Prijava

У ПОНЕДЕЉАК ИДЕ У СЕРВИС ДА ГА ПРЕГЛЕДАЈУ ПАЋЕ СЕ ПАЗАРИТИ

E SUPER, PA DAKO PREŽALIŠ SABA!

јебига много се ложим на љуте машине осамдесетих и деведесетих, логично је било да ће нешто од те две иконе морати завршити код мене

I ja vala.
Jesu dobri podgorički Koziji, da nema ko slika?

sto ne promenite naziv teme u oldtajmeri?

келт жели да има укуса као ми

Au stvarno, ovo je prelepo, ali vise uopste ne lici na SUV ili sta je vec stari bio. Ovo je kao karavan neki obicvan, mada je prelep.

Jes, patosiran skroz.
Kako mi se sviđa, uh. Nijesam se nadao da ću ovo nekad reći za Tiguana.

Не знам да ли сам икада у животу више желео да поседујем електрични ауто као сада када је изашла Тесла модел с п85д. Па јеботе оно је звер, а јефтино да га пуниш струјом, одржавања скоро да и нема, солидна аутономија а једе 99% аутомобила на путу. Ово је будућност, ОТО мотори у поређењу с' овим подсећају на парну машину.

ЗАПАМТИТЕ ОВАЈ ПОСТ ПИЦКХЕ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=RWQ-dnpplaA

Ne znam da li bih ikad dao 80 hiljada za kola...

...koja se ne zovu Nisan GTR!

Prist, u neku ruku si u pravu.. samo u neku ruku..

pa u pravu je, kroz 20-30 godina vie od 50% automobila ce biti sa elektromotorima. u "razvijenom svetu" ce to biti glavni tip automobila/autobusa itd, i cinice oko 95% automobila.

automobili sa klasicnim motorima ce se deliti na izuzetno skupe modele koji izumiru kako izumiru i ljudi koji se secaju kako se vozili takvi automobili, i izuzetno jeftine modele za zemlje u razvoju koje jos uvek nemaju struju, tipa tata i fiat.

a moje misljenje je da cemo gledati iznenadni uspon nemacke autoindustrije koja predvodi ovu promenu, francuza, amerikanaca i japanaca koji prate jeftinijim modelima koji kasne i par koncerna koji ce zavrsiti kao nokija, prodavajuci vrlo jeftine automobile sirotinji, ali sa mnogo manjim profitom. tipujem na fiat i one oko njega kao glavne gubitnike