Prijava

možda su kerovi, kod njih je 9 godina 50-ak ljudskih xDDD

https://www.youtube.com/watch?v=Hjxlg7DkA5E

Kruzing po slovenačkom auto-putu 170 na sat i lagano Sinan.

40 tačno iznad limita evo gde moj porez odlazi u saniranje puteva koje skočimiši drndaju plaky

volim da vozim po njemackim putevima. cim predjes granicu, cak i lokalni putevi ko piste, samo klizi. a prazan autoban po bavarskoj je nesto najkul.
i sve to za dzaba.

sad pizde oce da pocnu da naplacuju to.

Može li 220 Pežo da razvije?

215 i ne da mi ni 1 preko.

verovatno limitirano elektronikom, jer utvrdili da na 216 otpada tocak ili tako nesto :)

Vrlo vjerovatno bi se odvalila panorama na 220.

Oli ga čipovati?

Ođe se grdilo para da za registracije, a puni putevi kosina, izbočina, kolotraga, fušeraja, a opet neke naplaćuju lol.

Ma nema svrhe, neću ga ja derati. Ovo mi je čisto kad idem neđe da sjednem jer je udoban a troši 6 litara, 7.5 kombinovano. 170 konja, biturbo, mogu da ga cepnem a može i lagano. Ne vjerujem da će ga čip nešto smanjiti u potrošnji a nit mi treba brže od njega. Služi svrsi za šta je uzet.

kako smanji potrosnju, ako mu skines elektronska ogranicenja?

Jok to, uradi se kao remaping ecu i onda kao stave druge parametre pa kao nazovi manje troši, a ima više ks. Sve u svemu, dobiješ više ks, ali potrošnju ne smanjiš sigurno.

Manja potrošnja jes.
Više snage => lakše motor pokreće auto => manje ga gaziš => manje troši

Golfa još nijesam čipovao, na Pasata mi je bila predobra razlika.

vidim, menja se sam sistem kad se pale svecice i turbo i milion kuraca :)

treba pazis koje mu gorivo sipas doduse.

kog pasata imas gtd?

Ne znam, žalio mi se drug na alfi 156 da je čipovao, dobio je 25 ks, ali potrošnja mu je ista, čak u nekim situacijama i malko povećana.

Sad nijednog, ovo je na b5.5 bilo.

Miki. Pasat 5.5 136 konja isteran na 170 mapama smanjio potrošnju ceo litar