Prijava

Ne diraj ga sad dok radi.

Čak Noris iz Mrduše Donje.

kad već radi može i broj postova na forumu?

Мој ћале имао инвалидску пензију, и запосли се на пола радног времена, и држава му годину дана од пријаве уплаћује пензију, без икаквог обавештења да не сме да је подиже, јер човек конта да сме, пошто има минималну пензију, и плус није ни пунорадно време, и плус није добио никакво решење, да би после годину дана добио решење да му се више не исплаћује пензија, да би онда после тог решења једно 5 месеци добио решење да мора да врати ту пензију што је подизао, океј све то, али у једном делу пише како је он запошљен на пола радног времена, и као само 50% пензије је могао да подиже, што дође 7500, и они за 12 месеци обрачунају да он мора да врати 145000 јер се урачунала и нека камата и трошкови процеса. И сад је добио позив да иде на суд, као да се тужи са државом, постоје ли икакве шансе да докаже да није добио никакво решење где се прецизира да је могао само 50% пензије да подиже, и самим тим да му не рачунају никакве камате и остале глупости?

Brate sredi to sa Djordjevićem.

Не смем да користим везе, као ни да се саветујемо о приватним стварима на послу. Због тога се лети и службе.

Nepoznavanje zakona ne oslobađa od odgovornosti. Uvek mogu da se zakunu da su mu u PIO fondu usmeno objasnili propis i obaveze. Neka proba da vidi sa advokatom, ali sumnjam da će biti nešto od toga.

Treba mi pomoc nekog ko se malo razume u elektroniku, doduse ovo je vise problem elektrike...

Imam jedan RC helikopter od kog sam izgubio punjac (punio se na usb, ulaz mu na helikopteru ima smao 2 pina, pretpostavljam + i -) . Helikopter ima upravljac u koji ide 6 AA baterija od 1.5 V preko kog moze takodje da se puni. E sad, posto je smaranje da se puni preko toga, a i pojede baterije, ja sam otvorio upravljas, izvadio celu ovu zicu i resio da je spojim na neki USB kako bih opet punio preko kompa. E sad, uzeo sam neki stari USB (ispravan 100% , proverio sam pre toga) i isekao ga.

Ima 4 standardne zice:

Crvena +
Crna -
Zelena Data +
Bela Data -

E sad, spojio sam crnu sa crnom i crvenu sa crvenom i ukljucio. Problem je sto sad odmah elisa krece da se vrti cak i dok je prekidac na heliju na OFF . Kada stavim na ON elisa stane ukoliko je ne pokrenem sa upravljacem, ali nisam siguran da li se puni sada kada je na ON...

Sta sam lose uradio? Deluje mi sve ok, trebalo bi da je to to, cak sam mogao i na punjac od 9V da ga prikacim, a ne na USB jer mu daljinac daje 9 V kad se puni, nema potrebe da se veze na USB koji daje 5V, zar ne?

mislim da mu daljinac ne daje 9V nego 5 preko nekog dcdc konvertora. moguce da mu daje cak i manji napon, koliki je napon na toj bateriji. mozda je sa usba veliki napon pa prenapon okrece motor nekako, zavisi kako je povezano.

u principu pojma nemam,

kapiras, mozda je i u tom usb kablu postojao neki konvertor koji je spustao napon za bateriju, a ti ga sad kacis direktno :)

Prikači ga na dalekovod, direktno. E, kad pregori, onda sedi, gledaj u njega, i ukapiraj da si 88-o, da je krajnje vreme da se rgaš sa bejblejdom i Pikačuom.

ako je ovako kako pricam, upravo si zasrao jedini ispravni punjac koji si imao preko tog upravljaca :)
bolje da si upravljac prikljucio na 9V

Pazi Celte, taj prethodni ,,punjac" je bio najobicniji USB kablic sa dve zice, isti kao i ovaj izvadjen iz daljinca. Ne bi trebalo da ima tu neke velike nauke. Jedino da, sto nema nikakvog smisla, okrenem nulu i fazu. Probacu, mada bi trebalo da je svejedno...

Doduse, ima nade da puni dok je na ON jer je bio potpuno prazan kad sam ga prikopco i stavio sam na ON, bio ukljucen jedno 6-7 minuta i iskopco sam ga... Kad sam ga probao vrteo je elisu, ali nije imao snage da se podigne, a pre toga je bio bas bas prazan...

I uvek je bolje preko 9V, nemoj da se zajebavaš pa da sjebeš alnaser.

ako je ovako kako pricam, upravo si zasrao jedini ispravni punjac koji si imao preko tog upravljaca :)
bolje da si upravljac prikljucio na 9V

Nisam zasrao, mogu da ga zalemim nazad na daljinac, to je najmanji problem...

Prikači ga na dalekovod, direktno. E, kad pregori, onda sedi, gledaj u njega, i ukapiraj da si 88-o, da je krajnje vreme da se rgaš sa bejblejdom i Pikačuom.

Prvo, nisam '88, a drugo, helikopter pokusavam mladjem bratu da osposobim...

taj punjac je mozda u onom delu koji se ukacuje u usb imao konvertor da smanji napon sa 5 na 3.3V ili kolki je vec na li bateriji. verovatno i jeste, nije to neka nauka, komponenta 3x3mm :)

Nema sanse da moze manje od 5V da pokrece onaj njegov elektromotor... Mozda i jeste imao neku plocicu, ali cisto sumnjam da je sluzila kao transformator... Uglavnom, mislim da puni kad stavim na ON i prikacim na komp tako da je ispalo dobro na kraju... :D