Prijava

започели услугу превоза са 30год старим бусевима,

LOL pa nisu je ni ovde zapoceli sa starim busevima.

dilema je oko toga sta je starije neplacanje ili losa usluga? hm mrtvo stanje u srbiji.

u svakom slucaju pre nego sto udjes u javni prevoz znas sta te ceka. ako ti se ne svidja poljubi pa ostavi ali karta mora da se plati. ne znam sta tu nije jasno.

Јер не вјерујем да су у Њемачкој, Швици, Холандији итд. започели услугу превоза са 30год старим бусевима, возачима манијацима и милион контролора

U cirihu se voze uz nove i stari tramvaji koji su renovirani. na sinama mozes da vidis vagone koji su jako stari (moja procena, 40-50 god). ne sekiraj se, ne bacaju oni nesto sto radi, samo zato sto je staro.

Kljuc je u higijeni. Ociste unutrasnjost i spoljasnost i ono bude bolje. Tu GSP fejluje opasno. U rangu je sa Pariskim metroom, koji ima linije koje su po meni mozda najstrokavije mesto na planeti.

e i to, nemojte da mislite da ste nesto povlasceni sa guranjem, dzeparenjem i strokom kad idete na posao. Milion Parizana isto tako, samo sto mora da plate kartu za to. A i maaalo je udobnije u metrou ipak, nije tolko vruce leti.

1. crncuga se navalio na vrata od metroa i cacka nos, sa poluotvorenim ustima. tako to traje mozda 2-3 min. metro se zaustavlja on vadi slinu sa prsta i razmazuje po staklu na vratima, ostavljajuci trag sline od oko cirka 50cm. vrata se otvaraju, crncuga izlazi. vrata se zatvaraju, sa tragom sline na staklu.

2. Metro prepun. Ulaze dvojica arapa unoseci jebeni dusek. I to za francuski krevet, ogroman. Guraju sveredom ljudi gaze jedni druge, usli su. Na izlasku isto.

3. Konstantno se trudis na stanicama da ti je dupe okrenuto nekoj povrsini, ne zato sto ce neko da te pojebe, nego zato sto je ocigledno da pored vrata stoje jako sumnjivi likovi koji samo gledaju da malo pre nego sto se zatvore vrata zgrabe ranac, jaknu, novcanik, torbu, stagod i istrce sekund pre zatvaranja.

4. Po sred prepunog metroa grupa cigana sa pojacalom raspalila neku muziku, cepa usi. Jedno cigance ide i prosi redom.

Nije da sam se vozio tamo svaki dan. Mozda 2-3 dana za redom. Ovo je Pariz, ne Beograd, pa vi vidite.

Da, isto se cesto vidjaju ciganke koje nose bebe koje izgledaju poprilicno nadrogirano, i kojima ocigledno nisu majke i traze pare.

Па добро, то што су французи говна не значи да и ми треба да будемо. Сад ово звучи смешно зато што су они много развијенија држава, али свеједно.

Takodje, smrde opasno pojedini ljudi, al se naviknes dok sidjes do dole na smrad mokrace i znoja i gume i metala, da vise ne reagujes.

enemy, samo navodim primere za ove sto pricaju kako je u evropi to mnogo bolje. ne na onog ko se zali da ga tretiraju ko stoku, to je sasvim opravdano, ali na onog ko misli da samo njega tretiraju ko stoku.

parizani jos i nemaju alternativu, automobilom ne moze, treba ti bar 3-4x vise vremena za isto ako uopste mozes da parkiras.

aj engleska: tamo je najrizicnije zanimanje biti vozac autobusa, zbog pijanih navijaca. ni putnici ponekad ne prolaze bolje, tuce posred autobusa, pisanje, kenjanje itd. Da ne pricam sto u londonu ne postoji red voznje nego idu busevi onako, kad im se ide.

Svi placaju karte doduse.

irska: desavalo se da autobus koji ide svakih sat vremena, uzme pa resi da preskoci jednu turu. i ti tako sedis tu, mislis mozda kasni 5, mozda 10 min, mozda pola sata, pa jebo ga kad ce, i naidje za sat vremena onaj sto ide kasnije.

na nemce i svajcarce ne mogu da se pozalim, jebi ga, ovde se iznerviram kad voz kasni 5 min. al to su ipak nemci i svajcarci.

najgore je doduse kad neko resi da se ubije skokom pod voz u trenutku kad ljudi idu na posao ili se vracaju sa posla, pa pojebe ceo red voznje celom gradu. tog bi trebalo sastaviti, oziveti pa ubiti ponovo.

Јеботе самобановаћеш се жалећи се на европски јавни градски превоз. лолололо

Poenta je:

Beogradjani, niste jedini koje tretiraju kao stoku u javnom prevozu. Ne racunajuci Nemacku i Svajcarsku, mozda ste i medju boljima.
Jedinstveni ste doduse po tome sto 80% vas ne kupuje karte.

irska: desavalo se da autobus koji ide svakih sat vremena, uzme pa resi da preskoci jednu turu.

Dešavalo se, kažeš? Meni se to dešava skoro svaki dan. Doduše, ne voz, bus, ali pazi, od centra živim desetak kilometara, što za veliki grad nije mnogo i imam jednu jedinu liniju koja do mog kraja ide, izađem sa posla u pola 4 i tako čekam bus do pola 5...tri-četiri komada jednostavno ne dođu. A kad dođe, moraš u njega kako znaš i umeš.. I ja i još 150 ljudi.
Pa tako i ujutru, a od plate nam svaki dinar oduziimaju za kašnjenje. Kul. A plaćam kartu.

Ајде ви што серете о неплаћању карте да мало попушите курац. Причате као да је све остало идеално, нема корупције, крађе милиона на разним пројектима, тајкуна, пички материна... па јебем му мајку, само на мосту на Ади су украли толико да мож свако од нас приватни комби да добије.

enemy, samo navodim primere za ove sto pricaju kako je u evropi to mnogo bolje. ne na onog ko se zali da ga tretiraju ko stoku, to je sasvim opravdano, ali na onog ko misli da samo njega tretiraju ko stoku.

E što obožavam vas gastospatriote...
Što ode ako je ovde kao u Evropi? Što ode ako je tamo toliko loše koliko pričaš?

ludi cak prvo popusis ti meni kurcinu majmune, nauci da komuniciras stoko. drugo svi u srbiji placaju kartu za prevoz autobusima osim beogradjani a isto je stanje, mozda i gore.

дајте ми онај снимак кад неки избјеглица прича како га је ћаћа који је иначе пандур водио на 100. вечити дерби, много је патетично па ако некад будем имао затвор да ми буде тај линк при руци

Ајде ви што серете о неплаћању карте да мало попушите курац.

naduvaj se cak ti malo kurca, da ti kazem.

drugo svi u srbiji placaju kartu za prevoz autobusima osim beogradjani a isto je stanje, mozda i gore.

ovo je poenta.