Prijava

Dionysio, nameće se pitanje - da li imaš još slika prenadrkanih enterijera

Imam pun kurac, al me mrzi sad da kačim idem da spavam.

Pošalji mi pp da sija, ako ces sutra da ti posaljem nesto, zaboravicu.

Poslacu ti kanabe na kom jebe Ivan Miljkovic looool.

lne.

Jel moze neko da mi nadje sliku gde neki kamiondzija staje na pesackom nekom braticu da ga propusti a bratic mu dize ruku da bi ga pozdravio? Hvala unapred.

Ja ne mogu, ali ti mogu reci sta je to mitarenje.

Mitarenjem (lat. mutare: mijenjati, zamijeniti) se naziva odbacivanje starog i rast novog perja kod ptica.

Mitarenje je specifična pojava kod ptica. Postoje razni oblici, no općenito je, da se perje potroši, odnosno s vremenom ošteti i povremeno treba biti obnovljeno. Većina ptica može letjeti i za vrijeme mitarenja. Zamjena perja se odvija postepeno, a kod nekih vrsta čak određenim sistemom, kako bi ptica i dalje mogla letjeti. Vrlo rijetke vrste u razdoblju mitarenja ne mogu letjeti. U tom razdoblju se uglavnom drže skriveno, a tada ih se, povremeno, naziva "trkačima".

Prema vrstama, postoje sljedeći oblici:

Neprekidno mitarenje: Neprekidno mitarenje tijekom cijele godine, kad se perje stalno, polagano, mijenja; (primjer: papige).
Potpuno mitarenje: Odvija se jednom godišnje, kad se mijenja svo perje; (primjer:pingvinke, domaća kokoš).
Djelomično mitarenje: Tako se naziva pojava mitarenja nekoliko puta godišnje. Dva put godišnje se kod velikog broja vrsta mijenja perje, zimsko i ljetno. Ali ima i češćeg mijenjanja perja.
Druge podjele su ovisne o vrstama kao i o posebnim situacijama. tako postoje:

Zamjena perja mlade ptice perjem odrasle, koje može biti druge boje, druge kvalitete..
Zamjena perja zbog parenja, zbog ležanja na jajima kao i radi drugih prilagodbi životnim uvjetima.
Mitarenje je u pravilu ogromno opterećenje. Neke su ptice u tom razdoblju vrlo razdražljive. Vrijeme udvaranja, parenja i ležanja na jajima je najčešće odvojeno od razdoblja mitarenja, jer i to je vrijeme za ptice vrlo opterećujuće i stresno.

U vrijeme mitarenja se ptice posebno rado kupaju, bilo u vodi ili u pijesku, kako bi bolje odstranile ostatke perja.

Дачак, кој ти је бре, озбиљан сам!

hvala, jajo, baš me zabavio ovaj tekst.

Kucao sam raise hand truck hello bratić i izašlo mi ovo. Možda ti posluži, čegsu
https://media.giphy.com/media/xThuWbSB7BfPugnzQk/200w.gif

hahahaha kome duzne prase?! Molim?!

Дачак, кој ти је бре, озбиљан сам!

I ja sam ozbiljan, evo cak sam i defku napisao koliko sam ozbiljan
http://vukajlija.com/mitarenje/726924

Kakvi su to protesti u Bgd? Ko i protiv čega protestvuje?

malagurskiji i istoci pavlovici i radulovci zato sto im ruse duh beograda i grafite u savamaloj

zašto niko ne čita defke? izbacio sam 2 pregenijalne pre 15 minuta, jedna ima 1 glas a druga nijedan...

pa ovo je najgora nepravda, ove dve defke bi 2011. imale po 150:0 skor u najgorem slučaju

Sad ćeš dobiti više od 2 minusa, zbog reklame.

Au, toliko su kurac, da ne može ni minus.

hahaah šalab stari laf, zna se šalit