Prijava

Šta ti piše tamo, do kad važi atest? Dobio si valjda onaj karton sa tačnim datumom važenja, šta tu piše, to je.

Ma izmene to za 2 sata. Bukvalno. Drug danas registrovao po jednom sutra ja po drugom. Haos je s tim.

Mislim da ce morati.na reatest, uveli gomilu novih gluposti. Jos moraju neke nive bice, instalacije. Sve i svašta. Al sto kaze Boh, najbolje da se raspita, to menjaju stalno.

Sneak peek - novi fejslift Genesisa
http://i.imgur.com/VR4UQDQ.jpg
3.8 L motor brato

1.4 brži na papiru, ali 1.6 više momenta ima, pa zbog toga ti je razlika ta.

VW i Mercedes oće partikularni filter i u benzince. Kad kupim GTI tragaću za vozačima Priusa. Jedino ako se zapuši u ove male benzince po gradu što voze, ali opet ful gas i miran si.

JEBE IZ NAJJAČE <3
https://youtu.be/JPSDbsPgWds

Na sljedeći se mora ići, ove godine prejako bilo.

Gtd, tvoje mišljenje o start-stop sistemu. Tj da mi se gasi auto svaki put kad stanem i izbacim iz brzine, tj da se pali kad pritisnem kvačilo.

Ja koji vozim samo grad, ludim od toga, 200 puta mi se ugasi na semaforima ili kad stanem u nekoj gužvi. Totalno bespotrebna funkcija. A i ne znam kako motor trpi toliko paljenja i gašenja u vožnji.

Trpi dok mu ne rikne taj senzor / elektromotorčić i onda se pozdraviš sa 150-200 eura zavisi od auta. Ćale mi je ispizdeo prošlo leto sa tim sranjem u reno trafiku do minhena i nazad.

Brate, ok da kao štedi gorivo i to. Ali prvo, čudan je osećaj da ti se auto gasi svaki put kad staneš. Druga stvar, ako su napravili takav sistem, napravi i opciju da se gasi. A ne ovako, mogu da ugasim ali samo u jednoj vožnji. Čim ugasim auto, moram ponovi da deaktiviram tu glupoat, a realno odustaneš posle nekog vremena.

Jebem li ga, ne razumem se u to mnogo, ali mi čudan sistem sad kad mislim o njemu. Gasi se u vožnji -> gasi alternator -> svetla, muzika itd. vuku struju iz akumulatora, imam utisak da dosta skraćuje vek akumulatora. Verovatno onog jeftinog koji ja stavljam lolo, ali svejedno.

Kod mene to kad se ugasi stoji ugaseno dok ga ne upalis. A i zavisi kako se zaustavis nekad ga pali a nekad ne, ako vozis kao u auto-skoli tj ako tako stajes onda se auto gasi, u suprotnom ne.

Miki ako tipa upalis klimu kad je auto ovako ugasen on odmah upali auto, meni deluje kao da zna da li ima dovoljno struje za sve sto je u tom trenutku upaljeno pa zna da li da gadi auto ili ne

Imaš jače akumulatore u njih.

Nije to stara ideja, čak je i Golf 2 start stop imao (SSA se zvao), nego su se sad dosjetili da bi ispunjali norme zagađivanja i potrošnje.
Mene iritira jako i gasim, ali na masu auta moraš gasiti poslije svakog paljenja, što iritira dodatno.
Nekima se ne gasi kad je klima uključena, nekima se ugasi na 3-4min pa upali ponovo.

Brate, ok da kao štedi gorivo i to. Ali prvo, čudan je osećaj da ti se auto gasi svaki put kad staneš. Druga stvar, ako su napravili takav sistem, napravi i opciju da se gasi. A ne ovako, mogu da ugasim ali samo u jednoj vožnji. Čim ugasim auto, moram ponovi da deaktiviram tu glupoat, a realno odustaneš posle nekog vremena.

To je najgrđe, staneš na 2min da cigare kupiš i upali se kad ponovo u auto sjedeš. Tako je i na BMW, ali je dugme uz ono za paljenje motora, pa se navikneš valjda.

ps
Miki ako tipa upalis klimu kad je auto ovako ugasen on odmah upali auto, meni deluje kao da zna da li ima dovoljno struje za sve sto je u tom trenutku upaljeno pa zna da li da gadi auto ili ne

Dobro je to onda xd.

Tuki. Na ovom mom polu se gasi uvek kad stanem. Klima šiba, svetla, muzika, nema veze, on se gasi hiljadu puta kako stanem u toku vožnje. A mogu da ugasim samo u toku jedne vožnje, posle opet. Glupost najveća.

Plus svaki put kad mi se ugasi u toku vožnje, klima krene slabije da hladi.

Cenim da pseto ima neki stariji model, pa je kod njega to drugačije.

Da, ja imam stariji model...glup si jbg, nemoj da se zaustavis u drugoj pa izbacis iz brzine i nece ti se gasiti. Izbaci iz brzine malo pre nego sto se zaustavis i to je to. Stvarno si nubina jbt kakve veze ima sto je sve popaljeno ja sam pricao za situaciju kada je nesto ugaseno pa ga upalis dok je auto u tom stand by-u automatski pali auto.

Brat ovo je auto star 25 dana, cenim da su promenili nešto u odnosu na tvoj iz 2006te.

I veruj da sam probao sve, s obzirom da svaki dan pravim preko 100km po gradu.

Znači gasi se šta god da uradiš.

Uostalom imas upustvo jer je auto 25 dana star pa se jos nije zagubilo pa prelistaj malo. Ima i deo sa motornim kocenjem za tebe i kelta haahhaha

Pa pasata karavana vozis. B5.5