Prijava

Tako ti je to sa alfa verzijama nekog proizvoda...

Kapiras sketch?

https://twitter.com/FranCalatayud19/status/736917459953934336

gle ovo leptijebem, otkacio se rezervoar, ekspolodira ko u filmu :)

britanci su najveća govna od ljudi

lažovi, funjare, ljubomorni šupci
njihova kola se ne kvare, serem im se u usta i njihova prevozna sredstva

jbt englezi nekome pričaju o elektronici, njihova nije radila ni prije 40 godina kad je bilo potrebno malo kablova za razvodnu kapu i 4 metra žice za štop svjetla.

Istina, no opet je sramota ovo za auto.

Jebeno ovo Celtovo. Ovaj ga je zakačio sig što ga je zanijelo.

zakacio ga malo, da. iznenadilo me samo kako eksplodira na udarac.
na prvi pogled izgleda kao da onaj iza pade zbog eksplozije, al on udario u motor na stazi.

kako god, kazu ni jedan nije ni povredjen. dobro prosli :)

Da, ima to na gepeku, kad si pretovarn fazno proletiš nogom ispod i senzor detektuje pokret i op, otvori gepek.

Imam ja to na pasatu, iskoristio jednom samo za 6 meseci

Ja kontam da nije eksplodirao nego da ga je samo zakačilo varnicom pa je buknulo.

Pa i nije eksplodirao, da jeste morali bi pasti od detonacije a ako sam dobro video nisu pali.

ono, ne moze da eksplodira rezervoar benzina ko bomba, i ovo je puno, al cini mi se da je bio zatvoren pre nego sto se upalilo, nije samo buknulo, napravilo pritisak malo da eksplodira ko u filmu :)

a i osim ovoga sto zakacio motorom, niko nije bio blizu jbt... pa da je rucna bomba, ne bi poobarala motore na 10m :)

Naravno da može da explodira. Ljudi su ostajali bez ruke kad vare prazan rezervoar gde je bio benzin
Mada nisam pročitao o čemu se radi lolo

Rucna bomba bi ih poobarala.

A sto se tice eksplozije znam da je bilo neko ispitivanje dal oni mitbasteri ili ko vec i kao ne moze rezervoar da eksplodira moze samo da se zapali. Probavali sa udarcem i sa pucnjima valjda. Al ako nema neki fizicar nek resi dilemu ja nesam skolovao

ako je zatvoren i nesto izazove eksploziju unutra (kao sto je varenje ili ovaj udarac), eksplodira.

ne verujem za rucnu bombu. teski motori, a rucna bomba ne pravi tolko pritisak kolko razbacuje gelere okolo. ne znam, vido sam uzivo samo kasetnu bombu kako eksplodira '99 na jedno 50ak m od mene. nema tu neke velike vatre ili eksplozije ko u filmu (ili ovaj rezervoar). razleti gelere okolo i izbusi sveredom i to je to.

Ali nije zatvoren, ima otvor ili dva i pitanje je samo da li je otvor dovoljno mali da dodje do eksplozije. Obicno metalno bure moze da eksplodira kad se sece brusilicom.

Motori jesu teski ali su na dva tocka. Treba uzeti u obzir i da se krecu pa su zato i malo stabilniji ali su ipak na dva tocka, bocni vetar moze da ih srusi. Drugo, kasetna bomba je kasetna bomba a rucna je rucna. Svaka ima detonaciju samo je pitanje kakvu.

ma nema sanse, sad malo gledao videe... ako geler ne pogodi tocak, vozaca ili se vozac ne prepadne, nema te fizike kojom bi rucna granata mogla da obori motor koji ide 200kmh samo shockwaveom ili kako se vec zove strucno kod nas. i to kad bi pao, to bi izgledalo tako da se zaleluja i pao bi tipa 100m posle.

mislim pao bi od bombe, makar zato sto bi onesvestila vozaca, al ne bi samo od udarnog talasa (valjda je tako). a kod rezervoara samo to imas, i to ne mnogo.

i vatru, al to ne obara motore.

ova diskusija postaje cudna :)