Prijava

Dobro ok to. Nego zasto iskljucuju esp kada hoce da dostignu maksimalnu brzinu?
Po nekoj logici ako hoce da imaju sto jace ubrzanje valjda imaju sa ukljucenim esp-om jer onda kopm se trudi da maksimalno da bez proklizavanja i tako to a?

U zavisnosti od trenutnih parametara ESP sistem proračunava koji je od točkova potrebno usporiti kočenjem ili redukcijom obrtnog momenta ne bi li se uspostavila ravoteža.

jebem li ga, esp racunar malo oslabi gas ili pritisne kocnicu na ponekom tocku kad klizas. mozda je pri maksimalnoj brzini to malo izrazenije, pa nece da im i to malo usporava auto.

profi vozaci voze trke bez ESP-a, pa ne ginu toliko...

Elektronika je ubila ljepotu vožnje.

Dobro profi to je nesto drugo oni uce da voze tako........

Па ови из топгирова и фифт гирова трипују како су опасни и профи возачи па онда као искључују есп да виде како се понаша на стази, ко да ће неко да вози Даеву Нубиру на стази... Не зна се ко је глупљи, ти произвођачи што остављају опцију да се искључи есп или ови што тестирају.

Da, baš je teško voziti bez ESP-a :(

Mislim da zbog toga ljudi ginu.

Elektronika je ubila ljepotu vožnje.

nek ubija lepotu voznje boli me dupe, bitno da voznja manje ubija...

Dobro profi to je nesto drugo oni uce da voze tako........

a ti kao da nikad nisi vozio auto bez ESP-a?

a ti kao da nikad nisi vozio auto bez ESP-a?

Meni ni jedan auto nije imao ESP..... doduše mene čak i ABS ponekad nervira.

Pa zavisi od kola do kola. Sportska su vazda neudobnija. Imaš udobnijih i starijih, Citroen posebno, a i Mercedesi su za relaksirajuću vožnji i slično.

sta ovim hoces da kazes GTD, nista ne razumem?

isto je kao da napises

Vozaci:
<link kako se neko razvalio automobilom negde>

i sta imas protiv biciklista?

Pa normalno vozio sam, vozim i vozicu automobile bez ESP-a. To su jugici i ostala sranja. Mozes i bugati normalno bez divljanja da vozis bez ESP-a Ali kako ja i ostali smrtnici da bezbedno vozimo bugati od 1000konja na planiskom putu na ,,makismumu" bez ESP-a i ostalih sranja?
Ne mozes da nas meris sa profesionalnim vozacima.

Ali kako ja i ostali smrtnici da bezbedno vozimo bugati od 1000konja na planiskom putu na ,,makismumu" bez ESP-a i ostalih sranja?

to jeste. dobra vecina nas nikad nije, nit ce da sedne u takvo auto. ta sranja se i dogadjaju ljudima koji pomisle da su profi vozaci a nisu. u takvom automobilu malo das gas, a ono jurne, okrene se, zakuca se dok ne stignes ni da odreagujes, ako nisi naviko.

(pusti od 46)
https://www.youtube.com/watch?v=1pgm8I0B8bY

i sta imas protiv biciklista?

A ništa, nego ču slećeti sa puta pri 20km/h. Dobro, žensko je vozilo, ali bez obzira lolo

Miki, viđi, Opel stariji samo benzinac. To ti je Isuzuov motor, bolji je od toga Opelovog što si imao. Audi dizelaš je dobar. Samo je kod jajeta problem mizerni gepek, a ne možeš da oboriš sic (ako ti smeta). Kod B4 je mnogo bolje. Inače su svi pocinkovani i imaju odličnu limariju za te godine.

I don t care
Pa normalno vozio sam, vozim i vozicu automobile bez ESP-a. To su jugici i ostala sranja. Mozes i bugati normalno bez divljanja da vozis bez ESP-a Ali kako ja i ostali smrtnici da bezbedno vozimo bugati od 1000konja na planiskom putu na ,,makismumu" bez ESP-a i ostalih sranja?
Ne mozes da nas meris sa profesionalnim vozacima.

ESP je fin, ali to ne znači da kola bez ESP-a ne mogu da idu tipa 150 krivinom i da su stabilni k'o Jugo. Evo moj Pasat može bez ESP-a, još porodični karavan. Nemaju ni stariji GTI, GSI, AMG, ///M i slični, (da ne spominjem super-auta) pa se ne prevrću po krivina. Nije ESP otkad je svijeta i vijeka I ABS je dobar, samo treba imati prekidač da se isključi, bar tokom zime.
Ispade da je ESP neophodan zato što ti ne umiješ da voziš. I dok ga god budeš smatrao za takvog nećeš ni naučit'.

Келт

sve u svemu, sto sam cuo od ljudi, vuce na sportsko, neudoban, tvrd, al se ne kvari, osim sto korodira.

Комшија гастарбајтер је имао Шљивик 98. годиште, на њемачким таблама (чо'ек зарадио пензију тамо), више је стојао у гаражи него напољу, а и кад би га возио, то је било само до града или по Футогу. Дакле сан снова ауто. Онда оде он у Њемачку, прода Хонду, подигне неку силну лову и купи Мерцедес SLK који једва стане у гаражу коју је направио, а пошто лик има 82. године једва да га и вози, ал важно да се има.

Nek štemuje malo x)

Ja bih ovaj Akord razmotrio da pazarim.
http://www.polovniautomobili.com/oglas4126014/honda_accord_18_vtec/

Леп ауто, чак није ни превише модеран