Prijava

Brate, naši ljudi bi pili vodu u kojoj su se kupale babe samo da jebe. Toliko o tome.

Не сећам се нешто да сам превише очекивао од тог сребра кад сам пробао па да кажемо да је плацебо ефекат у питању, али како год, свакако мислим да је психа један од најбитнијих фактора у опоравку.

Един: Чак сам се више надао побољшању пијући оно што су ми лекари преписали.

Подсвест. Чудна је то играчка. :Д

Ево један крајње леп и оптимистичан филм. Иако не могу да кажем да је одличан или било шта слично, занимљив је. Онако, о психи је углавном.
Гледао сам давно, могао бих ових дана поново, чисто да видим да ли ми је тада био интересантан због тренутка или је заиста добар.
http://www.imdb.com/title/tt0942891/?ref_=wl_li_i

svi bi kizo.
mislim da nemacko drzavno zdravsveno osiguranje podrzava homeopatiju. svesni svi ti doktori da je placebo, ali kapiraju nije bitno dokle god pacijent MISLI da je njemu bolje, za ove bolesti koje su subjektivne,

obrisao sam svoje postove,preterao sam ljuto

sto bre, zanimljiv si ko joda

nije bolest ali imam neki nemacki caj za spavanje od trava, koji kad popijem odmah se uspavam kad imam nesanicu, i to je jedna od onih stvari za koju me boli kurac dal je placebo, ili stvarno Herr Heilbrunner naso na alpima neke travke koje pomazu, kupovacu taj caj dokle god deluje :)

Тај рад. :)

Подсвест. Чудна је то играчка. :Д

Не искључујем ни то као могућност.

imam neki nemacki caj za spavanje od trava

To. Zdraviji od hloroforma, sigurno

e, je l koristio ko persen? kakav je?

Dok ne izmisle zamenu za kokain, ne menjam lekove.

samo da spomenem da zeolit još niko nije definisao! neverovatno. Budi prvi.
(opasno dolazim u iskušenje da isto kao i ollanik obrišem svoje postove, preteralo se ljuto)

IMAM ZEOLIT KUĆI I PONEKAD PIJEM GA NAŠTINU. ZACELJUJE RANE I POŚEKOTINE LJUTE

Преузето са Википедије:

Зеолити представљају групу минерала сложених хидратисаних силиката натријума, калијума и калцијума. Минерали ове групе имају хидротермално порекло и најчешће се појављују уз младе вулканске стене запуњавајући шупљине у њима. У групи зеолита се налази око 200 минерала, а најчешће се појављују: шабазит, хојландит, десмин, натролит, филипсит, апофилит, аналцим, томсонит, клиноптилолит.

još jedan text preuzet sa stranice ''Hemija oko nas''. Vode je neki hemičari.

Zeolit – cudotvorni lek ili ne?

Zbog sve ucestalije pojave cudesnih lekova za sve moguce bolesti, ovaj tekst sam napisao iskljucivo u cilju edukacije stanovnistva. Tice se Zeolita i nekih njegovih osobina, za koje mislim da bi svaka osoba trebala da zna, ako mu se vec isti, predstavlja kao lekovito sredstvo.

Tekst se sastoji iz dva dela. Prvi deo je klasifikacija Zeolita po kancerogenosti i neki od naucnih radova o kancerogenosti Zeolita. Drugi deo cine odgovori koje predpostavljam da bi svako postavio po citanju prvog dela. Za razliku od prvog dela, koji je strucne terminologije (mada sam se trudio da svuda prevedem kljucne recenice i zakljucke), drugim delom sam pokusao „plasticno“ da objasnim kancerogeno dejstvo Zeolita, kao i neke druge nedoumice. Tekst sam pisao na brzinu, svako ko ima tacnije informacije, dobrodosao je da ga edituje. Dakle:

Medjunarodna Agencija za Istrazivanje Tumora, IARC (INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER), klasifikuje jedinjenja po svojoj kancerogenosti na grupe.

Klasifikacija po IARC, postoji 5 grupa:
Grupa 1 - Kancerogeni po ljude
Grupa 2A - Verovatno kancerogeni
Grupa 2B - Moguce kancerogeni
Grupa 3 - Nedokazana kancerogenost
Grupa 4 - Verovatno nekancerogeni

Link ka IARC klasifikaciji: http://monographs.iarc.fr/ENG/Classification/index.php
Link ka klasifikaciji po grupama:http://monographs.iarc.fr/ENG/Classification/ClassificationsGroupOrder.pdf

Pod rednim brojem 066733-21-9, u grupi 1, nalazi se Zeolit - Erionit! Zajedno sa radijacijom, naftnim derivatima, teskim metalima.

Neki od naucnih radova i tekstova o kancerogenosti vlakana zeolita:

1. Faktori rizika za razvoj malignog mezotelioma
Odlomak iz clanka: "Sve u svemu, ono sto je jasno, je da je izlozenost prasini zeolitapovezana sa povecanim rizikom malignog mezotelioma. Jednostavno receno, zeoliti su kancerogeni, kada se udahnu. Stavise, Medjunarodna Agencija za Istrazivanja Kancera je svrstala zeolit u Grupu 1 Karcinogena, kategoriju koja se koristi ako za neko jedinjenje postoji isuvise dokaza da izaziva rak kod ljudi."
Ceo clanak: http://www.mesothelioma.com/mesothelioma/risk-factors/zeolite.htm

2. Veza izmedju izlozenosti vlaknima Zeolita i rizika od tumra disajnih organa
Zakljucak iz rada: "Posle eksperimenata na zivotinjama, ispostavlja se da je vlakno zeolitanajsnaznije kancerogeno poznato vlakno do sada."
Rad: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2545613

3. Maligni mezoteliom prouzrokovan azbestom i Zeolitom u trbusnoj duplji miseva
Zakljucak iz rada: "Duza izlozenost azbestu i vlaknima zeolita je veoma vazan uzrocnik malignih transformacija celija."
Rad: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6092048

4. Razvoj peritonealnog mezotelioma i malignog limfoma kod miseva uzrokovan vlaknima Zeolita
Zakljucak iz rada: "Prasina zeolita je snazan kancerogen, koji ujedno izaziva i mezoteliom i maligni limfom."
Rad: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1007570/

5. Zene i rak pluca - mezoteliom
Odlomak iz rada: "Prethodna studija iz oblasti Turske, zvanoj Karain, gde je vladala izlozenost visoko kancerogenim vlaknima zeolita (rudnik zeolita), je pokazala da je verovatnoca da ce zene oboleti od malignog tumora dva puta veca."
Rad: https://journal.publications.chestnet.org/article.aspx?articleID=1081093


Sta je to sto Zeolit cini izazivacem tumora?

U pitanju je molekularna struktura samih Zeolita, tj. raspored tih molekula u prostoru. Upravo ona gradja koja mu daje osobine filtra, mu daje i kancerogena svojstva.

Zeolita postoji oko 200 vrsta, kao npr: Klinoptilolit, Erionit, Filipsit, Mordenit, Kabazit, Ferierit itd. Sve vrste Zeolita grade "resetke" u prostoru - a svi su oni aluminosilikati po sastavu, sa malim varijacijama u strukturi. Upravo taj oblik, tj. raspored molekula Zeolita u prostoru je uzrocnik razvoja tumora. Ona neodoljivo podseca na Azbest, a svima je poznata kancerogenost azbesta. Zeolit je, medicinski gledano, jaci kancerogen od azbesta.

- Recimo, struktura Erionita, koji je najjace poznato kancerogeno vlakno u prirodi, se blago razlikuje od strukture Klinoptilolita, koji se koristi u ljudskoj upotrebi.. Ovo su formule: formula Erionita (Na,K,Ca)2-Al42Si14O36·12H2O - naspram formule Klinoptilolita(Na2,K2,Ca)2-Al42Si14O36·15H2O. "Jezgro" obe ove vrste Zeolita je isto, aluminosilikatAl42Si14O36. Natrijum, Kalijum, Kalcijum i voda koje vidite u formulama su samo "prikaceni" na osnovni molekul. Zbog ovih cinjenica, Zeolit nije odobren od strane FDA i SZO kao dodatak ishrani, ali nije ni zabranjen, sto otvara vrata da se jedan od potencijalno najjacih kancerogena u prirodi nadje u prodaji od strane neodgovornih i neobrazovanih ljudi, a u cilju materijalne koristi.

Kako je moguce da se Zeolit slobodno prodaje?

- Prodavci Zeolita kao "cudotvornog" leka za sve moguce bolesti, vam nece reci da hemijski i strukturno gledano, gotovo da ne postoji razlika izmedju Klinoptilolit-a, koga oni prodaju, i Erionit-a, najsnaznijeg uzrocnika tumora od zeolitskih vlakana u prirodi. Kao sto naftna industrija nije duzna da vam kaze da su i nafta i benzin kancerogeni Grupe 1, a sme da vam ih proda, tako ni prodavci Zeolita nisu duzni da vam kazu bilo sta o njegovoj kancerogenosti. Kao sto se od PVC-a i teskih metala (takodje kancerogena iz Grupe 1) mogu praviti kese za prehrambenu industriju i slobodno pustiti u prodaju, tako moze i Zeolit. Cinjenica je da je Zeolit klasifikovan kao kancerogen Grupe 1 i da nije odobren za ljudsku upotrebu, kao dodatak hrani. Onaj ko ga koristi, ga koristi na svoju odgovornost.

Koja je verovatnoca da se oboli od tumora zbog konzumacije Zeolita?

- Treba znati cinjenicu da je dejstvo svih kancerogenih jedinjenja kumulativno, ili zbirno – a to znaci jednostavno – da sto ih vise konzumirate, veca je verovatnoca da se oboli od tumora. Nas organizam poseduje mehanizme kojima se bori protiv gresaka nastalih na DNK u celijama i poseduje mehanizme za unistenje tumorskih celija. Ali sto je veca izlozenost organizma kancerogenim materijama ili zracenju, verovatnoca da organizam negde ne popravi gresku raste. I raste verovatnoca razvoja tumora.

Па само сам написао шта је зеолит. Ништа не доказујем. Онако као лаик видим да у њему нам ничег специјалног што ми већ не уносимо преко хране (натријум, калијум, калцијум).

Tilmo, gde ima dobrih telecih repova u Nisu, u kojoj kafani, preporuci nesto.