Prijava

ovih video par ovde, i ok su, mogu da prodju kao porse:
http://images.thecarconnection.com/hug/2014-porsche-panamera-diesel_100438447_h.jpg

ovo iznenadjujuce cesto vidjam ovde po svajcarskoj, i jeste lep suv, al trebali mu stave neki drugi znak: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Porsche_Cayenne_S_(92A)_%E2%80%93_Frontansicht,_10._Oktober_2011,_W%C3%BClfrath.jpg

A šta znam, ja jedino te sportske mogu nazvati pravim Poršeom. Ja vozih taj Cayenne i to dizlo. Ono, jes fin džip, ali Porše dizel :(

ali Porše dizel :(

taj rad :)

Cije motore koriste, verovatno standardne VAG jace?

Pa to novije generacije Dizele, a ima i benzinaca. Ima onih prvih što su 2005. godište tako tuda, koštaju po 12-13k evra, benzinci naravno.

VW-ov motor.
A dobar je taj džip, samo ne može da se nazove "Porše".
A ima povremeno ođe na prodaju Poršea jeftino. Ja sam išao da gledam neki 924 za 1500.

skoro sam nesto razgovarao na poslu sa nekim likom koji je malo proucavao proces proizvodnje u vag, pa gledao dal moze nekako u nasoj firmi da se implementuje. ste znali da odredjena grupacija pravi odredjene delove koje svi ostali koriste + delove koji su samo specificni za njihov model, kako se ne bi duplirao posao?

recimo, vw, skoda, audi seat, svi oni imaju porseovu navigaciju, softver i onu elektroniku ispred vozaca. samo promenjen user interface. to sam zapamtio :)
obrnuto, porse ima u sebe ugradjene specificno skodine delove npr.

pa ti vidi koliko kosta reklama+znak+dodat komfor.

ne navodim ovo gore kao nesto lose, ustvari je odlicno sto premijum automobili imaju delove isprobane na masovnoj proizvodnji, i obrnuto da se u neki auto zlj kategorije ubaci nesto iz premijuma od pre 10 god. samo mi je zanimljivo kako se to izoptimizovalo i specijalizovalo, da vise nema toliko velike razlike izmedju automobila, sustinski gledano.

A razlikuju se materijali, kvalitet, završna obrada dosta između VW-a, Škode, Audija i toga, ali normalno da dijele dosta djelova. Evo npr. Škodi 2.0TDI ovim ranijima je pucala glava.

nemoj da te iznenadi da i porsei imaju svoje probleme, samo sto nisu tako javni kao kod ovih iz masovne prozvodnje. kod njih je drugaciji servis, cesce te tera da ides na pregled, titraju ti muda ako je nesto otkazalo sto ne treba i kad ne treba dok ne poprave. a i na kraju, normalno je da vise vodis racuna o autu od 100000€ nego od 15000

i to je ono sto dodaje cenu tim premijum markama.

ste znali da odredjena grupacija pravi odredjene delove koje svi ostali koriste + delove koji su samo specificni za njihov model

To mi je kum rekao za neke mešavine pežoa, citroena, forda, mazde i volvoa. Npr. 407, mondeo mk3 i mazda 6 imaju iste menjače, podvozje, kočnice i neke motore (c5 sve sem podvozja). Volvo s40 i v50 (oni noviji) imaju istu platformu, menjače, motore, kočnice kao i fokus mk2. Citroen je skupljao neke stvari od svih zajedno i uparivao ih sa svojim hidroaktiv sistemom.

Onda GM-ovi su svi slični itd.

Drugarovom caletu je otkazao motor na audiju a8 dizel msm da je bio 3.0. Zamenili mu i posle je prodao i kupio porse panameru znaci novu u nemackoj jer mu je bilo jetfinije tako za oko deset somica. I posle 4-5k km jednostavno mu je otkazao motor ali su mu bez pogovora zamenili. To je bilo pre par godina, sad ga jos uvek vozi ali gleda kome da ga utrapi....

Opa.

Najpouzdanije sporcko auto:
http://preview.netcarshow.com/Porsche-911_Carrera-2013-hd.jpg

I oni ga dižu na federe :(

verujem da onom ko kupuje sportsko auto pouzdanost i nije bas na listi prioriteta pri izboru :)

Ih, kako su dobro ona dvojica prošla nedavno u onom novom Lambu. Da su bili u nekom auta srednje klase na ono brzini, ne bi ništa od njih ostalo.

gledam slike i mislim se u sto lep auto a ono naidje enterijer :)

sto ga unakazise onako majku im njihovu.

пер пар дана сам и возио порш 944, уједа иако је из 84'

Dobra su to kola.

celt
gledam slike i mislim se u sto lep auto a ono naidje enterijer :)

sto ga unakazise onako majku im njihovu.

Valjda kad ubiješ nekoga da ne moraš brisati krv.