Prijava

Сигурно сте као верници или можда као атеисти у жељи да упознате непријатеља, доста размишљали о овоме. Какво је ваше тумачење ових речи?

Besmisleno...
Siromašni duhom su oni koji su bogati novcem. Ne brinu ni za koga osim sebe, ne vole nikoga osim sebe i svojih para. I oni će otići u raj?

Osim ako "siromašni duhom" imaju neko drugo značenje...? Ne znam, stvarno... Nisam nikada ni razmišljao o ovome...

Ја сам увек мислио да је: благо онима просте душе, њихово је царство небеско?

Oni ce pre da riknu. Od zlobe.

Kostiću, brate... prepusti ti ovu raspravu drugima
evo i ja ću

Много сте бре неозбиљни.

Hugočavez je otprikile pogodio suštinu. To se između ostalog odnosi na blaženost prostodušnih ljudi.

Obilicu, mogao bi nekad i ti da probas da napises rec-dve, neko svoje misljenje, a ne samo da odjebavas ljude. Ipak je to tvoj neki zanat.

ево прекопираћу јовичићев пост са теме самоубиство :)

To znači da čovjek treba biti svjestan svojih mentalnih limita i ograničenja, a ne misliti da je najpametniji i da sve zna. To je blagoslov za intelektualno skromne. Najumniji ljudi su imali takav stav, počevši od Sokrata, koji je tvrdio "Znam da ništa ne znam".

Siromaštvo duhom je svijest da je svako naše znanje i talenat kod nas prisutan samo Božjim dopuštenjem, a da se prava duhovnost, mudrost i znanje nalazi kod Boga, a ne kod ljudi.

Takođe, to blaženstvo nije usmjereno protiv znanja. Kome je god Bog dao talenat i inteligenciju on treba da stiče znanja i da ih koristi u dobre, ispravne svrhe.

Međutim to blaženstvo se može shvatiti i na slijedeći način - oni koji su po samoj svojoj prirodi neuki, neobrazovani, mentalno ograničeni - mogu u nekim slučajevima da imaju blaženstvo, jer oni uslijed svojih limita, rijetko kad dovode hrišćanske istine u pitanje. Njihova vjera je jednostavnija od vjere inteligentnih ljudi. Ali to ne znači da umni i obrazovani ne mogu biti blaženi. Niti znači da se znanje treba suzbijati.

To prosto opisuje faktičko stanje nekih mentalno ograničenih ljudi koji se zahvaljujući svom stanju mogu pronaći u dječjoj jednostavnoj vjeri.

Međutim glupi i ograničeni ljudi, koji misle da su najpametniji i koji nisu svjesni svojih ograničenja, NEMAJU to blaženstvo, već jednako upadaju u grijeh gordosti, kao i oni zaista inteligentni koji misle da njihova vlastita mudrost daje sve odgovore.

A meni je nebesko carstvo jebena smrt. I oni siromasni duhom su zlobnici. Eto tako ja nekako vidim. Ovo sto Jovicic napisa mi je glupost.

Siromaštvo duhom je svijest da je svako naše znanje i talenat kod nas prisutan samo Božjim dopuštenjem, a da se prava duhovnost, mudrost i znanje nalazi kod Boga, a ne kod ljudi.

Strasno. Izjednacavas skromnost i otvorenost uma za nova saznanja i siromastvo duhom.

Људи сиромашног духа су смирени људи који верују у Исуса Христа као Спаситеља.

Ево цитат са светосавља

Сиромашан је духом човек који свим бићем осећа да је његов људски дух крајње сиромашан, крајње недовољан, крајње убог, да би могао живети сам од себе, већ му је увек потребан Онај који је јединн богат духом: Бог. Сиромашан је духом човек који осећа да ниједна његова мисао, ниједно његово осећање, ниједно његово дело, не могу ни живети ни успети, већ морају издахнути и нестати, ако се не хране Богом, не обесмрте Богом. Сиромашан је духом човек који свим бићем својим осећа да је сав људски дух његов крајње сиромашан према свебогатом Духу Божјем, и сва људска мисао његова - крајње сиромашна Према свебогатој мисли Божјој, и сав људски живот његов - крајње сиромашан према свебогатом животу Божјем, те се он непрекндно труди и мучи да свој дух допуни и усаврши Духом Божјим, да своју мисао усаврши и довршн Богом, да свој живот испуни и обесмрти Богом.

Обратите пажњу на последњу реченицу. Ја не знам да ли да мислим да је тај човек најпрепотентије или најинертније створење.

Прво се треба схватити суштина , треба се схватити право значење тих речи из наслова ...... Мој занат?Одакле ти то?

Gospode. Meni je to tragicno. Da se ja pitam taj bi covek bio u ludnici.

StefanKostic

Besmisleno...
Siromašni duhom su oni koji su bogati novcem. Ne brinu ni za koga osim sebe, ne vole nikoga osim sebe i svojih para. I oni će otići u raj?

Osim ako "siromašni duhom" imaju neko drugo značenje...? Ne znam, stvarno... Nisam nikada ni razmišljao o ovome..

АХАХАХХАХААХАХАХ ШКК

Прво се треба схватити суштина , треба се схватити право значење тих речи из наслова

а шта ћемо после? Па то је и тема јбт, речи из наслова.

Eto tu je dato puno bolje objašnjenje nego što sam ja dao. Ja sam to više onako laički sročio.

Obilicu, ti si buduci pop, koliko ja znam. Izvoli reci nam svoje misljenje nekada, nemoj samo da seruckas o nasoj moci razumevanja.

Dzankee

Људи сиромашног духа су смирени људи који верују у Исуса Христа као Спаситеља.