo cirilica,

delimično tačno - ravnopravni su ćirilica i latinica kao službena pisma

ravnopravni su ćirilica i latinica kao službena pisma

потпуно нетачно, узми Устав и прочитај шта пише кратко и јасно. То што нам је држава распала па нити ико зна шта је у Уставу нити га ико поштује, то је друга ствар..
А постоји тема за ћирилицу и латиницу, тако да нећемо овде о томе :/

Ali mogu da zamislim koliko bi se u Srbiji proučavala latinica da nije engleskog, nemačkog, francuskog i sl.

само да додам, ово је често а прилично неразумно размишљање, јер писање свог језика другим писмом нема никекве везе са учењем страних језика и њихових писама. Као што нпр. Немац неће и нелогично је да пише немачки ћирилицом, иако крене да учи руски или српски или бугарски, тако не би било лоше и ми да се оканемо оваквог размишљања.

Imam poznanika, iz Hrvatske, ali ne voli da ga zovem Hrvat, jer je iz Istre!

Хахаха какво курчење, а бацио нам википедију :))) Ја много волим да слушам Северину док прича. Баш ми је јебачки, а нема везе с њеним ремек делом, јер га нисам гледала.