Prijava

Isparivac je servisiran skoro,membrane stavljene nove i filter promenjen.Pogledacu filter plina,to mi je 2 minuta posla,ali mislim da je sa njim sve u redu... Malo mi je nemoguce da trosi 16 litra? Jako lepo radi i ide da bi gutao toliko plina bespotrebno,a ja ga ne vozim u blokadu pa da kaze covek da zato trosi... Nesto tu ne valja... Oteracu ja to kod jednog lika koji ugradjuje plin pa neka pogleda,ja sam ispizdeo vise...

Da ne pušta đe plin (ne dihtuje)? Povedi to kod majstora da provjeri.

Ja se iskreno nadam da negde pusta ili da nesto nisam lepo povezao jer ako ovaj motor stvarno ne moze ispod 16 da trosi ima da ga prodam. Pun mi je kurac vise trosenja para na njega.

A ne bi trebalo da je do motora. Jesi prod'o stari motor?

Nisam,tu je u garazi,ali nema sanse da ga vracam natrag,pre cu da zapalim ceo auto. :D

Što? Neće preko 100? x)
Koje je godište Jugo? Kakav mu je lim?

Ma mrzi me da ga vracam jbt. :D Jugic je '88,lim je odlican. Moj deda je njemu presvukao ceo patos,rubove i sajtne jos pre nego sto smo ga kupili. Kasnije sam ja kupio od toga lika jer sam znao da je dobar nego sad poceo motor da mesa malo ulje i vodu,a ja sam pre nekih 7-8 meseci menjao dihtung glave i poklopca sto znaci da sad treba da se ravna glava,a to je nekih 30 evra.

Moj deda uzeo nekog Juga,limarija uzas,ali motor lepo radi,menjac 5 brzina,radi kao sat. Dao mi je taj motor za DZ pa reko sto da ga ne ugradim. Jeftinije nego da ravnam glavu na starom,menjam dihtung itd.

Elem,mi smo i ofarbali auto,ali nesto na brzinu i nisam imao vremena da skidam stari git (taj lik je hteo da ga farba pa odustao i tako mu stojao u garazi),a ispostavilo se da je korozija uhvatila ispod njega i sad mi izbija povrsinska. Nije strasno,nigde nije pojela lim. Obzirom da imam radionicu,mene komplet farbanje iznese oko 2000 tako da cu verovatno na leto opet da ga farbam,amo da sradim ovaj motor mater mu.

Zao mi je da ga prodam. Nema neku vrednost,a mnogo truda sam u njega ulozio.

EDIT: Auto je farban pre neke dve i po godine,a motor ubacen pre desetak dana, da ne dodje do zabune. :D

Mora da nije mnogo preš'o.
Vi farbate kola jednom u tri godine? Dobro, bar nijeste ka' moj komšija koji svoja farba jednom godišnje minimum ("samo" spolja).

Da ne pominjem mane normalnog Senika?
Prvo što karakteriše 4X4 Senik je dosta specifičnih djelova koji su papreno skupi. Skup je i pogon kad se pokvari, ali ne bi trebalo da je loš jer je Štajerov. Ja ga ne bih kupov'o, ako već gledaš nekakav krosover ima i boljih izbora.

Neću ja, nego se jednom kolegi baš dopada jer ima kuću na Zlatiboru pa mu treba neki laki off-road.

Malo mi je nemoguce da trosi 16 litra?

Od mog ćaleta kolega ima Audi A6 2.4 benzinca sa plinom, troši 14l plina u gradu. Plus je i automatik.

Ja mislim da je problem u samom plinskom uređaju i pritisku pri kom izbacuje i ubrizgava plin.

Pogle Holanđana. Još nešta protiv magle da smisle osim svjetala (najgore kad ih upale dok nema magle), al' ja bar imam na Golfa zadnju maglenku, tako da je smanjena šansa da će me neko udariti.

Neću ja, nego se jednom kolegi baš dopada jer ima kuću na Zlatiboru pa mu treba neki laki off-road.

Znači treba mu jedino klirens. Ovo liči na jarca:

http://testovi.automobila.ooyyo.rs/automobili/wp-content/uploads/2013/08/Ford-Fusion-in-.jpg

Možda bi i obični Senik radio posao.

Samo je malo više ženski. Ja bih uzeo Nivu.

Ovaj lik neće Ladu, predložio sam mu. Našao i neke Frontere, ali mu to previše troši, tako da bi neki Fjužn 1.4 tdci bio super ili nešto drugo što ima visok klirens. Mada moj ujak vozi w210 i po njivi i po planini bez problema.

Đe god W210 može proć' to je dobar put.

Ne znam Citroen C5 koliko može da se podigne?

Ја бих направио неки пустињски баги кад бих имао кућу у дивљини :Д

Mislim da Citroen nije za truckavog terena. Osjetljivo je to, majku mu jebem.

Ја бих направио неки пустињски баги кад бих имао кућу у дивљини :Д

Pre 10-ak godina je moj brat od ujaka pravio bagi od bube. Msm da je 1.3 motor bio u pitanju, baš je gotivno izgledalo.

Kurac bagi, kod nas juče na sjever se jedva Niva probija.