Prijava

Ja sam ono pitao da znam mogu li ga cimati u slucaju neocekivane krivine dodatno nagradjene usponom.

ovaj je u pitanju i salta brzine na iritantan nacin opisan u keltovim postovima
Edit naravno ne britanski nego za normalne ljude

Pa u slučaju krivine prikočiš i kad si u D, on će sam smanjiti stepen prenosa. E sad za uspone, sve zavisi od brzine kojom se krećeš, kod volvoa recimo imaš L brzinu i u nju prebaciš, a npr. kod starijih mercedesa automatika koje sam ja vozio možeš da prebaciš u 4 recimo ili 3 ako se krećeš još manjom brzinom (pa posle iz 3 u 4 pa u D). 2 ti je samo za neke manevre po parkingu. E sad, to je meni ujak objasnio, ne znači ni da je sigurno tačno, a i nisam proveravao, jer sam tu mečku samo po Vojvodini vozio (pančevo, kikinda, zrenjanin, vršac) i samo sam je u D cepao, nije ni bilo potrebe da prebacujem u ostale brzine (sem P i R).

Ima tehnika miki al zahteva paznju ko da sam menjas brzine ukurac.
Ne znam, meni je totalno idiotski da auto reaguje na nagli pritisak gasa tako sto prvo uspori jbg. To je sranje kod automatika kad nisi naviko da vozis.
Sa druge strane, postoje automatici koji je rade to nego brzo promene ili stavec i to je onda kul.

To pitaš možeš li na tiptronik mijenjati brzine iz D bez da staješ?
Možeš, bar na VW, za to je i napravljen, samo kod starijeg npr. udesno ručicu malo. On ostaje i dalje automatik, samo mu ti govoriš kad da šalta.

To 1, 2, 3... su graničnici brzina (prva, prve dvije, prve tri...). To koristiš kad npr. kočiš motorom, driftuješ, nećeš da ti ušalta u veću. Inače D za sve ostalo, pa poenta automatika je da ne šaltaš.
Ne znam što će ti 2 po parkingu, pri kretanju itd., pa isti ti je kurac išao u D 20km/h ili u 2.

Neam pojma ovo za 2, to mi je pričao u teoriji kako treba da bude, a u praksi je bio koristan savet ''Ubaci u D i ne serendaj mnogo'' lolo.

http://images.gtcarlot.com/pictures/41059894.jpg

vidim kod saba 9-5 2001 ni nema 2, samo 3,4 i ovo L što sam već rekao za uspone.

http://images.gtcarlot.com/pictures/38307138.jpg

na ovom iz 2007. nema ni 3 ni 4, al ima manuleni mod.

Al mislim da ovaj ima leptirove iz volana kad se ubaci u manuleni mod...

Pa 2 ga ograniči na prvu i drugu samo, svejedno ti je u teoriji, nema potrebe šaltati.

Jesu li ovi novi Sabovi isto sa zelenim osvjetljenjem?

I night panel onaj imaju.

Pozdrav ljubitelji četvorotočkaša... Šta uzeti

Pežo 206, (uslovno rečeno) karavan... 2006, kubikaža 1.6 verovatno (druga opcija je 1.4), iz Švajcarske uvezen, 2700 e + ostali troškovi dođe na 3000+... kažu malo troši, do 6l
ili
Puntić neki, dizel, noviji: 2010, 3300 e, registrovan, al' troškovi prenosa i možda još neki, četvora vrata...

Ovaj prvi je ipak mašina u odnosu na Punta ili VW fox-a koje smo gledali... Treba nam nešto manje od Stila (koga nećemo prodati jer mu je pala cena) a veće (i lepše) od prosečnog gradskog autića. Gledali smo i Fiat Grande, spolja je mnogo lepši od običnog punta al' je skup u pm...

Ja bih 206 prije.

206 ipak, bolja je mašina, a i lako se prodaje posle.

edit: ili fabija (karavan) ono nije neka lepota, ali pouzdan auto.

Míki, D i 1 i 2 nije isto nikako
2 kad ubaciš to ti je do 30 na sat tipa, mada je vise i sad voziš i dajes i puštaš gas on je u drugoj. U D kad je daš on ide pustis on odma za brzinu više presaltuje, pa mu daš on vidi da mu je visoka brzina pa odma spusti
To jebe automatika, šaltovanje na sitno

Míki, D i 1 i 2 nije isto nikako
2 kad ubaciš to ti je do 30 na sat tipa, mada je vise i sad voziš i dajes i puštaš gas on je u drugoj. U D kad je daš on ide pustis on odma za brzinu više presaltuje, pa mu daš on vidi da mu je visoka brzina pa odma spusti
To jebe automatika, šaltovanje na sitno

Tako mi je i ujak rekao.

ali opet, kako da ne jebavaš na sitno ovaj tip:

http://images.gtcarlot.com/pictures/38307138.jpg

realno, ili u D ili M pa da onda regulišeš.

njub sam za avtomatike...

Ljudi koji ne znaju da voze automatika mogu da ga skrše za 50 000 ko zna i redovno servisira menjač mora da nadživi motor

zavisi, automatici sto sam ja vozio, fizicki blokiraju da se nesto prebaci ako bi to ostetilo menjac. ako neko napravio automatik kako valja, ne bi trebalo da je bitno dal vozi ovaj ili onaj. ako je sranje, moz ga pazis koliko oces, on ce da rikne.
poenta automatika je valjda da radi automatski :)

npr, ne da da prebacis u D ako ne pritisnes kocnicu i tako to. ako radi to, kapiram da tokom voznje nece da dozvoli nekom da ubaci u rikverc ili tako neko sranje. nadam se.

jutros orvorim vesti, a vest, bukvalno "dveri za jedan glas ispod cenzusa", i stvarno neko na milion glasova izracunao da im fali jedan... zamajavanje naroda.

Ma to sa kočnicom ima svaki jer računaju na Muju da iz pete prebaci u Reli
A za ovo nisi u pravu jbg, do vozača ima puno
Tako i motor isto dizel pogotovo mozes da unistis za 100 k a mozes 700 da zgaziš sa njim

jutros orvorim vesti, a vest, bukvalno "dveri za jedan glas ispod cenzusa", i stvarno neko na milion glasova izracunao da im fali jedan... zamajavanje naroda.

au, al sam promasio temu sa ovim komentarom