Prijava

A za ovo nisi u pravu jbg, do vozača ima puno

kako stitis automatski menjac, kontrolisan nekom elektronikom, svojom voznjom?
jedino recimo da je na foru ako cesce ides po gradu kreni stani, u poredjenju sa autoputam, da ce duze da traje ako ne menja brzine. mozda.

Lepo kelte al mrzi me da pisem sad. Elektronika pa elektronika
Evo ti za motor npr
Kad ga šaltuješ oko turbine nema mu dugog veka
Da upali turbinu pa kad prešaltujes on padne za 500 obrtaja pa ugasi pa opet itd
Ako radi treba da radi ako ne voziš ispod a ima opcija za to, proračunato je jer je na 2200 obično
To što je automatik ne znači da treba da stisnes gas samo i to je to
Elektroniku ne smeš prekidati u procesu koji obavlja treba malo sluha

Kao ajd kraće ću ovo pogle koliki post jbt

ZF-ov osmostepeni ili neki DSG i nema sta da pazis, sto se ostalih tice jebo takav automatik ako moras da mu predvidjas kako ce da radi, bolje onda da se uzme manuelac. Treba menjac mojoj voznji da se prilagodjava, a ne obrnuto.

Samo nek je brz i održavan.

Ali ja i dalje za šaltačem čeznem <333

jebo takav automatik ako moras da mu predvidjas kako ce da radi

ovo...

Jepte se, taman sam mislio da sam skontao šta i kako sa automatikom.....

muškarac > pederčina

vozač > selfi kučka

magistralni put > autoput

Ne moraš da paziš naravnno samo ćeš da daješ češće 2.5 k evra nego što bi jer svaki menjač ima svoj vek trajanja. A ti možeš da pa produžiš ili skratiš

Normalno moraš održavati, stajati dok šaltaš, na semafor samo na kočnicu itd.
I njega vozi ka što voziš manuelca, ali šaltač ostaje ljubav!

Makaronac - glas razuma

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--P6zhY9cV--/c_scale,f_auto,fl_progressive,q_80,w_800/193llogsl63tdgif.gif

Objavljeni detalji za 1.5TSI.
https://2.bp.blogspot.com/-PgHQoJ2eAEs/VyIOCqZ8lBI/AAAAAAAAgnQ/Pi8VKriP2moNM7lULUA4ODxVaK4Rk7NngCLcB/s1600/open.jpg

130 i 150KS, ovaj slabiji 200Nm na 1300 obrtaja, 10% štedljiviji nego 1.4.
Ugrađivaće se u Golf, A3, Oktaviju, Leon umjesto 1.4TSI.

Ne znam više ni sam ovo za automatike, ujak ga najčešće vozi samo u D i traje mu menjač toliko dugo već. E sad, vozi se po ravnom najviše, nema potrebe za prebacivanjem tim kao što mi je pričao za uzbrdice i 90% se vozi na magistrali ili autoputu.
A ovo da se vozi u 2 na parkingu mi je rekao jer iza kuće ima puteljak od 400-500 metara i onda je tu hangar gde mu stoje kola, kombajn, traktori i sl. I ono kao u fazonu i manuelca bi vozio tu 1. ili 2. brzinom. Svakako ne možeš brže od 20 -30 km/h ići.

Automatik na auto putu je večan jbg
Al pišaj se na njega kad ti on treba za grad jbg na autoputu ćeš u petu ili šestu svakako jbg i ćao

A ček, recimo, ideš samo po gradu, jel smeta da se ubaci u 4 recimo i tako da se vozi? Znam da ima neki fazon kad nešto nije u redu, da li u 2 ili 3 ide samo kao servisna brzina.

Ne razumijem što bi smetalo ali ni koja je poenta toga.
Pa 4 ti je graničnik brzina, znači koristi prve 4 brzine, isto ti je u D ga vozio po gradu. Da ga voziš u 2, 3, pa 4 po potrebi opet nema smisla.