Prijava

ubaci u spektar gde se cuje, ne sigurica preko 15kHz :)

u audacity sam otvorio...

sad sam skinuo audacity, baš mu je gowno spektrogram, preniska rezolucija, al znam kako ću da ga nacrtam da se vidi i u njemu

dobar audaciti za nesto sto je besplatno. onomad sam probao i napravio maltene sve u njemu algoritam da iz razgovora na radio vezi izbaci sistanje sto se cuje u pilotskoj kacigi kad se povuce kiseonik. pogotovo kad stoji dugo otvorena veza pa samo cujes sssss, sssss, ssss...
na kraju nismo ni zavrsili to. kazu bolje da cujes pilota dal ziv :)

ee celt, uradi sve ko malopre, samo odzumiraj spektrogram, klikći desnim klikom na ovo što sam označio, audasiti po defoltu prikazuje neki mali opseg, a oni likovi na klipu sa dumom su odzumirali da se vidi ceo :)

https://app.box.com/s/a2amy1fwlyaahcfbt4lwnxii1z60c47p

http://image.prntscr.com/image/f0fb6970696741bca319a31572908ceb.png

na kraju nismo ni zavrsili to. kazu bolje da cujes pilota dal ziv :)

lolčić

kako je radio algoritam, jurio si opseg frekvencija koje gađa SSSS?

inače, reaper ti je poprilično modularan i ima lep i raskalašan API za takve custom rabote i algoritmisanje, pa ga overi ako ti opet bude trebalo nešto tog tipa

Kako je radio, tako se i ne čuje šuštanje haha.

I ja kontam da je tako, tako možeš na foru od pesme da napraviš instrumental što ne bi moglo i šuštanje da se skloni.

tako možeš na foru od pesme da napraviš instrumental što ne bi moglo i šuštanje da se skloni.

ne možeš da napraviš od pesme instrumental nikako(ona prevara kad na mini-liniji stisneš karaoke dugme, to ukloni i brda instrumenata, pa zvuči ko kurac)

elem, znaš ono kad slušaš pesmu na slušalicama, pa nešto čuješ u levoj slušalici, a nešto drugo u desnoj slušalici - to se zove stereo slika i ona je u modernoj produkciji popunjena maksimalno - neki instrument je na sredini, neki podjednako levo i desno, ali udaljen, a neki instrument se čuje samo levo ili samo desno

e sad, ako se desi da je vokal sa sve pratećim vokalima postavljen tačno na sredinu stereo slike, a svi ostali instrumenti pomereni malo levo ili desno, onda možeš savršeno da izoluješ vokal, al na tako nešto naletiš jednom u 10000000 pesama

#1000odgovoranapitanjakojanistepostavili

što kenjate bre i uznemiravate pošten svet u u ovo doba noći?

heh

Before the Columbian Exchange, there were no oranges in Florida, no bananas in Ecuador, no paprika in Hungary, no potatoes in Ireland, no coffee in Colombia, no pineapples in Hawaii, no rubber trees in Africa, no chili peppers in Thailand, no tomatoes in Italy, and no chocolate in Switzerland.

bio sam puno sretan dok sam čitao taj dio

mene je ovo slatko nasmijalo:

blueberry (not to be confused with bilberry, also called blueberry)

kako je radio algoritam, jurio si opseg frekvencija koje gađa SSSS?

to je i bio problem, sum, pa ceo spektar maltene zauzme. kad ubijes centralne frekvencije opet se cuje i to ne malo... plus centralna se pomera u zavisnosti kolko jako neko udahne.
a kad uspes nekako sve da suzbijes, ne razumes vise sta se prica na kanalu.

sketsch: nismo imali zenske pilote pa niko ne prica dok udise. imala su dva modula jedan prepoznaje govor drugi sum, i ton kasnio neprimetno. kad prepozna sum ovaj drugi skoro skroz utisa kanal, a kad prepozna govor ovaj prvi iskljuci drugi, da ne utisa nesto sto ne treba.
kapiram da to moze mnogo bolje da se odradi, ovo sam se mlatio 2 dana mozda...

Oce neko kole ?
Aj kole
Da

Ko pravi one asocijacije za slagalicu da mi je znati.

Kolona

A: OKO

B: OKO

C: OKO

D: OKO

KONAČNO - RAZGOVOR

Ha, razgovor u četiri oka, dovitljivo.
Solidna asocijacija moram priznati, odudara od šablona, dopada mi se.

Ne znam što mi je smešno ali umirem ahahahahah

A to što si gluperda, to ti nije smešno, je li?