Prijava

U kom smislu da se ne poremeti receptura? Kada sklapaš recept, ti ga sklapaš preko softvera koji ti odmah izbacuje sve parametre koje bi trebalo da dobiješ s tim sastojcima. Tehnički, ti možeš pet litara da napraviš na keca.
Bukvalno, ti ubacuješ u recept koliko čega bi stavio, on ti izbacuje gorčinu, jačinu alkohola, i na kojoj temperaturi komiti, kuvati i šta sve ne kako bi dobio to.

Kakav btmre softver bre sad, nisi mi to pominjao.
Sad još neki originalni mora koji igrom slučaja, mogu kupiti samo preko tvoje firme. Xd

Nađi na tpb.
http://beersmith.com/
Mada imaš i besplatnih, a malo slabijih.
http://www.brewtarget.org

I korisna onlajn alatka sa gomilom onlajn kalkulatora:
http://www.brewersfriend.com/

Brate, ovo je mnogo komplikovanije nego što sam mislio.

Cela nauka je iza jedne flaše piva brt. Ovo su stvari koje ti olakšavaju. Zato i kažem, ako se rešiš da kuvaš, slobodno me kontaktiraj, pa da ti detaljnije objasnim. :D

reme, mi smo se nešto porukali oko toga, ja nikako da nađem ekipu keš i vreme za pravljenje piva al jebo me otac ako to ne uradim u naredne 2 godine 3, nadam se da te do tad neće udariti tramvaj ljubi brat

Може ли квас да се прави у кућној режији?

hahah, pa ne treba ti neka kinta za kuvanje na gajbi :D
15k dinara za start sa opremom i slična čuda. Možeš lagano i sam da radiš, čak je i bolje, ili sam ili sa još jednom osobom. Ne više od toga.

pa ako nema problema za minijaturne količine onda ću se svakako upustiti u avanturu pravljenja sopstvenog napitka. želeo bih aromu čokolade sa nagoveštajem nemačkog stila u kombinaciji sa okrepnom notom stevije i burgundskog podneblja koje unosi ozbiljniju nijansu. koja formula ide za ovo

sprdam te xDD

nisam mislio na dva litra kad sam rekao minijaturno planirao sam da napravim 10-20 litara, nemačkog lagera po mogućnosti samo me brine da li sam u stanju da držim konstantnu temp tokom fermentacije. kad se završi fermentiranje jel i dalje bitno u kakvoj će temp biti?

Nije, samo što ti rok trajanja neće biti tri godine, nego recimo do godinu dana.
Problem sa lagerima je što moraš da ih držiš na 4 stepena otprilike dosta dugo (lagerovanje).
Dvadesetak litara ti je najstandardnija šarža.

Црвени барон
Може ли квас да се прави у кућној режији?

Може ли квас да се прави у кућној режији?
ovo je dobro pitanje. baš gotivim taj kvas ali samo ruski u bipovoj proizvodnji, 0,33 stakleni. prvi put kad sam to probao tu i tamo, posle sam postao ovistan a sad mi je na kraju verovatno malo i isparila ta želja. prvi put kad sam probavao strašno me je miris podsećao na origano ili tako neki začin, prozvali me frikom. mada i sad ne odustajem od toga da osećam neki začin kad pomirišem bocu

Može da se pravi, imaš gomilu recepata po netu. Nisam probavao jer me je mrzelo da pravim raženi hleb zbog kvasa. Čak je i jednostavniji proces nego za pivo. :D

Problem sa lagerima je što moraš da ih držiš na 4 stepena otprilike dosta dugo (lagerovanje).

jebiga nešto sam se i ja usrao sad:D čuj lager normalno da se duže pravi :D. e jesam i ja baksuz kad je najkomplikovaniji proces za ono pivo što ga ja najviše volim :D. moraću da se upustim onda u avanturu degustacije po pabovima, pa odlučim šta je najbliže mom stilu, da izrada nije zajebana, pa da pravim. ejl neki verovatno. zapravo čim nije u kategoriji lagera onda je ejl joooj jebem ti sve šta mi se sa mozgom dešava :D

од како сам почео да путујем мало више него иначе и од како сам добио прилику да идем на сваки ћошак наше планете а пошто сам познат ко велики љубитељ пива увек одем па пробам локално пиво где год да сам. И сада да вам кажем нешто, где сам све био шта сам све пијо ал најбоље СУБЈЕКТИВНО које сам пробао је КОЗЕЛ у Чешкој. Тако лепо питко пиво, тако фино иде попијеш криглу а ни осетијо ниси. Ех, како је то лепо пиво, ево сад ми се све вода низ вилицу слива када размишљам о том пиву тамо.

Meni je kozel jedno od bednijih komercijalnih čeških piva.
Ne može ni da prismrdi plzenjskom.

Mada to ne znači da ga neću opet piti čim odem tamo ponovo (mada ga služe i u nekom kafiću ovde), samo mislim da ima boljih.

sinoć sam pio neko pivo
imena mu ne znam
o.O