Prijava

Predlazem da im se osjeku ruke i tako vise nece moci voziti! pozz

Recimo, i Hrvatska i BiH i Montenegro i Srbija imaju jedne od strožijih zakona a svi kubure sa vezivanjem pojasa i to sa ljudima od 35 godina pa nadalje. Mlađi češće vezuju pojas. I džaba što ti njega kažnjavaš po ušima, ljutiće se 20 dana i opet će sjesti i neće vezati pojas. Ali lakše je staviti EVO NEĆE VIŠE KAZNA BITI 30 EURA SA ĆE BITI 2000 EURA ZA POJAS EHEEEEJ! nego napraviti kampanju pa naučiti narod šta je to zapravo pojas i sve.

A na zapadu - imaju stroge zakone, visoke kazne, preventivno djeluju edukacijom i nema korupcije, narod je normalan i prihvata edukaciju.
Eto uporedi to sa nama - strog zakon, visoke kazne i to je to.

Исто тако, ако си пијан, ако одеш по ту ловачку пушку и кренеш с њом у град, па ту и тамо опалиш који метак поулици, без намере да гађаш пролазнике, ја ценим да ће да је одузму. И да треба да је одузму.

Hoće.
Privremeno.
I vratiće.

To oduzimanje vozila možda i nije tako loša ideja (niske državne pobude na stranu) al nije ni to baš sto posto sigurno. Ono što bi trebalo češće da se radi je doživotna zabrana vožnje, nije to tvoje zagarantovano ljudsko pravo jebem mu mater.

Paz ovo sad, bili tako neki porodični prijatelji pre nekih desetak godina, sin im stasao za vožnju, sunce majkino i kupi mu majka auto. Švercovalo se iz turske, imalo se, moglo se.
Nije prošla godina a omota ga mufljuz oko bandere u čvor, čudom božjim niko stradao nije. Šta će kako će, kupi majka opet auto svome sinu, nije njen sin golja da ide peške i prevozom, ma kolko god bio nezreo i neiživljen.
E to je bio pravi potez, nije prošlo dugo a lik sleti s trojicom drugara s autoputa u punoj brzini s povratku s nekog bančenja u Novom Sadu, isprevrće se ko veš mašina i ova dvojica pozadi poginu na mestu.
Pravosudni sitem odradi svoj posao i ovaj odrobija tri godine ko čovek, nije bilo šanse da se izvuče, da je bilo izvukao bi se. Pri izlasku s robije, kupi njemu mama novi auto, da proslavi.

Слажемо се по том питању, само сам једноставно заговорник тезе да стоку без мотке не можеш да научиш. Ако ти крави вичеш "е, немој јебига у туђе, јебаће ми милутин мајку што му узјебаваш цео овогодишњи род кукуруза" неће баш да послуша. Ако узмеш мотку па шибаш као бесан, онда ће можда и да научи.
А кренути са чистом превентивом код Балканаца, кроз причу и остало, би било неефикасно, што се делимично и показало у пракси, колико год се мало пажње посвећивало превентиви. Дакле мотка и удри.
Друга је ствар што сам мишљења да некоме (читај: држави) не би одговарао савршен законски систем у којем не би било ниједног саобраћајног прекршаја, јер је управо тај саобраћај јак извор пуњења буџета, нарочито у сиромашним државама попут ових на Балкану.

И наравно, не кажем ја да по дифолту сваком треба одузимати аутомобил. Океј, напио си се као стрвина, сео си у кола, зауставе те, попићеш небеску казну и одробијаћеш коју годину. Одузима се возачка дозвола и полажи опет. Након тога направиш исти прекршај, ниси ти сине мој за ауто, одузима се возачка дозвола доживотно и у крајњем случају и аутомобил. Иако већ на први поглед делује као да је тешко спроводиво у пракси, могло би да заживи макар као крајња мера која ће се примењивати у изузетним ситуацијама, па нека страда један, двојица, тројица - остали ће се дозвати памети. Па нека се дозове памети и 20% од оних који би сели пијани за волан - довољно је.

treba ljudi da voze vise bajkove,manje ce stete praviti pijani.

Misliš? Pašće nekome pijani pod točkove i napraviti sranje. Naročito noću kada idu neosvetljeni, po neosvetljenim putevima.

A inače i da podignu kazne i da budu 5000 eura čak i za neku glupost, a kamoli nešto ozbiljnije, naći će se onaj ko će biti privilegovan. Jer većinu prekršaja prave upravo ti, deca od lekara, advokata, profesora itd. kojima roditelji brišu sve kazne i čak nisam primetio da ih i ne zaustavlja policija. Ulica gde živim je zona 30 i uz to je jednosmerna i vodi se kao šetalište i neretko vidim kako prave trke tu, voze 80-90 km/h u suprotnom smeru, ima kamera, ali niko nikad nije dobio kaznu. Izgube kontorolu nad auto, pa udare u kontejnere ili parikrane automobile i opet nikom ništa, iako uvek u blizini ima policijske patrole.

A inače i da podignu kazne i da budu 5000 eura čak i za neku glupost, a kamoli nešto ozbiljnije, naći će se onaj ko će biti privilegovan.

Zato ja kažem, jebo kazne, jebo oduzimanje vozila, kad ode dozvola doživotno ti onda vozi bez dozvole ako si baja.

Da, za vožnju bez dozvole, instant tvorza.

VASPITANJE!

I ja sam dijete advokata i nijesam nikada vozio divljački.

Tačno je to što kažeš za vaspitanje.

Ali, ko da ih vaspita? Jedan od najgorih što po divljačkoj vožnji, što po divljačkom ponašanju je sin uglednog hirurga. Taj isti hirurg je išao sa mojom tetkom u gimnaziju i uvek je govorio da mu želja da bude lekar da bi bio ''gospodar života i smrti'' ali ga niko nije shvatao ozbiljno, mada tetka kaže da lik psihopata i da su ga slali kod psihijatra par puta. A inače je sin tog hirurga 92' godište i 4. je godina medicine, e kad to još postane lekar (preko ko zna kakve veze) onda smo otišli u kurac načisto.

VASPITANJE!

I ja sam dijete advokata i nijesam nikada vozio divljački.

Ali zato ideš po sportskim salama i prebijaš ljude ni krive ni dužne :)

Vrlo sposobna ribica.

sve je to super, umetnica i to
AL JEBEŠ POSNA STVORENJA

I posle mu ne da picke EJ!
Kao... ovo ti bas i nije krug u sredini

moju ikru poprskati nećeš
i šta duradi, doli da potraži prvu udicu

Unesco srećnije vreme pitao bih: "Koliko pufferfish-a držao gajbi bi?"