Prijava

Целте, Цоа (Радоје) фура Бохора већ неколико дана и онда је Небитна овде узела да га подјебава мислећи да је Бохор у питању. Мада сад она тврди да ниje мислила да је Бохор, али ја ипак мислим да јесте, пошто се са њим стално нешто прозива. Небитна, нисам приметио да се са Цоом имала неку комуникацију? Можда грешим. Углавном, испало је смешно и онда је кренуло мењање аватара у шаљиве сврхе. Надам се да ти је сада читав случај јасан, Целте.

hvala

Zanima me na koji nacin bioskopi dobijaju pravo za pustanje nekog filma?
Jel ga oni otkupe nekako ili sta?

KUPE OD PIRATA KOJI IMA FIRMU I ONDA JE LEGALNO

AL NE MOŽE FIRMA DA SE BAVI LIMARIJOM NPR. MORA UMETNOST TIPA VAJARSTVO NEŠTO TAKO, NISU NI ONI LUDI JBG.

HAHA ZAMISLI VLADE LIMAR ALL RIGHTS RESERVED

kako kako dobiju pravo,pa kupe od ovih sto su radili na filmu,tako to i funcionise inace,tako oni zaradjuje pare inace

A sta.
Fazon neki pisljivi bioskop iz male mionice kontaktira holivudski paramount da kupe prava.

брт построје фирме које се баве дистрибуцијом филмова и оне посредују између локалних биоскопа и белосвецких продуцентских кућа...

pa svakako utice...zilion malih bioskopa iz zilion malih mionica im naprave zilion dolara

Okej.
hvala vam brt
Ljubi vas brt vas

промени аватар сад

едит: то брт

Сале брете јеботе па и на грађевини обичној имаш фазон 4 руке од главног извођача до подизвођача а да немаш за холивудски филм посреднике него ће биоскоп из Доње Стожине да купује директно права од Парамаунта

Šta je fora sa Bohorom na avataru?

drugi post ove strane ce ti odg

Evo sad će neko da iskuca 30 redova jer tebe mrzi da iskroluješ 3 teme esi realan

Fala Armine! Divan si i to ne samo zato što se trudiš da sa svima budeš korektan! :)

bilo je sjajnih postova na temi polako, ali sigurno ali brzo se ispucale forice jbg

Прво сам морао да променим аватар како је ред, ако хоћу да се укључим у вечерашњу дискусију.

Zanima me na koji nacin bioskopi dobijaju pravo za pustanje nekog filma?
Jel ga oni otkupe nekako ili sta?

Постоје званичне, односно регистроване продукцијске куће, тј. то су филмске дистрибуције које откупљују права за приказивање филма. Онда та наша фирма продаје права за емитовање сваком ко има регистрован пројектор и регистровану салу за приказивање филма. Пошто се свака филмска пројекција третира као јавни скуп, тај исти мора бити пријављен у МУП-у (као и најобичнија сеоска првенствена или куп утакмица), самим тим, ако би неко пуштао пиратску верзију, постојао би основ за хапшење и оног који пушта филм, и оног ко му је дистрибуирао пиратске копије.

Могу да направим аналогију за музичким издањима. Примера ради осамдесетих је ПГП откупљивао права од америчке продукције Меркјури на албуме Бон Џовија. Албум је издат са логом ПГП-РТБ, али је потписан и Меркјури. Тако је и са филмовима.

фендер се баш доста разумије у ауторска права

ћале му држи Таквуд сиг