Prijava

Mislim na noćne klubove iliti diskoteke.

Tu po meni postoji jedan žešći paradoks.

Od svih svojih potencijalnih funkcija klub rijetko kad dobro zadovolji i jednu, a bez obzira na to uvijek je dupke pun. Kako to i zašto to?

Ko je pametan da razjasni taj paradoks?

Evo potencijalnih funkcija kluba:

a) muvanje
b) da se sluša muzika
c) đuskanje / ples
d) druženje, socijalizacija
e) da se čovjek napije
f) da se vidi i da se bude viđen

Od toga:

a) muvanje - Muškarcima veoma rijetko uspijeva, skoro nikad, a s obzirom na neviđenu gužvu i preglasnu muziku nema mnogo ni prilike. Cure nemaju taj problem, jer ako iole dobro izgledaju neki će im likovi prilaziti (i najčešće ih smarati) - od njih 20 valjda će joj se jedan svidjet. Na njoj je samo da bira (i da se tu ne zajebe, što se nažalost često desi)

b) Muzika u nekim klubovima zna biti dobra, ali je uglavnom tuc-tuc haus smaračina (i to komercijala + najnoviji turbo folk narodnjaci; čast izuzecima, u nekim klubovim su dobre svirke - ima i roka, i drum and bass-a, itd.)

c) đuskanje - Za cure donekle OK - funkcija zadovoljena, momcima teško, uglavnom se mršte i piju pivo, mada neki i đuskaju, tj. uglavnom mašu rukama

d) druženje, socijalizacija - Ma koje crno druženje. Tu samo drugovi stoje pored drugova. Muzika sprečava komunikaciju. Deranje ponekad pomaže

e) da se čovjek napije - Oćeš, al zamalo - možda bi i mogao da cijene pića nisu astronomske, jedino pomaže prethodna priprema

f) da se vidi i bude viđen - To igra ulogu samo u nekim manjim mjestima, a u većim gradovima je skoro beznačajno

Dakle - sve svoje potencijalne funkcije klubovi vrlo kilavo zadovoljavaju, neke od njih skoro nikako - PA IPAK, svaki petak i subotu (a nekad i četvrtkom) klubovi su puni krcati, ljudi se stišću ko sardine u konzervi, ne može se prolaziti od gužve. U nekim studentskim klubovima takve su gužve čak i utorkom, srijedom, zavisi koje je večeri koji klub aktuelan.

Zaista otkud i zašto tolika neviđena popularnost klubova?
Šta vama klubovi u životu predstavljaju?
Koliko često idete u njih?

f) da se vidi i bude viđen - to igra ulogu samo u nekim manjim mjestima, a u većim gradovima je skoro beznačajno

Sa ovim se ne bih složio. Ovde po Beogradu se maltene cela ta splavarska ekipa poznaje medjusobno. Ko jedno veliko selo su.

muvanje - muškarcima veoma rijetko uspijeva

Ne banalizuj na osonovu ličnog iskustva :)))))

Pa ajd dobro, ja nešto i ne pokušavam često neko muvanje u klubovima, ali ni moji drugovi nisu puno bolji - tj. oni što imaju cure uglavnom ih nisu upoznali u klubovima, a oni što nemaju, uglavnom ni ne pokušavaju u klubovima da muvaju, a oni što pokušavaju rijetko kad uspiju.

Pa možda i jeste tačno to da se ti splavari međusobno poznaju, ali za one koji idu u klubove samo ponekad, nije prioritet da se bude viđen. Ili sam možda potcijenio koliko i veći grad može da bude čaršija.

Potcenio si, biliv mi. Selendra neopevana u sred glavnog grada.

pa idem ponekad,cisto da promenim malo.. posto cese izlazim po kafanama.. predstavljaju mi izlazak kao i svaki drugi e sad sto se tie funkcija.. pa hmm
a) muvanje,pa nije cilj izaci i da smuvas ribu.. cilj mi je provod pa sad ako mi se neko svidi i ako uspe sto da ne.. ali ne samaram se pred ogledalom pre izlaska i govorim "veceras ces da upoznas neku i rastavis joj guzove kasnije"
b) muzika zavisno od veceri,mda obicno preskocim taj haus,bas smara.. a ove cajke i dizel jebiga.. dodje dobro da se ispraznis
c) moze da se djuska i te kako ;)
d) pa ono,ne moze klub da zameni kafanu po socijalizaciji gde se sa svima pobratis,tu bih se reimo slozio..
e) pa ne izadjes suv.. i moze se napiti ;) popijes par piva,roknes 2 ture satera.. i patosiran si :)
f) pa i nije neka funkcija da budes vidjen,jedino ako te usliakju i okace na fejs :)

e) pa ne izadjes suv.. i moze se napiti ;) popijes par piva,roknes 2 ture satera.. i patosiran si :)

Možda ako si osmi razred. :)

Što se muvanja tiče, je muvam neđe drugo, ne u klubovima, jer me nekako muka... Gužva je i sve to ostalo...

Da budem viđen, pa Podgorica je nekako mali grad kad pogledaš Beograd itd... ali iako živim u Zeti, dosta naroda već znam, tačnije ne mogu porć centrom, a da mi se 20 ljudi ne javi... To inače mrzim

Druženje u klubovima ne postoji, jer je gužva, to je prazna priča....

Napiti se... Teško... Ja to radim otprilike - pođe se u park, popije se, pa se ide u klubove, na svirke itd, što se veže sa ovim korakom za muziku, meni npr odgovara rok, metal nebitno, ali ne bih mogao da idem đe se pušta nešto što mi ne odgovara, jednostano mi ne prija...

Đuksanje, ej, a đe mi da đuskamo... :D

Muvanje - muvam na drugi način, jer se muvanje u takvim uslovima može svesti na 5 pogleda u toku noći zbog gužve...

Zaista otkud i zašto tolika neviđena popularnost klubova?

Pa oće ljud da kažu BIO SAM SINOĆ TAMO, EXTRA JE BILO itd... možda i nešto drugo... Ali povezujem ovo sa Madoninim koncertom u CG, i ljudi koji pojma nemaju su išli samo zbog tog tripa BIO SAM...

Šta vama klubovi u životu predstavljaju?

Meni iskreno ništa... Ja bih se radije napio u praku nego bilo gdje... Bio sam u petak na svirci nekoj, rok naravno i bilo mi je ok, ali bih mogao sto godina bez klubova itd...

Koliko često idete u njih?

Rijetko, eto rekoh, da mogu bez njih lagano, znači ako je neka svirka da me zanima pođem, inače ovako, teško....

eh gamby,mozes ti i popijes cisternu pre grada i onda se dokrajcis ;) m`da 4-5 piva i 2 ture satera su sasvim dovoljne i za vise godine a ne za 8. razred :)

Zevonja ti razmišljaš kao ja kad sam dobro raspoložen (tj. u optimističkom fazonu) - a kad nisam baš u elementu, krenem razmišljati više pesimistički i kritički, kao u prvom postu.

Inače uglavnom se slažem s tvojim opaskama i sviđa mi se taj način razmišljanja.

Za to je potrebno dve iljade, a i to je go kurac. :)

Zato postoje klupe u blizini MAXI diskonta. Parkovi.

Komunikacija tu je.
Dobri drugari, tu su.
Cirka tu je.
Muzika, pustis na telefonu sta ti se slusa, ako vam nije do spike.
Kad se dovoljno ucirkate, mozete i da djuskate, bole vas bas kurac.

Zapravo, ukoliko izlazis na neko mesto, ajd nazovimo ga klub, to je samo da bi muvao picke, ili celo vece skupljao muda da pridjes nekoj ribi, kako god. Za sve ostale funkcije, na raspolaganju je mnogo pristupacnije i opustenije mesto, citaj park.

Ukratko, izlazak u neki ljudski hajv, ne racunamo naravno kada ima nekog povoda, tekma, koncert npr, ti nece pasti na pamet ukoliko te ne svrbe muda. Kvalitetnu bleju ces organizovati mnogo lakse i jeftinije.

a) muvanje na nivou kombinacije, ili rekreativnog flerta je kao stvoreno za klub
b) normalno da nisam luda da izlazim u klub gde mi se ne svidja muzika, sam si rekao ima klubova sa rokom, drumom, ili dobrom elektronikom
c) volim d'igram, ponekad idem u havanu samo da bih igrala celo vece
d) kad izlazis s drustvom od troje, cetvoro ljudi skroz je ok, kako je kome tekta koja lezi jer je skrsila nogu mozemo da pricamo na putu do kluba ili posle kod tome ili negde kad odemo na has, u klubu se sprdamo, glupiramo, igramo...
e) ne idem da se napijem, cak ni ne pijem, djus je moje pice, ali ono jedno ako narucim je ili tekila ili mojito. nije moj fah d pricam o alkoholu
f) kao sto rece gambi, odredjeni krugovi su bukvalno mini zajednice, sve se zna, meni ovo konkretno ne igra nikakvu ulogu, jer menjam klubove od raspolozenja i afiniteta za to vece.

Meni predstavljaju ventil, da kad dodjem u petak s faksa, mogu da se odmorim, spremim, isfeniram i idem da igram i ne razmisljam o kolokvijumima, da se sprdam sa svojim drustvom i to ti je to. :) Kad cu ako ne sad :)

Leti izlazim 2 puta nedeljno, preko godine u proseku jednom na 2 nedelje idem u neki klub. Nekad se desi da izajdem i u petak i u subotu pa posle ne izadjem ceo mesec jer imam obaveze na faksu, pa se tad odlucim, za bioskop, bilijar, neku svirku, ono da sam kuci do 12 1 da mogu d'ucim :)

taaa-ram :)

Leti izlazim 2 puta nedeljno, preko godine u proseku jednom na 2 nedelje idem u neki klub. Nekad se desi da izajdem i u petak i u subotu pa posle ne izadjem ceo mesec jer imam obaveze na faksu, pa se tad odlucim, za bioskop, bilijar, neku svirku, ono da sam kuci do 12 1 da mogu d'ucim :)

Auu bre, pa ja mislio da sam jedini sa strogim sistemom samokaznjavanja svoje mladosti. Leti, zavisi od posla, izadjem 4-5 puta nedeljno na cirkanje u park. Preko godine izadjem na cirku u park 4-5 puta mesecno. Sa tim sto tri od pet puta mora da se vratim do 12, da bih sutra mogao da strebam. Dobar je to sistem ljudi, drago mi je da nas ima jos :)

pa ja mislio da sam jedini sa strogim sistemom samokaznjavanja svoje mladosti.

Kakav politički-korektan, društveno-prihvatljiv naziv za štrebera. :) Well done!

a) muvanje - Muškarcima veoma rijetko uspijeva, skoro nikad, a s obzirom na neviđenu gužvu i preglasnu muziku nema mnogo ni prilike. Cure nemaju taj problem, jer ako iole dobro izgledaju neki će im likovi prilaziti

Ovdje je neka kontradikcija – pa s kim će se smuvati te cure ako ne sa tipovima? Dakle – ili se smuvaju i jedni i drugi, ili nijedni.

b) Muzika u nekim klubovima zna biti dobra, ali je uglavnom tuc-tuc haus smaračina (i to komercijala + najnoviji turbo folk narodnjaci; čast izuzecima,

Ti govoriš o BL. Negdje drugdje je tih “izuzetaka” mnogo više.

c) đuskanje - Za cure donekle OK - funkcija zadovoljena, momcima teško, uglavnom se mršte i piju pivo, mada neki i đuskaju, tj. uglavnom mašu rukama

To bi moglo objasniti zašto nemaju uspjeha u muvanju, kao i ovo:

Tu samo drugovi stoje pored drugova.

Kao što neko reče: nemoj svoja iskustva da generalizuješ. :))

Mora se negdje ići, zato ljudi idu, da ne sjede na gajbama. Ja ljeti ne idem ni u jedan, nego budem vani, kraj vode uglavnom, a u klub samo ako ima neka dobra svirka, ali to je rijetko, jer je uglavnom sve organizovano pod vedrim nebom.
Ali zato idem u jesen, i zimi pogotovo – slušam muziku, gledam ljude, pijem pića i tako... To je njihova funkcija. Mislim da u tome nema ništa misteriozno.

Да опростиш, надам се да се нећеш наљутити, али ти Јовичићу као на Марсу да живиш.. Па шта је функција клубова, при чему има разних клубова и добрих и лошихразне музике и све зависи како ће ти бити углавном од тога са ким си отишао; функција овако генерализовано како си поставио јесте да се напијеш у наркићу или кафани па да тако урољан одеш у клуб, ако ти се мува да стартујеш све што иде на две ноге па ћеш нешто вероватно и ожвалити да се тако изразим, а ако не, можеш да се бацаш у транс при звуковима хауса, народњака или шта си већ дошао да слушаш.
Сад видех да су овако слично други написали па се само понављам изгледа али готово сад :)

a) muvanje

Znalo je biti i ovoga ranije. Sad nema potrebe za tim.

b) da se sluša muzika

Ovo je onako, usput. Imam drugova koji imaju različite muzičke ukuse, pa ne može uvijek svima da se ugodi. Tako da muzika ne predstavlja glavni faktor pri izboru klubova, ali ipak utiče na izbor.

c) đuskanje / ples

Jebote, zna i ovoga biti nekad. Bez obzira jesam li pijan ili trijezan. Samo da je gotivna atmosfera u kafani i goni.

d) druženje, socijalizacija

Pa glavni razlog. Ne idem u kafić/klub/kafanu da glumim jablana i da se klatim ko na vjetru i alternativno gledam u zid. Mogu i kući da sjedim i gledam u jednu tačku. Idem da se družim, pijem, divljam i gledam ženske sise i dupeta.

e) da se čovjek napije

A čuj, pa naravno, kad uslovi dozvoljavaju i kad forma nije na zavidnom nivou. Jer ako sam u žešćoj formi, nekad novčanik to ne može da isprati.

f) da se vidi i da se bude viđen

Do ovoga mi je toliko stalo da se uopšte ne trudim da me ne vide ljudi kad zalijevam trafo stanice po gradu ili drveće po parkovima u kasnim noćnim i ranim jutarnjim satima. Ljeti sam znao i čistače da dočekam u prvoj smjeni.

što se mene tiče, ja izlazim zbog zike, da se izđuska, izskačem i blesavim. eto.

Žene izađu da izaberu kurac, muški izađu da ne jebu u javnosti.

dube iskuliraj, najebaces lolo