Prijava

Ja se povremeno drogiram isparenjem iz markera i laka za nokte.

to je jedina droga koju sam odlucila da ne probam...

edit, probaj, nije lose ako mozes da se skines

Ја увек изгледам удрогирано, а чист сам к'о суза и свеже опрана бебина гуза...

@ sos: čula sam i videla kako deluje, poznajem par korisnika, poznavala sam par korisnika :( mislim da mi je to dovoljno...

Esid je zakon, kao da sam 12 sati bio zaljubljen . . . u ceo svet.

mmm lak za nokte <3

A što śutradan posle pušenja trave imam osećaj ka' da su mi oči suve, i ka' da mi bije vruć' vjetar u njih?

@ Zaphod983: diiiiiiivno stanje :)

Znači, da pored riječi esid na spisak stavim "Nikad!", pošto ne vidim razlog zašto bi iko volio sebe da dovede u to hipijevsko emocionalno stanje.

Ја сам се једном толико напушио хашиша да сам се удвојио, био сам два човека истовремено. Седео сам у кафићу и пио пиво, а истовремено из даљине посматрао тог лика што пије пиво. Две личности, али не шизофренично раздвојено, него на два паралелна колосека, истовремено. Као кад би људско грло могло да пева двоглас! Логички необјашњиво како одједном могу у истој глави да причају два гласа, и оба да буду подједнако јака и да се чују. Али који је тај који ИСТОВРЕМЕНО ЧУЈЕ оба та гласа, то је већ питање за себе! Онај други, непристрасни ја, поставио је то питање, али нико му није одговарао. Онда, онај који је био примарни ја УЖАСНУО се јер је добио сапутника и јер је помислио да полако престаје да постоји као ЈА, а онај који је гледао, болело га је увце, он је само цело вече регистровао стања тог ужаснутог ЈА. А логика је све време била присутна, нисам се осећао дрогираним, комуницирао сам са људима около... Све у свему, мој свакодневни ум се молио Богу да све то прође што пре, и обећавао да више никад шита неће пушити, а овај други, наравно, равнодушно је гледао. Сад, за неког ко трипује костуре и зла чудовишта, ово није страшно, али од хашиша костуре триповати и нећеш. Хашиш нисам престао да пушим, само га нешто мало има ових дана... Ни поштено траве не мош наћи, све неки хибридни сканкови. Ееее, кад сам ја био млад... Ал да не серем. Дрога у тебе не може нити унети нити из тебе изнети нешто што у теби не постоји. Свака супстанца коју унесеш утиче на рад одређених жлезда и можданих центара у теби, а то се исто под одређеним околностима може десити и на суво, без икаквих супстанци. Додуше, све се плаћа, и ако ложиш смедеревац коксом, добићеш истопљен смедеревац. А дебата о користима и штетностима дроге ми је прилично чудна, као на пример дебата о томе чији је бог прави. У неким исламским земљама би остао без руке онај кога ухвате са флашом ракије, али пушење канабиса се толерише. У Кини наркомане: уза зид! У Индији алкохол не забрањују, али га сматрају недостојним средством које отупљује ум и срозава човека до нивоа животиње. У неким крајевима немају појма ни за траву ни за алкохол, али печурке врло радо користе, у свакакве сврхе. У Јужној Америци домороци жваћу лишће коке да би опстали у суровим условима живота. Приче су бројне, али на све стране још су бројнији људи који, не познајући праксе никакве друге културе осим своје, осуђују све наоколо, поткрепљујући те ставове наводима некаквих научника који потичу из истих културних кругова као и они, и све се то врти у круг, у круг...

Кад прочиташ неке ствари, просто пожелиш да почнеш жешће да се дрогираш... :)

Од халуциногених материја користим само Тетрахидроканабинол (ТХЦ).
Пробао сам метамфетамин (екстази) и неке картончиће али за мене је све то било сувише јако. На ексу сам хтео да скочим са петроварадина, а на картончићу сам извадио мозак из глисте која ми је живела у уху а да то нисам ни знао. Не питајте ме како... Трава је оно што готивим. Не нека бридара, прскана ко зна каквим ацетонима, него лепа домаћица што удара. Трипови ми и нису неки. Издвајам тренутак када сам дрифтовао по снегу ладом нивом, а у ствари сам седео у сепареу и играо билијар са флашом пива док ми је бубњар наступајућег бенда свирао гитару. То је најбољи трип који сам икада доживео и памтићу га управо зато што су сутра сви тврдили да сам се сасвим нормално понашао. И да сам их чак све одвезао кући. Ћале тврди да сам био код куће целе вечери.

Za mene je svaka biljka na zemlji svetinja i smatram da je ona tu sa nekim razlogom pa makar bila i najgora moguca droga.
Ona ima svoju svrhu postojanja i covek bi trebao znati kako da je pravilno upotrebljava, a ne zloupotrebljava!
Drogiranje ja smatram teskom zloupotrebom.
Covek je stvoren da bi ziveo kao covek i spoznavao svet kao covek i primenjivao plodove zemlje racionalno i razvijao svoju svest i mastu racionalno.
Ne postoji nemastovit covek,postoji samo covek koji je suvise lenj da masta pa poseze ka halucinogenim drogama!
A, vi svi koji se drogirajte ne osudjujem vas, ali vas zalim!

Слажем се даишијем, што јес јес!

to sto svi zovu droga, je samo materija kao i sve ostale materije na svetu, koja pomaze da mozak reaguje na razlicite nacine vestackim putem, sve to moze da se postigne i meditacijom. zove se droga jer je nelegalno i neodgovorni ljudi dozvole sebi da ih droga uzme, a ne oni drogu. sta je realno ustvari? ono sto nam je neko rekao, ili ono sto smo doziveli kroz cula, a neke stvari se moraju doziveti kroz mozak, bez ega. i reci su samo ponavljanje vec recenog.

Zelena ruzice sve si ti u pravu,ali to sto ti kazes odnosi se na vrlo malen broj ljudi (verovala ili ne svega 3%) koji mogu da uzimaju drogu duze vreme, a da droga ne uzme njih, odnosno kod kojih se stalnom konzumacijom ne stvara zavisnost tako da mogu prestati vrlo lako bez kriziranja i mukotrpnog odvikavanja.
Takvi ljudi klinicki gledano nisu narkomani!
Ostalih 97% ce se navuci i postati narkomani.