Prijava

Ovi Veliki brat automati u GSP-u, od jutros ne govore samo da nemate dovoljno kredita i ne obavestavaju vas o nazivima stanica, vec se i na svaki minut oglasavaju zvonkim glasom POSTOVANI PUTNICI OCITAJTE VASU KARTU!
Znaci, vergla bez prestanka!

Očekujem adekvatno rešenje gradske nam vlade i za gluvoneme. Performans neki, igra svetlosti, promaje...bilo šta.

Ovima ladno Njuz daje ideje.
Pa jedva čekam da počne brojanje, ima da ulazim na prednja i izlazim na srednja, pa se opet umuvam na prednja. Za šta me bre prebrojavaš?!???

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/hit-posao-180-din-sat-za-brojanje-putnika/155044.phtml

Postaviće nam uskoro ograde svuda po gradu kuda moramo da idemo. Jedan po jedan. Lakše se broji.

de, jebo vas, sta vam smeta neko da broji ako oce da broji. vise me nervira ovo sto ako imas vazecu mesecnu kartu da uvek moras da je kucas, inace dobijes kaznu. to je glupo, ovako ako oce da broje neka broje.

u principu to prvo neko treba da odradi ko hoce da poboljsa prevoz. da ukapira koliko njih, gde i kad vozi. sto mi se cini da niko do sad nije ni pokusao da odradi nego lizne palac pa u vetar, pa aj stavi ovde autobus na pola sata.

Celte, uživi se malo u atmosferu prosečno posećenog gradskog autobusa u Beogradu i telo putnika koji kada uđe u bus, tu ostane zakucan, više nema prostora ni za duboki udah, zamisli tuđ lakat zaboden ti u bubrege, tvoj kišobran koji se otvorio i cepa nečije najlonke, ali si nemoćan da ga zatvoriš, lika dlakavih nozdrva koji ti diše u uvo, nešto zabodeno u dupe, ne znaš jel kurac ili drška od metle...dužim, jel da? Izvini, omamila me isparenja, gluva sam od buke koji proizvodi VB aparat, pala je kiša i niz plafon mi kaplje za vrat, tandrče neki lim, zumiram ga pogledom i nemam pojma hoće li me na sledećoj krivini obezglaviti, a neko je upravo ušao da me prebroji, ne znam kako da se mimoiđemo, jebeš ga, možda da se oglašavamo na parove razbrojs, nemoj da bi se neko dvaput javio!

takvo je stanje jer ste se svercovali 20 godina. jbg trpi sad. ne kapiram kako imate obraza da kukate uopste

Celte, i u Amsterdamu validiraš kartu pri svakom ulasku u bus iako važi za period koji sam odabereš.
No ima jedan sitan detalj: tamo nema šta da te iznervira (aj sad bez komentara na lake droge ako može). Ni turistu, ni Holandjanina.

a neko je upravo ušao da me prebroji, ne znam kako da se mimoiđemo

de, nije njima bitno koliko je ljudi u kompletno punom autobusu, to se zna. vise im je bitno koliko je ljudi u onim sto nisu puni, kako bi mogli tu da stave manji autobus ili da idu redje kako bi mogli te autobuse da preusmere na ova mesta gde su komplet puni.

mislim, tako bi ja da sam neki direktor tu, to prvo odradio, i to bez buke i price po novinama kupujte karte. ne odgovara javnom prevozu komplet napakovani autobus, tad je i nemoguce naplatiti karte, a vozis prepuni autobus bez razloga. kvaris autobus i nerviras putnike samo.

realno, moze da se napravi kvalitetan prevoz. ali za to, ipak mora da se plati za uslugu. neko mora prvi da popusti, ili putnici da neko vreme preplacuju nekvalitetni prevoz, ili prevoz da ulaze u kvalitet, a putnici da se voze za dzabe dok vise nemaju argumenata da ne kupuju karte (citaj, ostatak srbije da placa iz budzeta beogradu da se vozi). ovako ste ko goveda, i putnici i gsp.

Celte, i u Amsterdamu validiraš kartu pri svakom ulasku u bus iako važi za period koji sam odabereš.

ne sekiraj se, vozio sam se ja i u holandiji, i u nemackoj, i u svim zemljama gde je dobar javni prevoz. i sve te zemlje imaju jednu stvar zajednicku: kupuju ljudi karte. kraj price.

javni prevoz je neefikasna struktura po samoj definiciji, u svakoj zemlji. ali podmetanjem noge kad god oce nesto da se odradi, jebete sebe realno.

Nema autobusa koji nisu puni, premalo ih je, razdrndani su i nebezbedni, prljavi, karta je preskupa za naš standard....a ljudi mogu da popuste jedino tako što će krenuti pešaka. Ne možeš da pojmiš. Autobuse niko ne kvari, pokvareni su već 15 godina.

Sada već podjebavaš. Zdrao.

ja za 20 km placam 170 kinti, stvarno izvini ako je tebi preskupo. inace autobusi su jos gori nego u bg samo sto nisu prepuni. putevi su u ocajnom stanju. a mi smo jebeno uvek placali jebenu kartu.

i sad bi ti da se vozis za dz u dobrom busu a ja koji placam uvek da se vozim u krsu.

u stvari ne bi ti to, boli tebe kurac kako je van bg, tebe zanima da tebi bude dobro.

Kartu plaćam redovno već 25 godina i prođi me se, dete.

Ма бројање се стално ради, немојте да се трипујете. Ради се на сваких пар година, битно је за анализе линија, стајалишта, интервала и осталих елемената функционисања линије. Ради се наравно ван аутобуса, стоје ликови на станицама са свескама и броје колико људи уђе колико изађе. Наравно, од организације посла зависи колико је прецизно бројање, али не треба ни њима број тачно у човека.

Зато су они тражили да се сви људи валидирају, да не би морали да плаћају сад шесто хиљада бројача са 180 динара по сату. Ал јбг, виде да не може тако. Не знам ни зашто су мислили да може ал добро.

i sad natnat, nemoj da si toliko malodusna. dolazim sa vremena na vreme u Srbiju, i prevoz ajde, nije sjajan, ali nije toliko ni los kad se poredi sa ostalim prevozom u Evropi. Ono sto mu treba je malo vise da se ulozi u higijenu samo, ne toliko ni u nove buseve. Da plate nekog da ocisti autobus svaki dan kad ga parkiraju.

Karta nije skupa, plate su male u Srbiji. Standard je los, pa je sve skupo.
Mislim, siguran sam da GSP moze efikasnije da se organizuje, ali opet, veruj mi, nece pasti mnogo cena karte za to. Mozes ti da kazes, placamo isto karte ko u Nemackoj, a gle kolke su plate, ali tako ti je to, i nasi i nemacki busevi na isto gorivo rade, i isto moraju da se popravljaju. I hrana je skupa.
To je prokletstvo sirotinje. Osnovne stvari su skupe.
Opet, ovo sto se neko setio, ajd da vidimo koliko putnika ustvari vozimo i gde, nije nista lose, a o tome smo krenuli. Ako nista, mali znak pomaka napred.

Opet, ovo sto se neko setio, ajd da vidimo koliko putnika ustvari vozimo i gde, nije nista lose, a o tome smo krenuli. Ako nista, mali znak pomaka napred.

То се ради већ деценијама. :Д
Помак би био да смо те информације добили из бусплуса.

То се ради већ деценијама

e jebi ga onda...

cinjenica je samo da gradski autobusi nisu napravljeni da se neko vozi sat vremena stojeci, to ce svakog da iznervira. al jebi ga, sta ces kad nema metro da poveze te dalje destinacije pa samo kratko da se vozis punim busem, a na onim duzim destinacijama sto nisu metroom da se sedi u busu.
ali za to, treba novca, i to bas puno. neko nije napravio metro kad moglo da se napravi a nije moralo, pa smo dosli da sad mora a ne moze.

ne sekiraj se, vozio sam se ja i u holandiji, i u nemackoj, i u svim zemljama gde je dobar javni prevoz. i sve te zemlje imaju jednu stvar zajednicku: kupuju ljudi karte. kraj price.

А људи неће куповати карту за превоз гдје ће се возити као стока и бити третирани као стока. Infinite loop. Или не?
Јер не вјерујем да су у Њемачкој, Швици, Холандији итд. започели услугу превоза са 30год старим бусевима, возачима манијацима и милион контролора, па онда тјерали путнике да купују карте како би од тих новаца постепено унаприједили тај превоз.
Мислим да је ипак добра услуга кренула у старту.