Prijava

Možda sam ovo već pisala:

Duško: Abrakapokus, pokuskadabra... večernje novosti...

Duško: Abrakapokus, pokuskadabra... večernje novosti...

http://www.youtube.com/watch?v=-ooELU_DHo8

http://www.youtube.com/watch?v=XCywGhHQMEw
Skoro sve rečenice od ovog lika su legendarne. Normalno, volim i Duškove, Sofronijeve i Dačine rečenice, ali me sad mrzi da se prisećam neke specijalne. Mada može ovaj razgovor između Sekača i njegova dva preglupa mutanta:

-Jeste li doneli?
- Pa, manje-više.
- U stvari manje, mnogo manje.

Силвестере, јел било лудака у твојој породици, а?

Не пучај шинко док не видиш беоњаче!

Мислим да сам видео цицамацу.

Тај авион ти никад неће....полетети.

Los: Kako si bolan slupao mamuta?

Nindža kornjače...

Bibop sedi zavaljen u fotelji, zove skretaricu i kaže: Maco, donesi mi 500 puter kifli i jednu diet kolu, moram da pazim na kilažu.

Ono saonom siromasnom decom kad jedu bajat leba pa kaze
Umocicu

The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Ono saonom siromasnom decom kad jedu bajat leba pa kaze
Umocicu

Ко је нај сасвим потпуно сасвим највећи даса!?

Volim pitu od zečića,
volim čorbu od petlića,
volim knedle od šljivića,
al' najviše volim pečenog detlića.

-Zar ne želite da vas greje moja ljubav?
-Madam, ne treba mi vaša ljubav, imam zavoje koji će da me greju.

hrana iza ugla
hrana iza ugla
hrana iza ugla za mene

1. Mali kobac govori Sofroniju: "Ja sam kobac, a ti si pile!!!!"

2. Duško Dugouško: "Narode, pa to je Greeemlin!"
Gremlin: "SIGURNO NIJE GRETA GARBOOOOO"

:???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

??????????????

Tenoru, iz kojeg crtanog su ti upitnici?

E не могу сада да се сјетим назива цртаног филма али знам да су његови јунаци жути а то је аутор урадио због тога што је жута боја јунака на ТВ-у лако упадљива у људско око, иначе та серија америчка анимирана ТВ серија аутора Мета Грејнинга у продукцији куће Фокс нетворк. Постала једна од првих успешних серија ове куће, а такође и једна од најуспешнијих и најцењенијих у историји медија.

Серија је сатирична пародија начина живота америчког средњег сталежа, представљеног кроз живот породице из наслова. Бави се разним аспектима човековог живота, баш као и америчком културом, друштвом у целини, али и самим феноменом телевизије, а најпознатија је по самокритичком хумору те по метареференцама. И сама породица из серије имала је значајан уплив на поп-културу, па су у свакодневну употребу ушле разне фразе из серије, а узвик незадовољства „доу“ (d'oh) уврштен је и у речник енглеског језика. Наводи се да је настанак многих анимираних серија за одрасле био под утицајем ове серије, при чему се нарочито мисли на серије „Краљ брда“, „Саут Парк“ и „Породични човек“. Иако је током последњих неколико година, по некима, дошло до пада квалитета, серија је још увек веома гледана и даље добија позитивне критике.

Ето, толико могу да ти кажем о цртаном.

Tenoru, znam o čemu pričaš, ali, nisi mi odgovorio odakle su upitnici.