Prijava

Bio sam jednom u Tanzaniji, prave svoje pivo koje nije mejnstrim, baš unikatno, domaće, to je najbolje pivo koje sam probao. Inače je mnogo bolje od istog takvog koje prave u Mongoliji, što sam, dakako, isto probao.

Bio sam jednom u Tanzaniji, prave svoje pivo koje nije mejnstrim, baš unikatno, domaće

Mislim da znam na šta misliš, samo to ti nije baš pivo u ovom našem smislu iako stvarno jeste i unikatno i domaće. Pravi se uglavnom od drobljenog kukuruza u koji se uvode kulture bacila tako što ga bakute muljaju po ustima i pljuju u neku činiju gde to posle fermentiše. Ne mogu nešto da se setim kako se zove al ima sigurno na netu.

"Savannahmeister" се зове Грујане, пио сам ја то прије 2 мјесеца кад сам био у мисији УН-а. Имају баш добре пабове тамо, ми били у једном комплетно израђен од сламе, али избацише нас код друге туре јебига, нека наша будала бацила пикавац у ћошак, кад нас не избодоше вилама мјештани.

Dobar je taj pab, ako mislimo na isti, meščini se zove "Jamhuri ya Muungano wa Tanzania west side", odlična točena imaju. Jeste, to za slamu je stvarno veliki problem, stalno im to govorim kad odem tamo, ali se oni prave Englezi i kuliraju me nenormalno. Volim popiti "Savannahmeister", ali nije ni jeftino jebo ih pas. A za nevjerovati je kako dobro izgleda WC, ovamo slama, drvo neko, a u WC pločice, skupocjeni lavabo, a o čučavcu da ne pričam, fantastičan mokri čvor.
Eto, javite se nekad kad budete dole išli, da odemo na po jedno i da im kenjamo za slamu, volim kako pizde haha, pogotovo onaj glavati Mizengo, poluđe čovjek, ne da reći.

Živjeli!

koji autobus ide do njega

То је тај паб, ми га звали "код Јаме", (развучено а) ко ће оно изговорити све. Баш им добро веце изгледа што кажеш, јеси провалио како су им све цијеви од воде и канализације од бамбуса, јес моћно. А гдје се сјети Мизенга гравоње, ја га стално зајебавао како му нису чисте кригле и да ми донесе другу, реко вама изгледа често нестаје воде па бришете мајицама. Он попиздио.

Ајд уздравље, ја у априлу идем, па ако се сретнемо да попијемо коју!

Корнелије реко ја идем у априлу ал нема мјеста, једино да ми сједнеш на ауспух.

pleme Zulu i ja dolazimo tamo da lomimo invertar, negde u aprilu tako, zvali me sad

Grujan, Marokanac i Autobus braća moja...
Javite se kad vas put nanese u Afričke države opet da ispijemo po koju kriglu

http://www.mensjournal.com/expert-advice/the-100-best-beers-in-the-world-20141106?page=2
di je zaječarac opštim vam s majkama
sweet baby jesus ahaha pa dobro trolovi stvarno vas svuda ima

Jebem ti listu kad sam jedva čuo za 10%, a ukupno dva probao.

I kako su oni kompetentni da prave listu kad nisu probali pećko? Da ne pominjemo bg, zaječarca i jagodinsko. Glupost.

zanimaju se ljudi malo šta. a svako izgleda brutalno. ovi pinat bater čokolet sranja, jes da je malo blasfemija al to bi tako cugao sad jaooo

Koe belgisko pivo preporucujete?

http://www.pizza22.de/82-152-thickbox/pilsner-urquell-bier-pizza.jpg

da ga jebem, meni nista posebno, ocekivao sam vise. bar da mi se svidi. lol

Tisi veliki strucnjok inace dziso lolllo

Jebem ti i inetrnet i drzavu pa vi ste u stanju i temu o pivu da userete

Ове листе су просеравање. Не мереш поредити квалитет два тотално различита стила пива. Поготово када се нађу три "експерта" и једу гован.

Много више ценим оне листе са рејтбира. Велики број људи који су пробали масу пива оцењује.
Пре него што неко баци просеравање типа "нису пробали Зајечарца", већина тих глава је пробала више наших пива него сви ми заједно овде.

Мислим реално: http://www.ratebeer.com/beer/prolom-hbh-pivo/100440/

И да, Јагодинско је много боље рангирано од осталих великих пивара.

Tisi veliki strucnjok inace dziso lolllo

dziso, ne seri :D

za pilsner urquel sam napisao samo moj utisak o tom pivu. To sto se vecini svidja, ne mora da znaci da i meni mora da se svidi.

hah, ja i Branko brat kroat mislimo isto - Avarage beer for me. Grass aroma and golden color. Medium bitterness taste. Expected more from this beer
http://www.ratebeer.com/beer/pilsner-urquell/717/
lolo

Nisam putovao po svetu da probam sve to, probao ovo sto kod nas se nudi. Erdinger svetlo pivo mi je vrh, ništa više od toga ne tražim.