Prijava

I da u kvalitet leksusa ne moze da se sumlja. Jer je tojota poznata kao jedan od najkvalitetnijih i najpouzdanijih automobila. A leksus je luksuzni ogranak tojete + sto amerikanci isto dosta vole japnske automobile.

Da li znate da se termin i metodologija KAIZEN i just on time prvi put pojavila u tojotinim fabrikama. Imena sam zaboravio i mrzi me da trazim po knjigama. KAIZEN znaci promena na bolje, japasnka filozofija da se uvek desavaju promene na bolje. A just in time su krenuli da koriste kada su primenili fordovu pokretnu traku. Videli su da fordova pokretna traka ima mnogo nedostataka kao sto je ako neko zakaze u procesu proizvodnju traka staje i ostali ne rade dok se zastoj ne popravi. A zato sto se sve prozvodi konstatno postoje veliki troskovi skladistenja kako sirovina tako i gotovih proizvoda, a samim tim dolazi i do hiperprodukcije. Resenja just in time su bili da kada dodje do zastoja svi dolaze da pomognu da se taj zastoj otkloni. I glavnija stavka je da se sirovine nabavljaju u tacno definisanoj kolicini po potrebi................ Za ovaj drugi deo just in time tehnike ima jos mnogo mnogo da se pise, ali to je vec sprem. Da kasnije svi polako krecu da sa primenom just in time sistema proizvodnje.....

Nisam nikad vozio bmw, kamo li lexus, ali na svim uporednim testovima, koji god sam gledao, lexus je uvek iza bmw. Cak je vrlo vrlo cesto 3. jer manje vise cesto se uporedjuju 3 automobila.
Dakle:

1. bmw
2. merc/naudi..
3. lexus

Licno svidja mi se izgled lexusa, ali po osecaju u voznji ne moze da parira bmw. Kazem osecaj u voznji jer je to meni licno najbitnije, i kada gledam auto da kupujem to mi je to primarno. Ali svako ima svoje afinitete..

Ovo. Sva premium auta su više-manje kvalitetna.
Leksus voze papučari i penzioneri. Oni što neće da čuju ni najmanji šum, a ne melodiju V6 motora. Zbog toga i imaju onakvu izolaciju. Ne uključuju radio, jer ih može dekocentrisati dok voze po ograničenju. Odustaju od putovanja zbog 20km uskog puta. Što je Džejms Mej među ljudima to je Leksus među autima. Dobro, previše sam ocrnio lolo

Leksus voze papučari i penzioneri. Oni što neće da čuju ni najmanji šum, a ne melodiju V6 motora. Zbog toga i imaju onakvu izolaciju. Ne uključuju radio, jer ih može dekocentrisati dok voze po ograničenju. Odustaju od putovanja zbog 20km uskog puta. Što je Džejms Mej među ljudima to je Leksus među autima. Dobro, previše sam ocrnio lolo

Ovo moj ćale kaže za francuska kola hahahah

Brate ima sasvim pristojan zvuk. Odmah premojtaj na 01:20 https://www.youtube.com/watch?v=FiXQ4ayyTdA
Ali opet zato imas toliko proizvodzaca da mozes da biras po potrebama i dubini dzepa sta ces da kupis...

Nije stvar u tome što ima dobar zvuk spolja, nego što taj zvuk iznutra ne možeš da čuješ.

Nemojte te klarksonovske fazone. Cuj razlog protiv lexusa, nije kul. Da nismo sirotinja ko sto jesmo pa i da kenjamo, ovako pokrijmo se usima. Sve se plasim ne bi vozili lexusa da vam pokloni neko. Lexus, vrhunski auto

E jbg sad pa zato kazem sam biras sta ti treba. Ja volim tisinu unutra da odmoran vozim motor da se ne cuje na 130/140 da radi na sto manje obrtaja, nista od spolja da se ne cuje i samo pustis svoju muziku i stignes odmoram gde oces. E sad i audi i bmw u novim serijama ubacuju zvuk motora kroz zvucnike..... A ako bas hoces motor da slusas otovri sve prozore i sve cujes :D

GTD

Nije stvar u tome što ima dobar zvuk spolja, nego što taj zvuk iznutra ne možeš da čuješ.

Srecom ti si postedjen ovoga dok vozis svoj auto.

A shvatam donekle velike limuzine, ali pravi "driver's car" mora da to i bude.
https://www.youtube.com/watch?v=i9A3eY8PRtQ

M4 bih 1000 puta radije uzeo. Brzina, ubrzanje, izgled (ne sumnjam ni drift i zabava u vožnji) je na strani BMW-a. Jedino što nije atmosferac. Ne znam šta drugo da gledam kod auta. Ima li dupla stakla?

Sve se plasim ne bi vozili lexusa da vam pokloni neko.

Ne, poenta je da bi vozili nešto drugo iz njegove konkurencije, jebi ga.

Ma to za Leksusa je malo američki stereotip (isto kao i za Volvo). Uvek prikazuju da ga voze neki porodićni ljudi, advokati i profesori u svojim braon somotskim sakoima sa kožnim zakrpama na laktovima lololo.

Srecom ti si postedjen ovoga dok vozis svoj auto.

Srećom vala. Onaj Syncro nije im'o nikakvu izolaciju (bio benzinac), pa sam morao da ugrađujem. Izgleda sam prećer'o sa tim.

U jes, LFA je dobar. Šteta ga ne proizvode više. Takva politika valjda, sport=0.

Ovo je ona sto ima nesto 5 ili 6 pobjeda uzastopno u wrc prije 20 i kusur godina?

Jes. Ono čudo što se kvari, znaš.

vidji prvi komentar na vijest :)

Svako se auto prodaje kad počne da se kvari!

Moje je staro malo manje od 4 god, prvi sam vlasnik, miran sam jos pešes godina min.