Prijava

Hahhahahha taj rad, ma bilo je koječega, neće ljudi da stavljaju ulje koje je proizvođač propisao, pa kad krene da piša ulje ili neko veće sranje da pravi, odmah se pozivaju na garanciju.

Nema ulje nikakve veze, nego se auto prodaje u viđenom stanju i to ti je to. Trebam li da gledam u pasulj kad će nešto da crkne autu od 15 godina? Povede ga kod svog majstora, ako mu se svidi uzme i nemaš više ništa sa tim.

E, stvar i jeste u tome što većina ljudi ima svog majstora koji zna da popravlja samo juga, stojadina i punta 1. generacije, a ostalo im je misaona imenica. I reci takvom dovezeš E46 ili E39 (a svako misli da može za 3500-4500 eura da uzme primerak u fabričkom stanju), čovek jednostavno nema alata za to, a ni ovaj što je kupio nema para da održava takav auto. I onda šta ću, ajde da okrivim plac.

A nije to spejs šatl, no BMW star 10-15 godina.
Stvar je u tome što tebe krive kad im se auto od 15 godina (koga si im ispravnog prodao) pokvari zbog svojih godina i istrošenosti. Prodam auto u ispravnom stanju, kažem to i to, on povede kod majstora, svidi mu se, kad evo ga za 2 mjeseca - otišla stopa motora. Moraju očekivati nešta da mijenjaju na staro auto, ako neće nek novo uzmu. I na njih se može u garantnom roku desiti kvar. A garancija na placevima, isti kurac bilo je ili ne. Ionako će reći "to si ti nešto sjebao, aj pozdrav".
Kako god okreneš, polovno je mačka u džak.

Jeste Golfe (izvini što ti uzurpiram livadicu), ali Srbija je mala kao piksla, a Cg još manja. Kad odjebeš par komada mušterija tako, isto kao ja u mom poslu, glas brzo ide, a onda polako ljudi prestanu da dolaze.

Računaj kad oteraš jednog da si oterao 5.

A ja ne znam da je bilo koji plac bilo kad uvažio reklamaciju. A i boli me kurac za njih, nit mi trebaju nit im trebam.

Što manje uvažiš više tebi u kasi, ali mora na mekano da se ispegla a ne da ih odjebeš đonom.

Ponudiš neke tvoje ortake majstore, izmažeš kako će da dobiju popuste itd. Objasniš vrlo fino da nisi kriv. Mora fino sa ljudima, kad ih jednom oteraš posle mnogo teže da ih vratiš.

Pa ja mogu da ih odjebem, jer ja nijesam trgovac, nego prodajem svoje auto (na koje jedino mogu dat garanciju na legalnost i tehničku ispravnost).
Normalno, ovi koji se bave tim poslom to fino upakuju.

Nije spejs šatl, ali nije da ga popravljaju čekić - majstori lolo

A popizdeo sam sa jednim likom koji je uzeo Mondeo mk3 2.0 tdci 130 ks i uradio mu čip na 170 ks, iako je pisalo u ugovoru da se u tom slučaju ukida garancija i još mu kum moj (koji radi fordove 25 godina) objašnjava da je taj motor i fabrički dosta opterećen i da ne radi čip, ali ovaj ne sluša. Posle 2-3 meseca, auto dimi kao 1.6D iz onog matorog Eskorta i tuži plac, posle je povukao tužbu, posle njega saobraćajna smarala jer mu jedna snaga piše u saobraćajnoj, a drugu ima u motoru lolo.

Ti sa čekićem ako su živi imaju 80 godina više lolo

Je li dolazio po broj za Užice?

posle njega saobraćajna smarala jer mu jedna snaga piše u saobraćajnoj, a drugu ima u motoru lolo.

Xaxaxa, za ovo prvi put čujem. Mogu mislit lika.

Ima li đe u Srbiju dyno? Ovi odavde voze neđe za Hrvatsku.

E, pitaću gazdu kad dođe gde su išli za dyno.

Ja znam za ove što rade čipove i to. Mnogo im je dobar dyno, čim svaki TDI prećera 200ks.

dobio neko na poklon pa prodao odmah :)

Можда га купио па му пропао посао или га конфисковали или има толико пара да може да купи нешто без пробе па тек после сконта да му се не свиђа... Мада ми не делује толико ново, овде изгледа као да има неке огреботине по овој пластици доле
http://www.mojauto.rs/data/images/2015/04/15/09/biggest_extabsftechprodsftinte67e6a0c5c954819a5571915f58488efex934skzamws57b001128215003-1429081260.jpg

Kupuje benzinca.

Zavisi od vozača, ima ljudi koji za 5 000 km sjebu auto više nego neko za 50 000 km lolo

Мда има те стоке...
енеми згрожен

Ali Maserati dizel. Da se čovjek rasplače :(