Prijava

Škija = duvan u Hercegovini :-)

Aaa, ok, jebiga duvan mi nije na kraj pameti ni malo. A nisam ni znao da je škija = duvan.

Ne rekoh vam da sam vozio po Libanu pre mesec dana i mogu reći da smo mi Balkanci po pitanju poštovanja saobraćajnih pravila ozbiljna gospoda :D

Ali zato kod njih možeš da staneš u pit-stop šop u krajnjoj desnoj traci na autoputu koji ide kroz grad i naručiš koktel, šot tekile ili pivčugu, daju ti kroz prozor da drmneš, vratiš im čašu i nastaviš da voziš xD

Ajd radjarde ne seri, ne verujem ti ni jebeni gram...samim tim jer piše na emi autoumobolizam jer je sve drugo neaktivno!

Dosta šita!

Naš ono crnogorci nisu govna putevi su im supercool jedino autoput kroz srbiju je kurac

Cara™

Naš ono crnogorci nisu govna putevi su im supercool jedino autoput kroz srbiju je kurac

Pa ovo bi bila baš očigledna baronija, to bi moglo i dete od tri godine da provali da se zajebavam xD

Nek ide bosnom brt

Ja sam skoro išao od Skradina do Ploča i autoput je sve.

Ovako, iskreno, bezveze ćeš plaćati autoput preko zagreba ili štatijaznam čega već.
Išao sam na more u Skradin, to je nekih 30-ak km od Šibenika, dakle prolazio sam kraj Splita.

Moja tura je bila Doboj-Novi Travnik-Bugojno-Kupres-Livno-GP Kamensko.

Put je do Travnika vrhunski, mnogo bolji nego autoput do Šida :D

Na par mjesta samo imaš kamere (prije Zenice kod džamije na krivini, kad se prije Travnika skrene prema Novom Travniku ima kamera skrivena u šumi, ima još jedna u Livnu čini mi se isto u pola raskrsnice i to je to).

Put preko Kupresa je jebena fantazija, kud je vrlo kvalitetan, kud je krajolik otprilike raj na zemlji, imaš divlje konje svuda okolo i lagano možeš pičiti 140 jer je ravno kao tepsija, visoravan jbg.

Usput, tamo gdje god kreneš imaš jebeno šta da vidiš, Bosna je predivna, predivna zemlja užasnih ljudi.

GP Kamensko je relativno moderan i ne kenjaju i ne pretresaju kao što znaju negdje.

Put je dobro označen i na svakom putokazu imaš oznake puta koje baš dosta pomažu.

Ja sam do Skradina stigao za 5 sati od Doboja, s tim da sam išao u Travnik na ćevape jedno sat vremena i ostao sam jedno pola sata na benzinskoj kod Splita da kupim sim karticu.

Ja glasam za Beograd-Babina Greda-Bosanski Šamac-Modriča-Doboj-Zenica-Vitez-Novi Travnik-Bugojno-Kupres-Livno-Kamensko-Trilj-Split-Supetar.
Ili ako će na drugu stranu Hvara da se u Šuici odvoji na Tomislavgrad pa dole u Makarsku pa trajektom odatle ali taj put već ne znam.

Kaem ti, uštediće i vremena i para i za gorivo i putarinu plus što se neće smoriti vožnjom, ovo generalno može proći za 6-7 sati lagano.

Da, ima jedna stacionarna kamera u mjestu Šije, to je nekih 15-ak km od Doboja.

Livno.

Idi preko Livna radj.

Panduri i carinici po Bosni previse kenjaju. Ako te zadesi musliman carinik obavezno pretresa i nesto drvi, trazio mi registraciju za dasku za jedrenje. To se nije dobro zavrsilo po njega, nabio sam mi pritisak na trista i na kraju me opet morao pusti, doduse posle sat i po, al boli me kurac nisam nigde zurio.
I uopste cekaju da kazne za najmanju sitnicu, nagazis li makar delic pune linije u krivini ili tako neka glupost.
A voleo bi da vidim taj Kupres, sto jes jes.
Put do Zagreba je uzasno dosadan, kao beskonacna Kacka suma, isao sam na Rab, posle Luckog je vec malo bolje, mnogo bre smetaju one barijere protiv buke, nista ne vidis mesta pored kojih prolazis ko i tunelu.

E vidis brate meni totalno drukcije iskustvo kroz Bosnu. Na granicu tipa jednom od deset puta traze gepek da otvorim, i kad traze to je na sekund i poz. Jedini problem bar na ove sa CG su guzve, onda zna past sistem i slicno pa se stvore kolone, ali eto sacekas malo jbg.
Masu puta su me pustili i bez veza, i kad ne bi vazda su bili korektni i otvoreni za dogovor. Pa od Sarajeva do Foce dje je 40 ja idem 90, onaj tronozac kad vidjeh nagazih na kocnicu, nije me ni zaustavljao momak xD

Ali zato Hrvati svaki put sranja na granici, posebno sad u EU kako su usli. Osim toga Bosna je ljepsa i Hrvati su gowna velika cesto. I sad kad vidim na mapu ne znam sto bi isao 300km duzim putem. I ovo 9 sati vrijeme koje treba sto izbaca ti kroz Bosnu sig je nekom laminom od autobusa, nije daleko to.

Evo brate ozb sad.
Autoput kroz Hrvatsku je stvarno dobar, vozis 200+ i sve to, ali realno daleko je to i imas putarine. No eto ima ljudi koji vole tako, pa za Ohrid recimo ljudi idu preko Draca jer je autoput. Ja vazda preko planine onim starim putem jer je blize, mozda je preko Draca ljepse, ali me boli kurac da idem okolo. A to je manja razlika u kilometrazi, da ne pricam kuda bih isao u gore navedenom slucaju xD

Čitam za one ljude sto ih povredila plinska boca u grckoj, nisu platili osiguranje pa sad nemaju 15k evra za troskove.

U komentarima neko napisao da obavezno vadi osiguranje ali i neku člansku kartu amss-a.

Ja iskreno nisam imao pojma o tome, pogledam na sajtu, dosta stvari pokriva, u slučaju udesa šlepku do 40km, servis na putu, u inostranstvu placaju šlepku do servisa, u slucaju udesa slepku do kuće. Placaju smestaj u hotelu dok popravljas auto i sl.

A godisnja clanarina 2 hiljade dinara samo.

Elem, to pise, ima li neko bliza iskustva sa ovim?

то је осигурање од незгоде које покрива то што пише у самом осигурању. важе иста правила као и за било које друго осигурање. платиш неку мању суму да би се осигурао од већих трошкова, а од чега те осигурава зависи од осигуравајуће куће и пакета које нуди. пензионери нпр. мисле да је то картица коју само аутомотосавез издаје пошто су они овлашћени, јелте, за незгоде са колима. а ти буди паметнији, па пошаљи мејл свим осигуравајућим друштвима колико кошта и од чега си осигуран и до које суме и за два дана изабери најбољу понуду. можеш евентуално да избегаваш осигуравајуће куће са којима су људи имали проблема. а постоји опција да тамо где имаш обавезно осигурање и/или каско добијеш неки велики попуст или чак џабе.

кад идеш на море?

Ma nema šta, rešeno, ide kroz Bosnu ovim Skočkovim putem

Tilmo jebes to sranje, ne treba ti to za kola jer vozis azdaje ljute, uplati zdravstveno obavezno. Oko soma dinara je neki paket koi obuhvata otprilike sve sto moze da te zadesi...