Prijava

U principu su sama kola dobra, ali za taj primerak ne znam. Deluje mi malo izraubovano, inače sam ga pre svaki dan viđao po Pančevu.

Da li je realno da redovno održavanje za BMW E39 520i 2.2 košta kao i za većinu kola niže klase od njega (mondeo, laguna, c5, c klasa, a4)? Znači mali+veliki servis+neke stvari u trapu+nosač motora i menjača, u BMW servisu u Geteborgu je 8 000 kruna cca 870 eura.

Edit: jel se mb w202 c180 toliko loše pokazao da većina njih koštaju kao i vektra? Video sam baš lep primerak, ni tačkice rđe, 2000-to godište, 240 000 km prešao.

na zapadu u zemljama sa visokim standardom, najveci trosak za redovne servise je usluga a ne delovi, tako da ce cene biti proporcionalne upotrebljenom trudu za nesto.

npr, ako bmw-u zamena nekog kaisa zajteva jedno rasrafljivanje, postavljanje i zasrafljivanje, to ce znatno manje da kosta od nekog auta zhlj klase, ako njemu moras pola motora da rasklopis za to.

naravno, dok se ne pojebe nesto skupo. onda vidis sta su bmw delovi.

pre par dana kaparisao, kupio a danas registrovao i dotero ćiks svoje novo polovno avto weeeeeeeee!
odustao sam od astre g i kupio ipak svoju prvu želju - fokusa tddi

Čestitam. Ajd i da te služi dobro :)

dažbog! u njemu mi je sav kapital :)

Uuuuu, pa trebao si da ostaviš minimum 200-300 eura sa strane, za ne daj bože.

iam još oko 150 jura nekih svojih uštekanih, fazon promena ulja, dopuna klime i slično

Nek ti je sa srećom Manijače.

Enemi, bjež od Saksa kud te noge nose. Al' moguće da neće torzija odlazit svake godine ako se slabo vozi lolo

Е па касно сад, вероватно ће бити саксо, јер ови колтови су сви у јако лошем стању, а они што су у добро су ми прескупи.

Не знам шта је ово који курац ал је много добро
http://www.polovniautomobili.com/oglas4386269/lada_niva/

Jebi ga, treba na dobar primjerak da naletiš. Obrati najviše pažnju na torziju, jer remont je blizu 300 eura. Ako možeš da finansiraš eventualne popravke bolji je od onih Puntića i Zastava što ih kod vas voze. A kontam da se neće raspasti uz žensko (ne)održavanje ako se ne prelazi puno.

A to mi liči na pogrebnu Nivu.

Саксо бар нема толико очигледан проблем са лимаријом, а с лимаријом не могу да се дркам, све остало је ок.

Што си песимиста? Мени личи на Ниву лимо лололо

Niva limo ima zadnja vrata lololo

Btw Enemy, pogledaj i žope 106 isti je kao i saxo.

Знам, гледао сам, ал нешто ми се не свиђа, не знам што.

Znam, zbog limarije si prodao onakvog Lansera. I Galanta lolo
A kontam da će biti ok za ženu koja ne prelazi preko 10 hiljada ako kupiš dobrog. Samo što ne smiješ pasti na priče prodavca da je normalno to što točkovi stoje ukrivo i slično.
Torzija mu je uobičajena mana, a što se ostalog tiče nije gori od prosječnog gradskog auta. I previše je ženski ako nije VTS lolo

Што си песимиста? Мени личи на Ниву лимо лололо

Zamisli romskog dječaka koji ti prilazi na semaforu i pita voziš li nazad leševe.

Знам, то је прво што сам чуо да је торзија проблем. Ал јбг кад нема јапанаца тих година и за те паре. Гледао сам још и Сузуки Балено и Ровер 200, мада не знам ништа о њима.

Baleno je dobar auto, ali ih baš nema puno pa ne znam kakva je situacija za delove i servise.

Имам ја свог мајстора за јапанце, него нема их ни на огласима нешто.

O Balenu ti ništa ne znam, ali Rover je dosta fino auto. Ne znam samo za djelove. Hvale ljudi onoga Svifta.