Prijava

Ko ima volje nađe načina. Ništo mu faliti neće, i pravljen je za krivina.

E nisam ulazio par dana pa sad vidim.
Sta vam fali opelovom 2,2DTI motoru od 92kw?
Cale je imao novu vektru sa tim motorom. Par godina je vozio nista nije falilo a gazio je tu vektru samo tako. Isla je ko metak. Onda ju je slupao, popravio, vozio jos malo i prodao...

Ma fazon ta pumpa visokog pritiska ode na nekih 150 000 km i onda izbije 300-500 eura iz džepa i zato je ljudi zaobilaze. Kao da im se to sa drugim motorima neće dogoditi.

na 150000 ako ne otkaze pumpa nesto drugo ce jebi ga :)
previse pokretnih delova ima motor da to radi vecno bez menjanja.

jedino dobro napravljen elektromotor mozes da zaboravis kad ugradis negde.

mada ako tek na 150000 imas popravku od 500€ nije to los auto :)

ne razumijem ljude koji kupuju polovna kola sa min. 250 000 km i očekuju da ne ulažu u njih nikako, eventualno da kupe mirišljavu jelkicu

http://blog.tetti.de/sites/default/files/images/wunderbaum-950-2556.jpg

Nemoš se jebati a da ne uđe jbg

Šalu na stranu slažem se sa Makaroncom. Pa kad kupuješ nov auto, očekuješ da ćeš imati neke troškove, a kamoli kad uzmeš polovno.

Brate tek kad uzmeš nov jbg. Servis prosečno 500 evra a ne smeš sam i gde ti oćeš jeri posle nemaš garanciju.

Naravno, sve je tačno. Žena i ja smo uzeli pre nekoliko meseci Pežoa 206 1.1 benzinca za 1.000 evra 2003 godište. Kupili od devojke koja ga je uvezla iz Francuske, a čak mu nije ni nabila veliku kilometražu. Nije bio registrovan, a sa prenosom vlasništva nas je izašlo oko 250 evra (neki evro manje lili više). Auto smo naravno oterali kod majstora i zaista je bio u dobrom stanju, jedino smo morali da sredimo kočnice. Sve u svemu na soma evra računajući registraciju i prenos otišlo je još oko 350 evra.
Ali jebiga, radi nam posao, dobar je za grad i ne troši mnogo, a vala je i udoban.

A crkava iznenada majku joj jebem. Ja promijenio onu moju kad sam vozio.

Keru, kako te nije stid i sram da govoriš kako je otac slupao Vektru, a ti je onomad karambolisao jebi ga.

Ođe prevod 5% kataloške vrijednosti auta. A po katalogu je tipa Golf dvojka 3-4 hiljade eura.

Najveći je problem što ljudi ovako razmišljaju: imam 2500 eura, pozajmiću od kuma 500 i uzeću auto od 3000 eura. Ne možeš da dokažeš ljudima da treba bar 500 eura sa strane da ostave za popravke.

Bio mi je u petak lik koji se zalepio za Audi A6 C5 2.5 tdi, 4000 eura mu je cena. Ima 3800e, nagovara me da spustim cenu. Ja mu kažem da su mali i veliki servis za njega + registracija oko 1000 eura (jbg 'oće V6 da vozi). Znači da treba da ima minimum 5000 - 5500e u džepu ako hoće da se upusti u tu avanturu (a posle uzmu i navrnu se nama da im se auto registruje na njihovo ime i da im se daju servisi kao poklon). I uzmem i predložim mu A4 B5 1.9 tdi, 3200 eura je, servisi su mnogo jeftiniji, a i registracija mu je 200 i kusur eura, znači imao bi dovoljno. Lik je uzeo i ispsovao me, što neću da mu spustim cenu za A6 i što mu ja ''solim pamet''.

Ma boli me uvo za tu vektru to je bila ona vektra c uzeta nova u elegance paketu opreme ali sa jos dosta dodatne opreme tako da je imala mnogo jacu opremu i od kosmo paketa. Uzeta je bila na neku kombinaciju. I posto je uzeta tako na kombinaciju bilo je samo takvog izviljavanja. A da me ubijes ne bi znao da ti kazem koliko je presla. Ali bez ikakvog problema. Samo je jednom sipan benzin pa je to vece otisla na servis u ujtru je dovezena ispred vrata. Jbg bilo je to lepo vreme.......

EDIT: Ma koji god auto da uzmes moras da imas para za odrzavanje srazmerno kojoj klasi auto priprada.
Ja ovo sto vozim teram samo na servis i to me oni zovu da li hocu redovni servis. Jes da me deru na taj nacin ali boli me uvo nisam nikakvih problema imao i nije to neka cifra a zavrsava se svaka prica oko odrzavanja.

Шта је најбоље узети за 7-8 сомића? Грацки ауто, што новији да буде

Ћалац гледа неког Мита, и голфове 6ице. Шестица је унутра такав клот да мислим да возим двојку, јебени волан изгледа пресоц. Мислим да је неки дизел 1.6

Да ли се можда више исплати да за ту кинту довезем нешто из иноземства?

Ja sam vektru platio nekih 1100 eura (kad se prebaci iz kruna), platio sam za mali i veliki servis nekih 350 eura + 150 što sam kupio letvu volana, a nisam je ugradio, pa sam je preprodao kad sam došao ovde lolo. A od vanrednih ulaganja sam imao senzor suvozačevog air bag-a i pumpu za gorivo, ukupno oko 80 eura. Tako da sam ja zadovoljan i svakome bih preporučio da uzimaju benzince kad uzimaju polovna kola (naročito 10+ godina). Realno mnogo će manja ulaganja imati.

Ne isplati ti se da dovezes iz inozemszva ili ces ustedeti 200e maks. Uvoz se isplati kada uvozis 5+ automobila jet su isti troskovi za 1 i za 10

u pravu si za golfove u osnovnim verzijama tj za vw uopste sve zivo im je dodatna oprema a mito mi deluje prepederski jbg

Pogledaj hondu civic