Prijava

Metnuo sam temu ovde, valjda je ok.

Šta mislite o emigraciju iz lepe nam Srbije?

Ako biste emigrirali, u kojoj zemlji biste tražili zeleniju travu?

Već 5-6 godina ozbiljno razmišljam da kad završim faks zapalim u Australiju. Mislim da je Australija pored Kanade jedina zemlja u kojoj te ne bi smatrali strancem. U Kanadi je ladno, dakle Australija. Takođe sam našao podatak da imaju manjak arheologa, što znači da su ogromne šanse da nadjem posao u struci. U Srbiji trenutno ima 300 ljudi zaposlenih u ovoj struci, a svake godine faks upiše 60 brucoša.

bila, smorila se, vratila se... (ne u australiji, u uae)

Dobra je tema, proricem joj da ce (nazalost) biti jedna od popularnijih. A Novi Zeland? Barem smestaj u pocetku ne moras da placas, uvalis se kod Che-a na gajbu, pozoves se samo na vukajliju. Samo prvih par godina, dok se ne snadjes.

Emigracija je govno... Jebeš čoveka koji ne može da se ostvari u vlastitoj zemlji. Podržavam odlazak napolje sa valjan razlogom, ako će da se ostvari dobra zarada ili ako se odlazi tamo da se bude neko i nešto a ne da se prosjači ili da se bude sluga jebenih kapitalista. Ko ide nepolje da ne bi ništa radio a da bi živeo bolje je klasičan komunistički džabalebaroš sa tendencijom da postane inostrani rob.

Srbija RuleZ

Komunizam FOREVER

Možda tamo imaju manjak arheologa, jer imaju i manjak iskopina iz ranijih civilizacija. Ostaju ti samo koščure onda. :)

U Srbiji će arheolozi biti traženi u narednom periodu, kako čujem, zbog onog nekog projekta itd.

Sta ce Australiji arheolozi? Tamo nista nije starije od 200 godina. Jedino ako iskopavate mrtve aboridzine.

U Srbiji će arheolozi biti traženi u narednom periodu, kako čujem, zbog onog nekog projekta itd.

Ahahaha, sprdate se sa covekom. Planiramo iskopine masovnih grobnica vanzemljaka u Vinci? Nemojte trolovati, ajde da se uozbiljimo.

Meni je veoma zao sto su posle atentata na Djindjica na vlast dosla takva govna koja ne samo da nisu donela nikakav napredak i bolji standard, vec su uspeli da uniste i one ostatke morala i drustvenih i civilizacijskih normi koje su uspele da prezive jebeno Milosevicevo vreme. I sad mi je zato zao sto sad nisam pristao nigde, 2003. sam imao 27 godina i dosad bi se snasao gde god da sam otisao. A sad, niti otici, niti ostati.

Ne sprdam se, tako sam čula.
Valjda on zna nešto više o tim planovima, to mu je struka (buduća).

Za emigraciju u Australiju postoji da kazem konkurs, da bi se naselio moras da budes belac starosti od 18 do 35 godina, pozeljno sa diplomom, skoro je jedan politicar izjavio da im ne treba vise frizera i konobara vec su im potrebni inzenjeri(nisu rasisti ali zbog kineza su postavili kao uslov da budes belac, mada mozda i zbog crnaca, ne znam).

@Ne-moj i Lullaby i te kako im trebaju...Šta misliš ko kopa Egipat,Persiju,Mesopotamiju, pa i Rim i Grčku....Nemci, Ameri, Australijanci, Englezi....Da,i podatak da ih je manjak sam pročitao u izveštaju sa konferencije arheologa Australije.
A, priče kao gradiće se po Srbiji kad udjemo u EU, pa će i za nas biti posla i kinte...ne pije vodu....

Australija i Austrija su dosta slične zemlje, stim da je Austrija dosta bliže, sa druge strane opet u Australiji ne postoje klase, tako de je tamo čovek jednostavno čovek. Nema rangiranja kao V.Brit recimo.

Ja bi emigrirao u Džamajku da cepam džokavce non stop i jedem banane na nekoj od obližnjih plaža, poslepodne bi se sunčao a uveče otišao do lokalnog paba, popijo koje crno pivo i uživeo u zvucima tamošnjih narodnjaka. Po nekada bi gledao filmove njihove produkcije... Naravno sve bi slao skrin šotove ovde da vidite... :zaspao:

Понекад ми дође да одем у, лупам, Тарзанију, само да не гледам ова говна по ТВ-у и новинама.

Neki ljudi jednostavno moraju da odu iz Srbije. Nazalost, tako je bilo oduvek.

Australija, Novi Zeland i Kanada su još uvek koliko toliko laki za dobijanje radnih papira. Za Kanadu pouzdano znam da je moguće prilično lako dobiti radnu dozvolu ako imate nekoga ko će da vam tamo nađe posao, izvodi se prilično jednostavna prevara sa biroom za zapošljavanje. Poslodavac potražuje radnika, daje oglas u novina i službenim glasnicima i kada ne nađe nikoga ko mu odgovara stoče pravo da radnika uveze, tu nastupate vi.
Za Australiju i NZ je najlakše dobiti iseljeničke vize ali za to pretežno traže porodice ili mlade fakultetski obrazovane ljude.
Što se evrope tiče, praktično je nemoguće dobiti radnu dozvolu. Recimo u Italiji jedini način je ako vam je neko od roditelja već duže vreme ovde pa preko njega da dobijete(kao ja) ili sa nekim ko hoće da sklopi brak sa vama.

Jebeš čoveka koji ne može da se ostvari u vlastitoj zemlji

Zašto to onda ne važi i za mozgove, nego samo za "čistačice"? Samo pitam, neću da se izjašnjavam o pitanju teme, bilo bi licemerno pošto sam i sam utek'o

instransvo vam je ko pička.
što si više zapeo za nju, to se više stegne, a kad najzad popustiš i pomiriš se sa sudbinom, iskoči neka šansa.
oću kažem, strpljivo, prvo probaj da nađeš nešto dobro tu gde si, pa ako nema, onda traži po inostranstvu. niko te neće bez ikakvog iskustva i samo sa diplomom pod miškom. ko na brzinu i silom ode, završi kao taksista, dunđer, ko zna šta već, ali ne kao arheolog.

Potrebno je napraviti neku komunikaciju sa ljudima iz inostranstva pre nego sto se ode. Ispitati teren i na neki nacin dokazati strancima da nesto vredite i da nesto znate. Svaki odlazak pod takvim okolnostima je mnogo laksi. Proslo je vreme odlazaka tipa zadenem pasos u zadnji dzep, malo love u dzepu i mnogo nade da ce tamo vec nesto iskrsnuti.

@celt svaka ti se dala....

ja sam probao...i svidelo mi se i nije...u USA...nisam imao muda da ostanem i borim se u dzungli...e onda kad sam se vratio pojavila se muda..i izmerio sve dvaes puta...otisao u ambasadu, i odbiju me..jbga...bio sam spreman na sve tamo..al samo na par godina..mnogo prijatelja imam koji su tamo ilegalni emigranti (o ilegalnim opcijama pricam) i evo upravo mi se drugar vratio posle 5 godina....sve ima svoje pluseve i minuseve...i svuda nesto moras zrtvovati...e sad..moze se desiti da posle par godina zazalis za onim sto si zrtvovao...jer uglavno prirodno tako i biva..
sad kopam neke druge opcije...ko zna sta ce se desiti...

Zašto to onda ne važi i za mozgove, nego samo za "čistačice"?

Glupo mi nekako da sad čistačica ide iz Srbije u potragu za boljim sutra u inostranstvu, opet, glupo mi takođe da diplomac iz Srbije ide u inostranstvo da bude čistačica misleći da će mu biti bolje. Mislim da je svuda potrebmo odricanje da bi se u životu nesto korisno udradilo. Za mozgove to ne važi jer očito ovde nema ko da ih kvalitetno nagrada kao i da im omogući dalje napredovanje u karijeri, a čistio govna u Srbiji ili u Engleskoj manje više isti kurac.

Da ne bude da kenjam nešto (obzirom da baš serem), to što kaže musss, svako ima drugu viziju, ono ako si avanturističkog duha brate idi cepaj jebi napolje...a opet ako si pička bićeš pička svuda...