Prijava

Zašto dve tačke i zagrada?
Zar neko nije mogao da nacrta svoj izraz lica?
http://farm2.static.flickr.com/1133/812759602_eeb5069335.jpg

Валдемаре, заборављаш једну ствар. Емотикони подражавају израз лица.

И кад разговараш с неким уживо, није исто кад кажеш ''Зајеб'о сам се'', а имаш киселу фацу, и кад кажеш то исто, а смејеш се.

Зајеб'о сам се :/ (и сад сам најеб'о као жути)
Зајеб'о сам се :) (али није ништа страшно)

Капираш? :)

Капирам ја, али ми није јасно како си се 2 пута зајебо за редом... Сад ми те жао :(

Mogu da zamislim ljubavno pisamce u devetnaestom veku:

Draga moja grofice V.

Ja, Vaš odani obožavatelj, knez O., iskazujem Vam bezuslovnu ljubav :)
Molim Vas, uslišite moje plemenite namere, inače ću do kraja života biti nesrećan :(
Čuo sam da se smucate sa poručnikom G. Ako ga uhvatim, odraću ga ko mačku. :/

Elem, čemu tačke i zagrade?

i iste misli i emocije u svojim pisanijima izražavali

Ne znam baš koliko je ovo tačno. ljudi su nekada imali običaj da se raspišu nadugačko i naširoko, a na netu uglavnom imaš komunikaciju u par rečenica. Zato ti zgodno dođe jedan emotikon da zameni xyz reči koje bi inače morao da kucaš.

Valdemar

Mogu da zamislim ljubavno pisamce u devetnaestom veku:

Draga moja grofice V.

Ja, vaš odani obožavatelj, knez O., iskazujem Vam bezuslovnu ljubav :)
Molim Vas, uslišite moje plemenite namere, inače ću do kraja života biti nesrećan :(
Čuo sam da se smucate sa poručnikom G. Ako ga uhvatim, odraću ga ko mačku. :/

Elem, čemu tačke i zagrade?

Да ли би сада некоме писао љубавно писмо, или озбиљно писмо и лупао смајлије???

Ja, vaš odani obožavatelj, knez O., iskazujem Vam bezuslovnu ljubav :)
Molim Vas, uslišite moje plemenite namere, inače ću do kraja života biti nesrećan :(
Čuo sam da se smucate sa poručnikom G. Ako ga uhvatim, odraću ga ko mačku. :/

N-A-C-R-T-A-T-I-!
NACRTATI DVA KRUGA I POLUMESEC!

Elem, čemu tačke i zagrade?

Tačke se obično koriste da označe kraj rečenice, a zagrade se koriste da izdvoje dva broja u matematici.

@ Džimi Nekada su to ljudi činili izborom reči, sintaksičkih konstrukcija, modalnim rečenicama, aluzijama, a ovo... Ne znam.

Dotter Danas niko ne piše ljubavna pisma, i to se uklapa u okvir situacije sa emotikonima.

Bla, sad ukapirah da zapravo ništa nisam rekao svojim postom odozgo. Poenta je bila da ljudi kucaju emotikone da bi uštedeli vreme koje bi im inače trebalo da rečima objasne svoje emocije. Jebiga, kad nam se žuri stalno.

Edit: opet sam udario u redundantnost, pišem ono što su drugi ljudi već ispisali.

Pa ništa ni ja drugo ne kažem. Dobijaš na vremenu, gubiš na sadržaju. Fast food.

Da, ali to što 99% vremena na netu fastfudujemo je već druga tema. Emotikoni nisu uzrok toga, već posledica.

Niko ne bi ostao neshvaćen bez tih nekoliko ideograma. A to mi izgleda kao kineska zavera.