Prijava

Koji su vam omiljeni američki starosedeoci? Da li vam se sviđa njihova kultura? Šta znate o njihovoj istoriji?

Чејени.

Одлазе.

Pleme Crnih Noga...
Jer su na vrijeme shvatili da se ne trebaju zajebavati sa amerima...

Meni se sviđa kad popuše lulu mira. Samo što mi živimo u zatucanoj sredini, i devojke nisu spremne da prime drugačiju kulturu. Ali jesu da mi pljesnu šamarčinu kad predložim tako nešto indijanski.

Последњи Мохиканац је јебо кеву свима......

maje ili inke,ma i jedni i drugi.bili su bas vrh.oni su po ceo dan nesto zrtvovali.ljude,zivotinje,sve redom,sta god im padne saka

Koliko ja znam nema više čistokrvnih indijanaca. Sve su to samo neki ukrštenici sada koji su u etru vremena izgubili jezik i običaje predaka. Njihova sela/naselja su danas vašari za turiste koji bi da kupe neki šareni suvenir. The end.

ima ih,ali veoma malo.mislim da ih ima oko 300 hiljada.to se ucilo u skoli davno.

ima ih,ali veoma malo.mislim da ih ima oko 300 hiljada.to se ucilo u skoli davno.

Ma jok. Genetičari kažu nema više, sve se to izukrštalo u prohujalim nam vekovima.

Mene interesuje da li Eskimi spadaju u indijance? Ako može neko stručniji da mi odgovori.

Šta ja znam, meni su svi isti. Volim da gledam western filmove sa njima. :)

Dub
Mene interesuje da li Eskimi spadaju u indijance? Ako može neko stručniji da mi odgovori.

Nisam stručan, ali ja mislim da ne spadaju. Ono, znam da te njihova faca vuče na indijance, ali oni meni više liče na Azijate, tamo oko Tajlanda neke države. Mada mislim da su oni autohtoni. :D

Eskimi su pripadnici mongolidne rase. Pobegli kad je Kina počela biti previše puna za život :)

Eto, bio sam donekle u pravu. :D

Meni de_aztec omiljeni.