Prijava

Ajd što osadosmo bez jednog nastavka, no bez tri, ili više ako mu dune da proširi. Inače, serija kreće 17. aprila s emitovanjem.

Даааај, како сад април, зар није био фебруар?

Како нисам пре видео ову тему?! :( Сад немам времена, има после да се распишем.

Едард, објашњава неке ствари! :)

Ako ne završi sve knjige pre smrti,tužiću ga. Inače su mi omiljeni likovi Džon i Ruz Bolton.

Februar al' zamalo. Rekli su od starta da će biti na proleće. Da ne drvim, ovde ima krš informacija http://winter-is-coming.net/

A zar nije bila neka prica da je pilot vec snimljen?
Btw, ovo je jedna od prica zbog kojih sam se zaludila za EF, pored LoTR i WoT.

Snimljena je cela prva sezona.

kol'ko sam neobaveštena qq -.-

Е, Сторма, тек сам сада повезао твој ник и Дени. Чисто да кажем да те мрзим, ниш лично. :)

Auu, wojteče, pa zar tako? E, lebac ti, a ja vas snabdevala informacijama, tugo crna. Može neko objašnjenje za bezrazložno bacanje mržnje? :)

Неам појма, то право-на-престо и Таргарјен фазон су ми некако иритирајући и фашистички. Мислим, кад мало боље погледаш - чиста раса, бела коса, љубичасте очи, преци змајева и тако то, језиво је некако. Разбише их Еринови пулени фер енд шквер, а ова се ту нешто куробеца. :)

Мада, рече ми ортак (хц фан, прочитао три пута) да су људи са АСОИАФ форума скапирали да Мартин једноставно не уме да напише женске ликове. Знам да је раније био фазон да људи не воле Дени и Кејтлин јер се плаше јаких женски личности. Којештарије. Овај други талас је у праву. :)

Ja uzela nik jer sam tad čitala knjigu, i zeznuh se. Svi mislili da sam muško. :) (pročitala tri x, prvu knjigu 4x, to je još hardkorije. :) )

Kejtlin je koza, tu se slažem. Deni je klinka, bez obzira šta ona mislila o sebi. Al' pajs,kao da su Targarjeni najgori. Robert je bio kaka od kralja, a ni, kahm, sin mu nije ič bolji bio, Sersei kao namesnica isto. Ned bi bio dobar da okruženje nije toliko poremećeno, i kontam da bi Stanis bio dobar kralj. Ostali nisu ni za šta. Bukvalno.

Хммм, не знам. Онај последњи Тарг (Егон, беше?) био је поприлично луд. За Станиса и Неда се слажем, али имам утисак да би и Тивин био добар. Човек је бизмисмен. :)

А тек Тирион? Зајебан попут ћалета, само са цртом хуманости.

Tirion bi bio dobar, da ga to iole interesuje. Eris se zvao, i on nije bio lud, za njega treba poseban termin da se nađe. Egon je bio dobar, valjda mu je on tata il neš tako. Čitala sam novelu o njemu. Tivin verovatno, al ga strefio "zatvor" u cvetu starosti, pa nije ni dobio priliku da sredi stvari, a kontam da je hteo sređivati. Mislim da je rešio da Sersei uda negde i doviđentos.

Ееее, да, Егон - он је ваљда први од династије. По мени најбоља комбинација - чврста Станисова рука, уз Давоса (ако није најебао као што се чини) као саветника.

Јел треба у наслов теме да ставим "спојлери"?

Nije taj Egon prvi, već neki drugi Egon, onaj što nije mogao da se odluči koja mu je setra bolja, pa smuvao obe. :) http://www.towerofthehand.com/reference/t/targaryen.html Davos je kontam ja živ i relativno zdrav. Turi spojleri, i to opaki spojleri.

edit: Pesma leda i vatra Dž.R.R. Martin (opaki spojleri)

Alal ti ćufte, wojtek. :D

Зајебан попут ћалета, само са цртом хуманости.

Cenim da je neko uvođenje čitaoca u Tivinovu glavu putem onih point of view poglavlja mogla da bude mnogo dojajna stvar. :) Da imamo uvid u Tiriona samo preko drugih likova, videli bismo ga samo kao nakazu, ko što je bio slučaj sa Džejmijem pre trećeg dela.

Od celog Tivina, izgleda smo najbolji uvid imali u njegov probavni trak. :) Mislim da Tiriona u Džonovim poglavljima, do rastanka na Zidu vidimo kao nešto više od nakaze, tako da to tehnički zavisi od toga kakav je stav te osobe prema njemu.

Iskreno čista rasa stare Valerije i njihovih ljubimaca kao vladare mi je odbojan. Dole Taragrejni! Gotivio sam Mladog Vuka iz nekog razloga ali nadrljao zbog pičke. Pa Martin kaže da su Tivinu kao desnici nekada ljudi više klicali nego Erisu, ali ni upola toliko kao Reagaru ili kako se već zvao taj emo princ. Iskreno nekontam hejt na Kejtlin, jednostavno je dosadan lik koji je radio šta je morao, čak šta više to nije bilo ništa mnogo niti amoralno. Tirion sa druge strane .... hmm baš me zanima gde je pobegao.