Prijava

за 25 хиљада евра би купио буквално све на свету пре него клот нови а3

Ако већ оћеш ново ауто узми петицу бембару 518 или 520 за десет сома више са све спољним ем пакетом

25 hiljada honda civik 1.8 benzin 140 konja https://i.ytimg.com/vi/h0A4wHcmgAk/maxresdefault.jpg
Ne znam je li r za te pare ali tu je negdje

A imaš već jedan ovakav.

Koliko bi Golf bio nov da je koža, DSG, distronik, panorama i ostalo što bi htio? Ovo.

за 25 хиљада евра би купио буквално све на свету пре него клот нови а3

aj ne seri leba ti, kad imas kupuj sta oces. kupi i bmw 5 za 35, slobodno.
i nije klot nego je najopremljenija varijanta a da nije s line u tome je i fora

solidna nameštaljka od klipa zarad malo marketinga

Dobar je a3 i kupi ga ako imaš lovu, ništa njemu ne fali, mani se klinaca koji voze tatinu askonu i najpametniji su na svijetu.

ma znam vozim vec a3, nego ovo ispala fina opcija da kupim noviji, onomad kad sam birao auto nisam hteo toliko kesa da dam, a sad je ok... :)

imam fore do jeseni, mozda jos neki proizvodjac ubaci promociju. vido sam za volvo da ima i pored toga za neke elektro automobile.
jedina fora sto obicno ponude jednu opciju samo, npr sto se motora tice. obicno naj ekoloskiju jer na tu foru neke odbitke od poreza dobijaju i te kurce, sto nam spustaju cenu po 25% i vise...

a za tuljana... jbg :)

GTD, pa ovaj skuplji od a3 sto nude, a ista oprema + slabiji motor. 5000€ skuplji.

koje proseravanje ovaj klip sa motorom :)

na foru ubrzani snimak i ciljni pad...

Ovdje bi prošao ok i sa malo debljom jaknom čisto da ga ne izdere po leđima. Spasila ga je kaciga, realno. A i fejk je očiti.

Velika većina bajkera su govna bezobrazna

Hans: E stigo mi mejl za model W255-G52-X5as5g27736299, koji bese to?
Jorg: Nemam pojma pitaj mikija.
Miki: To ti E klasa, okac, 2005. Avgust, 2.2DTDI, 180ks, crna kozna sedista.

hahahaha hvala celte, mada si pomešao ove, mečkini dizeli su cdi xd, jbg morao sam da naučim sve to kad sam radio na auto placu.

Na šta osjetljiv? Koliko se kvari?

Konkretno mislim na kompresor koliko je osteljiv.

Kako mene plaše ti motori od 1.4 il 1.5 i 170 konja, kontam da je njihov radni vijek 170000 i to ako ga baš servisiraš.

Uglavnom počnu posle 100 000 km da troše dosta ulja (pričam o benzinjarama). A i nije nikako njima u interesu da cepaš 30 godina dvicu 1.6D, i da pređeš milion km bez frke sa nekim jeftinim delovima. A i na zapadu im je postalo ''normalno'' da zamene motor kao bilo koji potrošni deo.

Kompresor nije osjetljiv koliko je osjetljivo dosta toga ostalog.

Jesi li razmišljao o w211? Mnogo manje problema.

Nije za mene, za deda ujaka (rođeni brat đeda po majci xd) je, mislim da W211 nema šanse jer je fazon budžet za sam auto 4000-4500 eura plus nekih 500-ak za servise i neke sanacije. Predlagao sam mu C klasu W203, nego su očajne većina njih. Ovo je nađeno u baš lepom stanju, zato ga i zanima toliko.

Eh :D

Pa na w210 najveći problem kod nas jeste rđa. Izjede sve živo. Aj što zarđa karoserija, jebem li ga, al zarđaju šolje amortizera i onda se desi da se to odvali u po eksploatacije. Prednji su kritični zato to neka se dooobro provjeri da nije zamazano farbom ili prajmerom čisto za prodaju. Prednja balans štangla ima očajne gume kao i svi mercedesi. Ako lupa nešto dok se vozi po neravninama onda je 70% to.
Takođe, protokomjer se češće mijenja jer dosta strada a nimalo nije prejeftin.
na w210 često neće moći zatvoriti zadnji prozor (iako se normalno otvori) a nekada neće raditi uopšte (mercedes jebiga)
Ono što je najgore jeste prigušivač radilice. On zna da vrisne sam od sebe i onda povuče sve u pičku materinu.

Lolo, a pazi auto je od poznatog lika koji ga vozi već 10 godina, prešao je 370 000 km, ali se jako lepo vozi, nema korozije nigde sem na bravi od gepeka, tu je malo krenulo da pravi balončiće ali to će biti sanirano, ostalo je cakum pakum, proverićemo i taj prigušivač radilice, a ne znam ovako koliko će se dugo voziti, pošto čiča ima 77 godina xd. A dobro, željan je da ima mečku opet pa neka ispuni to sebi. Hteo je on dizelaša, ali nema u normalnom stanju nigde.

Ma vidi se odmah, zaviriš odozgo i loši su najčešće zamazani uljem i par milimetara pomjereni, ako nije masno znači da je ok.