Prijava

Upravo sam pročitao ovo delo prodato u toliko primeraka. Konačno. Iskreno, neke ideje iz knjige su mi popravile raspoloženje. Počeo sam da razmišljam o "Ličnoj legendi" o mojim epizodama u sklopu kretanja ka ostvarenju lične legende.
Kako ocenjujete ovo delo? Može li da parira Egziperijevom delu "Mali princ"?

Ja da se pitam to bi bila lektira 'mesto Dostojevskog.
Šta kurac to, piče materine?! Koeljo keva!

Ne potcenjuj Dostojevskog gambi. :)

Nego, Koeljo da. Odlično i meni se svidelo. Ja mislim da je inspiraciju našao u Malom princu. Ali ne zameram mu. ALhemičar je knjiga posle koje se misli. :)

Боља је књига.

Заволећеш га кад постанеш топ модел.

Djelo "Zlocin i kazna" je toliko smorilo da ga treba izbaciti iz lektire....
A sto se tice Paolo Koelja necu da procitam djelo iz principa...

Mrzim Koelja. Mrzim, mrzim, mrzim.

Ljudi mnogo ste nedorečeni. :)

Ја сам за ову књигу чуо само да не ваља и да је наводе манекени/ке у лексикону.
Пошто сам инатљив, верујем да ћу је некад прочитати.

Што се тиче Достојевског, он обара!

Ne volim ni ja Koelja, doduše zbog nekih drugih dela jer Alhemičara pročitao nisam a tebi Culle svaka čast na redovnom čitanju, ozbiljno.

Čitao pre desetak godina... Onda mi je bila ok...

Koeljo keva! Koeljo ako vežba biće jednog dana skoro kao Mogša.

Jeli istina da Koelj plagija sve u 16?

Pročitala davno... Bila sam zadovoljna tad, možda je okrenem opet jer sam dosta zaboravila. A možda i ne, da je ne pokvarim...

Bilo kako bilo, od Malog princa ODABI', njemu ravnog nema! :))

U svakom slučaju: "Kad nešto želiš..." :))

EDIT: Nije Koeljo toliko loš, samo su ga stvarno isfurali debili pa se svima zgadio! Što se mene tiče, pobedile su Brida i Đavo i gospođica Prim!

Dostojevski i djelo zlocin i kazna su toliko smorili da treba izbacit iz lektira...

Ognjetino, a šta misliš da se izbaci i par lekcija iz gramatike?

Kuku, otkud ova tema na forumu Kultura? Treba da ide u viceve.

Алхемичар је бестселер из простог разлога што је то литература написана простим, крајње једноставним, сажваканим језиком који свака зиљава пичка може да разуме, а камоли милфача или тинејџер. Све је крајње експлицитно саопштено, као у буквару.

Кад томе придодамо чињеницу да после читања књиге сваки лузер без трунке перспективе у животу може на тренутак да се осети као неко ко може да нађе своју ''личну легенду'' и стреми ка томе, па књига наивне људе трансформише у оптимисте са потпуно промењеним погледом на свет, који, опет, са тако промењеним погледом на свет препоручују књигу другим људима сличног менталног склопа, добијамо уберпопуларно штиво способно за жарење и паљење пучанства.

Књига функционише као латиноамеричка сапуница - труди се да поправи расположење читаоцу и да га натера да заборави своју трулу свакидашњицу. Из истог разлога већина људи слуша поп музику, а не друштвено-афирмисану музику.

Другим речима, да се тако духовито изразим, књига је говно.

Ja sam Alhemicara procitao za 3 sata,nisam mogao da stanem...

Ni "Vestica iz Portobelja" nije losa...

Ja sam onomad zvanično tvrdio da je 'Alhemičar' najbolja knjiga koju sam pročitao. Onda sam prestao to da tvrdim jer sam susretao bizgove koji su isto tako tvrdili da im je omiljena knjiga 'Alhemičar' a pisac upravo Koeljo. Mile Kitić mi se u nekoj emisiji povjerio da mu je ovo omiljena knjiga.

Sad kontam - ili su negdje pročitali da je Koeljo kul i da si veći bačje ako ti je on omiljen ili su, jebiga, inteligentni.

Zasad mi je omiljena knjiga Kaporov 'Provincijalac'.

Ја сам за ову књигу чуо само да не ваља и да је наводе манекени/ке у лексикону.

Jedno je pročitati i navesti u neko ziljavom leksikonu, drugo je pročitati i razumeti, pokušati dokučiti neku suštinu, pouku, ubaciti deo knjige u život.Serem al' tako je. :) Mene interesovalo da vidim šta je toliko ljudi videlo u toj knjizi. Čim je bila takav bestseler. I da uporedimo sa Malim Princem koji "obara", što kaže Grof. :)

Ne volim ni ja Koelja, doduše zbog nekih drugih dela jer Alhemičara pročitao nisam a tebi Culle svaka čast na redovnom čitanju, ozbiljno.

Od kad nemam fejs, imam vremena za sve :)

Degenerisani Hese.

to je jedina njegova knjiga koju sam pročitao, i dok sam je čitao sve je bilo ok, a kad sam završio pomislih ,,kakvo sranje od knijge'', a onda malo bolja razmislim i shvatim da je knjiga dobra, baš dobra... i odlučim da pročitam još njegovih knjiga...