Prijava

Santjago, gde si našao Krugera u maloprodaji?

Belgijsko, ubedljivo najbolje koje sam ikada pio s posle njega sva ova nasa, a i pre njega, su mi totalno njesra od pica, rakunova pisaca:

https://c2.staticflickr.com/2/1242/525682813_0c828b96fe.jpg

Čaša je baš nepivska lolo

cuo sa dosta hvalospeva o belgijskim pivima.kazu da su kvalitetna.porodicne male pivare i monasi sto naprave.lepo odstoji i bude super.neka se piju hladna,a ima i neki manji broj koja se piju mlaka.

Theakston
Old Peculier the Legend 5.6%
Miris malo vuče na karamelu, lep ukus, oseća se gorčina, ne puno, ukus takođe vuče na karamelu.
St Austell brewery
Proper Job powerfully hopped cornish IPA
Miris vuče na zovu, gorko, solidno. Ima boljih, mada mi se sviđa, sasvim sam zadovoljan.
Well's and Young's brewery
Double Chocolate Stout
Skoro skroz crne boje, blag blago čokoladni miris, ukus vuče na čokoladu, blaga gorčina i pun ukus. Odlično pivo. Neobično, i vrhunsko.
Wold Top brewery
Scarborough Fair IPA
Klasičan India Pale Ale, miris hmelja, na zovu, blag, ali pun ukus, lepo pivo.

EDIT: Kruger u slobodnoj prodaji može da se nabavi kod Đeram pijace u diskontu pića, onom jednom na uglu, malo iza Đeram pijace.

Dakle

Omiljena piva:
Budweiser na prvom mestu. Odmah posle njega Corona extra, naravno, sa limunom

Naša najbolja piva:
Valjevsko, Zaječarsko, BIP (ne Bg, nego samo BIP, bela limenka)
Nisam probao Jagodinsko, al' čuo sam da je fino

Lav ili Jelen:
Kad bih baš morao da biram, Jelen, ali oba su čisto sranje, u Srbiji ima dosta i boljih i jeftinijih piva, jedino što nemaju reklamu kao ova dva

I za kraj, nešto najbolje što sam ikad probao (i subjektivno i objektivno), verovatno jedno od najboljih piva na svetu: Franziskaner weissbier (mutno). Ne mogu da zamislim nešto lepše od toga. Probao sam ga samo jednom, kao poklon od druga što je išao u Austriju

Točeno ili flaširano:
Točeno ofc

Omiljena piva:
Budweiser na prvom mestu. Odmah posle njega Corona extra, naravno, sa limunom

nije moj gif, al savrseno se uklapa u ovo izreceno:
http://cdn.makeagif.com/media/10-12-2014/kcl1NS.gif

Кабинет је у последњих пет/шест месеци баш доста напредовао. Пре су кубурили са знањем и технологијом прављења пива, па се зајебу, не много, али уместо врхунског добију само солидно пиво.

Данас сам пио:

Kabinet
1. Supernova - Врхунски India Pale Ale - мутнија боја пива, одличан мирис и много хмеља. Баш добро пиво. Било где да изађу са тим пивом, немају чега да се стиде. Препорука ако хоћете нешто домаће да попијете.

2. И један Кабинетов stout, још га нема у продаји. Нисам сигуран како се зове, едитоваћу пост када се сетим, или га нађем на нету. Али свакако, чим изађе, знаће кад кажете да хоћете stout да пијете, на шта мислите. Опет, врхунско пиво. И свака препорука. Уживање је пити таква пива.

Трећа ствар коју сам пио није Кабинетова.

Adnams
1. Ghost ship - Pale ale - не сећам се да ли сам пио прозирније пиво. Леп мирис има, а и укус. Блаже је пиво, са благо цитрусном аромом и вреди га пробати. Слабија горчина. Препорука за људе који воле блаже укусе. Лепо пиво.
----------------------------------------------------------
Што се Амера тиче, слаби су им сви велики бреднови пива. Оно што ваља од Амера спада у домен craft и кућног пиварства, које је тамо доста развијено. Тако да ако хоћете да имате шансу да попијете квалитетно америчко пиво, немојте га тражити међу великим брендовима.

Ne znam dal je neko pisao, ali ima li neko isustva sa Red Ale? Crvena piva?
Chimay, La trappe, McFarland?

Kabinet jebe! Brka rulz!!!

Kabinet Reme, nikako da odem. Još sam te pitao na četu (ne verujem da se sećaš), kako se zove pivnica.

Kabinet pab koji se reklamira nije isto što i pivara Kabinet.
Neki stranac, ili domaći lik je kupio neki stari pab i samo ga nazvao Kabinet. Nema to veze sa pivarom. Dakle nemaju veze jedni sa drugima. Prošetaj do Minersa ili idi u Samo pivo ili Pivopiju. Imaju svi Kabinete.

E vidiš to nisam imao pojma.

A brate imas net jbt! Idi na njihov sajt i pogledaj, sad su se dosta prosirili ima ih na 30-ak lokacija u Bg-u.

Evo sve u jednom postu. Da sumiram. :)

Srbija

Kabinet

Verovatno najbolja domaća pivara. Od njihovih piva sam pio:

1. Brrkaaa - odlično pivo sa dosta hmelja. Miris malo vuče na zovu. Vredi ga probati.

2. Porter - tamno pivo, kvalitetno, dobar.

3. Belgian blond - odlično pivo. Jako interesantno. Ima jak ukus piva, a opet je malo slatkasto (belgijska su inače na taj fazon). Vredi probati.

4. Supernova - Врхунски India Pale Ale - мутнија боја пива, одличан мирис и много хмеља. Баш добро пиво. Било где да изађу са тим пивом, немају чега да се стиде. Препорука ако хоћете нешто домаће да попијете.

5. Cassius - Stout. Врхунско пиво. И свака препорука. Уживање је пити таква пива.

Kruger

Solidna pivara, koja se odlikuje pre svega fantastičnim odnosom cena/kvalitet.

1. Svetli je ok

2. Crveni je dobar.

3. Crni je odličan.

Inače kod Krugera je odnos cena-kvalitet pre svega odličan. Ostala piva sa ove liste su sva 300+/350+ dinara u pabu/pabovima. Kruger je oko 170-180 din. Zbog toga je na ovoj listi. Mada crni Kruger i ne zaostaje za nekim pivima sa liste po kvalitetu.

Češka

Bernard

1. Dark - Fino češko pivo. Mnogo kul ambalaža.

Nemci

Schneider

1. Schneider blonde Tap 1 - odlično pivo.

2. Schneider Aventinus Tap 6 - je pivo od oko 8% alkohola, i prilično mi se svidelo. Ukusnije mi je od Tap 1 piva.

3. Schneider Hopfenweisse Tap 5 - Odlično.

4. Schneider Aventinus Eisbock - 12% alkohola. Odlično pivo. Dobar ukus, i brže hvata. :)

Radeberger

1. Schofferhoffer Hefeweizen - Solidno pivo, ništa specijalno, eto, lepo ga je probati, ali u sličnom cenovnom rangu ima i boljih piva.

2. Schofferhoffer Kristallweizen - mnogo bolji utisak od Hefeweizena. Odlično.

Memminger

1. Dunkle Weisse - Dobro, mada ima i boljih. U svakom slučaju ako volite da isprobavate piva, probajte. Ako ne, Schneider piva su bolja opcija.

2. Lager schwarz - Ništa specijalno. solidno pivo.

DAB

1. Dark beer - Solidno pivo i ništa više od toga.

The Privatbrauerei Erdinger Weißbräu Werner Brombach GmbH

1. Hefe-Weizen - Dobro pivo. Klasično nemačko pšenično pivo.

2. Weissbier Dunkel - Jako lepo pivo. Jači ukus od prethodng. Pritom je ovo tamno. Meni još bolje od Hefe-Weizen-a. Može da se kupi po marketima za nekih 170 dinara. Lepo za popiti.

Belgijanci

Grimbergen

1. Blonde - Lepo pivo. Slatkasto. Belgijsko pivo. Kvalitetno.

Engleska

Wychwood Brewery

1. Hobgoblin - Odlično englesko pivo. Preporuka.

Robinsons brewery

1. Trooper - Više atrakcija nego kvalitet. Odnos cena-kvalitet je bolji kod većine piva sa ove liste. Mada je i ovo pivo prilično dobro. Ali je svakako kul makar jednom popiti Troopera.

Wells & Young's Brewery

1. Bombardier - Dobro pivo, nema toliko jak i karakterističan ukus i miris, ali je jako pitko. Sve preporuke. Odlično i za one koji nisu pili veliki broj različitih piva, pa se nisu navikli na ukuse Pale Ale-ova i drugih piva.

2. Double Chocolate Stout - Skoro skroz crne boje, blag blago čokoladni miris, ukus vuče na čokoladu, blaga gorčina i pun ukus. Odlično pivo. Neobično, i vrhunsko.

Thornbridge brewery

1. Wild Raven black IPA - India Pale Ale - vrhunsko, vrhunsko, možda i najbolje koje sam pio, karakterističan miris zove (zbog hmelja - karakterističan je za Pale Ale-ove). Gorko. Ono što se meni svidelo je ukus koji ostavlja u ustima, i koji je baš postojan i lep, pritom lepo peni, i nekako kad sumiram sve, gaziranost, ukus, miris i sve ostalo, verovatno jedno od najboljih koja sam pio. Pritom je i veoma pitko. Svaka preporuka.

Theakston

1. Old Peculier the Legend 5.6% - Miris malo vuče na karamelu, lep ukus, oseća se gorčina, ne puno, ukus takođe vuče na karamelu.

St Austell Brewery

1. Proper Job powerfully hopped cornish IPA - Miris vuče na zovu, gorko, solidno. Ima boljih, mada mi se sviđa, sasvim sam zadovoljan.

Wold Top Brewery

1. Scarborough Fair IPA - Klasičan India Pale Ale, miris hmelja, na zovu, blag, ali pun ukus, lepo pivo.

Adnams

1. Ghost ship - Pale ale - не сећам се да ли сам пио прозирније пиво. Леп мирис има, а и укус. Блаже је пиво, са благо цитрусном аромом и вреди га пробати. Слабија горчина. Препорука за људе који воле блаже укусе. Лепо пиво.

Škotska

Brewdog

1. 5 am saint - Odlično! Ali baš odlično. Vredi probati.

Irska

Guiness

1. Guiness draught - fazon sa azotom, koji pravi da se pivo kada se sipa u čašu peni i da na taj fazon bude slično točenom. Dobar je fazon. Pivo je dobro, ali nisam oduševljen. Pio sam ga par puta, i u suštini, nijednom nisam bio baš oduševljen pivom, šta znam, time što sam ga više puta probao sam eliminsao onaj faktor trenutnog raspoloženja i potrebe za pivom. Ali eto, kvalitetno je to stoji. Ali ima mnogo boljih.

Amerika

Sierra Nevada

1. Torpedo Extra IPA - India pale ale - dobro pivo, ima blaži ukus i miris zove (potiče od hmelja), oseti se gorčina, ali je očigledno da Ameri gotive blaže ukuse. Ukus nije prejak, nije previše gorko, i ima prijatnu aromu. Verovatno i najbolje američko pivo. U suštini, prijatno iznenađenje u odnosu na druga američka.

Meksiko

Grupo Modelo

1. Corona Extra - Ne znam zašto ga uopšte stavljam na ovu listu. Skrnavim je time. Jedno ogromno razočarenje od piva.

Pio sam rusko Балтика 4 - Оригинальное tamno pivo. Fino je, ali ništa posebno, meni bar. Ima doduše jako lijepu boju, ali boja nema ukus :)

+iks na n za 5 A.M, jako zanimljiv ukus, “hoppy red ale“, obavezno probajte ako budete u mogućnosti. Šteta što je 0.33 ambalaža.

De proba ovolka piva sunce mu ? Jesi li putovao ili ih ima u Samo pivu i po pabovima, i kad već preporučuješ mogo si roknut i cenu koja je, jebiga značajna. Ne bude svejedno kad za pivu daš 480 i kad daš 80.