Prijava

Imam pitanje u vezi pečenja praseta. Pitam ovdje kako ne bih morao da otvaram profil na nekom adekvatnom forumu o pečenju. Vjerujem da mnogi Vukajlijaši imaju iskustva s okretanjem prasića na ražnju.

Čime je najbolje mazati prase dok se peče da bi koža bila hrskava? Jel ide mješavina ulja i bibera i na kraju se premaže pivom?

margarinom bila je negde rasprava :D

Pomešaš ulje i vodu ili još bolje svinjsku mast i vodu, omotaš neku krpu oko viljuške i mažeš prase, neko maže i jabukovim sirćetom neko zaliva pivom, neko ispeče bez ičega...

Hahaha Arm i ja se sećam i to debela rasprava, išlo se čak i do toga kakve transmasne kiseline ima margarin i sl.

pa nije prase starleta da ga mažeš kjutenom jebote, ja zalivam pivom, ali izmućkam flašu pa naprskam penom - em deluje efektno, em ti od svake boce ostane pola da ispiješ :)

Bruce greota za pivo mada dobro je što ga ne zalivaš rakijom, pivo je barem jeftinje od vode. A i starlete se mažu nečim drugim hehe

ne trošim previše piva, par flaša možda, ali ritual je nasleđen od predaka pa se mora poštivati :)

Da bi bila hrskava ne mazes ga ni sa cim

tele kad se peče na bukovinu, ono sve vrska

Мислим да пиво не служи ничему, посебно не да крме буде хрскаво, ал што брус каже, традиција се мора поштовати :)

Služi, da odmekne kožicu i da se onako lepi za prste.

pivo samo usere prase, totalno nubovski potez

ne pricamo o kurcu boh xDD

to je bukvalno klinacko lozenje kao eeee vidi pivo na prasetinu to ne moze da ne valja kako ne naprave i sladoled sa ukusom piva

doduse sladoled sa ukusom piva bi mozda bio i dobra stvar xd

Arm koliko jarčevine gajiš kad ti se kožica lepi za prste hahaha
Studenti aljkavi...

mislio sam na onu presemenu tecnost kako se zove koji kurac :D

hahahahaha armin jos nije spermu dobio jos mu ona smegma ili sta vec pomalo izlazi

ima li dlaka da nicu arm? xdd