Prijava

Ma istekla mi radna dozvola pre skoro 2 meseca pa sam sad u Srbiji. Čak, kakva je sad situacija, ne verujem da ću se vraćati tamo.

Edit: u Švedskoj bi ti registracija sa osiguranjem (za dizela) bila oko 3 000 eura.

stvarno, registracija nikada nije bila povoljnija. evo i gorivo pada iz nedjelje u nedjelju.

Kad se sjetim da je za dvojku TD bila 230 eura. Vidi se da se Crna Gora oporavlja i kroči ka Evroatlanskim integracijama.

Videćeš kad uđete u EU, pa ti oporezuju auto na osnovu toga koliko zagađuješ (3x cene samog auta) i kad ti stave da ne možeš da ga voziš u gradskoj zoni (u nemačkoj važi za star(ij)e dizele).....

A što tamo u Švedsku deru tako? Ono je tamo zemlja blagostanja đe varioc ima 6 hiljada platu?

Videćeš kad uđete u EU

Evo mi ulazimo već pešes godina. A eno Hrvati ušli, Kadžo bez rubova se na svaki ćošak viđa.

Zbilja, ja na tehnički za onog Golfa, izduvni gasovi ravna linija i mene odlično.

A što tamo u Švedsku deru tako? Ono je tamo zemlja blagostanja đe varioc ima 6 hiljada platu?

Seru za te plate, do 2 000 eura bi imao, eventualno 3 000 ako ode neki od gradova u polarnom krugu lolo

Evo mi ulazimo već pešes godina. A eno Hrvati ušli, Kadžo bez rubova se na svaki ćošak viđa.

Jebemliga, u normalnim EU zemljama je onakav zakon, znači važi i u Nemačkoj, Austriji, Danskoj i Švedskoj. U Švedskoj zbog toga retko voze dizele, oderu te je zagađuješ više lolo, mada ti igra ulogu i kataloška cena auta.

znači, mišljenja si da bi nam bilo najbolje da u EU ne ulazimo?

To ja ne bih nazv'o normalnom zemljom lol

I u EU i u NATO trebamo. Kažu nam tako. A mene ne smeta. Taman fino.

znači, mišljenja si da bi nam bilo najbolje da u EU ne ulazimo?

Zavisi kako kome i koji bi se zakoni primenjivali. Npr. na mađarskoj granici su turali nešto u auspuh da mere koliko zagađujem okolinu lol

A to je neka formalnost, ne vjerujem da bi vratili koga.
Teško da će uvesti ođe to oko zagađivanja. Svak bi neregistrovana kola vozio.

Lol vrate te ako nemaš dovoljno para kod sebe (u kešu ili na računu) za izdržavanje. Ja kad sam se vraćao sa odmora su mi tražili papire za kola (kao stranac, a vozi kola na švedske table i da provere da nije kraden, lol ko bi krao w124 200e koji vredi 900-1000 eura), uvid u bankovni račun, radnu i boravišnu dozvolu, ugovor u radu i još su mi kontaktirali firmu. 2 sata sam sedeo na granici dok su me podjebavali mađari i na kraju su mi potpisali dozvolu za tranzit da prođem kroz mađarsku bez zaustavljanja. A kad sam se vraćao za stalno, išao sam preko slovenije i hrvatske i tu su me hrvati na izlazu iz eu držali, opet zbog auta iako je moje vlasništvo.

Mene ne zajebavaju obično. Jes jednom jedan momak zbog sjekire neke, ali ništa nije bilo.
A baš izduvni gasovi moraju biti nikakvi da ti ne daju ući u zemlju đe ljudi voze Rabe i Trabante lolo

Obrazloženje je bilo da nije zbog same mađarske, nego kontaju da treba da idem kroz austriju i nemačku, a oni imaju malo opičene zakone.

Produvaše li ti auspuh na kraj?

Ma sve je bilo u redu, msm imaju automatski trip da auto ako je star da preterano zagađuje.

skočimiše, što veli Zakon ulice oko ovog zagađenja?

A u Mađarsku nijesu zabranjeni ni Wartburg ni Trabant, eno ih na svaki ćošak. Neće ni dizeli stari, kad bi čudo bilo, jer smisla nikakoga nema.