Prijava

Kupljena je za firmu kao službeni auto, kad sam video ko će da je vozi, žao mi bilo auta....

Edit: Ova ima bolji enterijer
https://www.youtube.com/watch?v=eOci1E14kms&list=PL_T23yaPsU9JNdvxH_2403RFHjUKum6ir&index=8

Očigledno ne'š ti hehe.

A kontam da troši 20-25l po gradu, ne znam što uzimaju za službeni takav auto.

zato sto ne placaju svojim novcem.

Da ali fazon vlasnik firme je bio sa vozačem na placu. I imao je izbor da mu se uveze i neki dizel, ili bar nešto za šta ima (više) delova.

Normalno, ne plaćaš gorivo, prelijećeš ležeće i slično.

Honda se dizlo ne kupuje, a ova ga ni nema u ponudi. A šta ga briga, ne toči on u nju, a ima odlično auto.

Ako o'š "sportskiju" a izgleda i japansku limuzinu Akord je moćan. Benzinac i odlično. Šteta prestali da ga proizvode za Evropu

Sa zakasnjenjem..

Pa ne moze Akord izgledati mnogo "sportskije" od Mazda 6 :) Ali to je veliko AKO budem uzimao

I mrzi me da citam sve postove, kako to mislis prestali da ga proizvode za Evropu, kako, zasto?

Pa ne moze Akord izgledati mnogo "sportskije" od Mazda 6 :) Ali to je veliko AKO budem uzimao

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/2003_Mazda_6_(GG)_Classic_hatchback_01.jpg

Možeš ovu za do 3500-4500 eura. 1.8 ili 2.0 benzinca. Pazi se korozije, ima je ako je auto havarisan, a ako je u redu ne bi trebala da izbija.

I mrzi me da citam sve postove, kako to mislis prestali da ga proizvode za Evropu, kako, zasto?

Mala potražnja, iako mi je to malo nelogično. Koja god da je Mazda 6/Honda Akord/Tojota Avensis stigla na plac, prodata je u roku od 5 dana. Ima i dosta ljudi koji ih naručuju za uvoz. A i kao nove vidim da ih gotive svuda, možda ne kao švapske modele, ali ih ipak traže.

Vidi, Sime, činjenica je da je toj Mazdi loša limarija. Ovako je dobro auto, ali Honda je Honda, šta znam. Jak sportski motor i dobar osjećaj za volanom, odlično upravljanje, tvrda je dosta. Vrhunski benzinci, a i pouzdani. Čak i onaj 1.4 iz Sivika pređe masu. Ne znam, provozaj oba pa vidi.
http://www.polovniautomobili.com/oglas5734887/honda_accord_20b_automatic_full/

prica se da svi japanski automobili imaju problem sa korozijom.

sa druge strane, u praksi nikad cuo za nekog sto vozi bilo koje japansko auto da se zali na to. stavise oni sa tojotama se kunu da su to neunitivi automobili - i cini se da su u pravu :)

Nije priča nego činjenica. Ne za sve, nego za Mazdu 6.

kad krene, od neke 10. god starosti, tako nesto?

A 'de ga nađe na šabačke table jeb'o ga ti xD

A reci nam za koju kintu bi kupio Mazdu? Možda može da se nađe restajling model koji nema problema sa limarijom.

Nego, provozaj ti i jedan i drugi auto pa uporedi šta ti se više dopadne.

Edit: za 6-icu zavisi kako je očuvana, evo nijednu nisam video da ima problema sa korozijom, možda im je rađena zaštita, a ima ljudi kod kojih sam video da akaju kola pa im i audi a4 b5 trune.

Pa vidi, zavisi od niza faktora. Koliko prelazi, kakva je vlažnost vazduha, jel' garažirana. Ona ima baš lošu limariju, počev od rubova i koševa...

Do 2007. im je loš lim.

Edit: za 6-icu zavisi kako je očuvana, evo nijednu nisam video da ima problema sa korozijom, možda im je rađena zaštita, a ima ljudi kod kojih sam video da akaju kola pa im i audi a4 b5 trune.

Naravno da nećeš viđeti spolja da je trula (osim rubova možda), ko što se ono veli spolja gladac a unutra jadac. Niko ne može sa sigurnošću reći kad ćeš očekivati da ti istruli, ali im je limarja krš. 2002-2007 je skoro sva konkurencija imala bolji lim.

Pa zato mu i napisao da uzme restajling ako ima kinte za to. Čini mi se da se njima ista stvar kao sa w202, w203 i w210, što se tiče limarije.