Prijava

Predlog je radikalan, ali vrlo smislen u novonastalim okolnostima na sajtu. Okolnosti su da dobre definicije, ako ne odu na naslovnu, ostaju slabo ocenjene, vidi ih premalo ljudi pa i nemaju šansu da stignu na naslovnu. Okidač mi je bila moja jučerašnja definicija Ostaviti u Ciganima koja ima jadan skor, a em je pravi sleng, em je sasvim nova za 99 odsto ljudi, em je bre dobra. Zašto je ostala na skoru 14:1?

Razlog: Na Vukajliji je previše autora, a mnogi od njih pišu na silu i ispunjavaju kvotu od pet definicija dnevno. Pišu svašta, lupetaju, čak ne isprave ni greške u kucanju, a gramatika je misaona imenica. Rezultat: Previše definicija, premalo dobrih. Ako rešim da glasam - treba da pročitam 30 kretenskih definicija da bih došao do jedne dobre. Zato odlazim na forum, čitam samo predložene defke, jer one još i imaju smisla.

Rešenje: Jedna definicija dnevno i šlus! Realno, više od jedne dobre ideje dnevno ne možeš ni da imaš! Ja kada imam dobru ideju sastavljam defku i po sat vremena. U prevodu: pet definicija dnevno pišu samo silovatelji.

Rezultat: Na sajtu bi bilo dva do tri puta manje definicija - kvalitetne bi i dalje nastajale, ali bi šund bio eliminisan. Jer, ako neko zna da može samo jednu defku da napravi dnevno - dobro će promisliti šta piše. Od svoje četiri ideje odabraće najbolju i paziće kako da sroči. Ljudi će ponovo više čitati defke, a ostaće vremena i za forum i za postere.

I još: Možda se zapitate (kao i ja): Pa kako da poboljšam skor na sajtu ako sada smem samo jednu defku dnevno? Pa lepo: biće jedna, ali vredna. U prevodu, moju gorepomenutu defku bi, da važi pravilo "1 defka dnevno", pročitalo mnogo više ljudi, imala bi skor 75:5 i možda bi bila i na naslovnoj.

Danas skor nastaje pre svega iz kvantiteta (ljudi imaju po hiljadu defkki sa prosekom od 15 pluseva) ili milosti moderatora (što više odabranih, to bolji skor). Niko ne može radikalno da napreduje samo kvalitetom i glasovima vukajlijaša - što je pretpostavljam bio cilj sajta.

Hvala

Једна дефиниција дневно за оне које имају мање од 2000 поена

Men' se ovo ne svidja... Abraxus napisao preko 100 definicija onaj dan kad se registrovao.

СЛАЖЕМ СЕ СА ЏАНКИЈЕМ.

ае паљба, систем је крив нису аутори!

Ne valja, Džanki. Jer pogledaj samo prvih 10 (ovi što imaju stotine i hiljade defki) - i oni imaju mnogo glupih, ali idu logikom "plus tu, plus tamo - nakupi se".

Momak ciji si ti pa si ovako rjecit? Evo ja te podrzavam za predlog, samo bi metnuo 2 umjesto 1, ipak desi se i meni da pobudalim pa napisem 2 u roku od sat vremena.

Vjeruj, ona da je toliko kvalitetna dobila bi puno plusica! Mozda je to samo subjektivni osjecaj. Pokusaj da napises neku glupost ili neki trol da odradis i vidjeces kako pljuste minusi. Znaci ima tamo ljudi, samo niko nece da glasa...

Да, али они не избацују по пет дефки дневно, ко неки нови. Предлог је стварно добар али мрка капа да ти одма кажем.

Мораћу да смислим неко решење .

Pobrkao si malo lončiće koliko vidim. Ne znam zašto misliš da su plusevi razlog zbog koga ljudi dolaze ovde. Ja da imam potrebu da uživam u tom fantastičnom simbolu, otišla bih na groblje i nauživala se do mile volje. Ovde sam jer pišem, neretko i lupetam. Moje pravo i sloboda, sve dok nekoga ne vređam ili dok ne ispunim kvotu. Ako bi tretirao svakog člana kao takmičara koji ima "logiku" da dođe do pluseva, onda bismo mi bili jedna mnogo psihički razjebanija gomila nego što već jesmo.

Човек је у праву само... Погледајте нас ауторе са 200 и више дефиниција. Ми сад пишемо у просеку једну дефиницију на сваких 5-10 дана. Па ако укинемо новајлијама квоту од 5, ко ће да дефинише уоште на сајту? Истини за вољу приметио сам од ових нових пар квалитетних аутора, људе којима би било греота укидати норму јер су сад "напаљени" имају добру инспирацију и идеје, као ми кад смо се регистровали, па оно... Јесте да се тим неограничавањем чини уступак мањини, али опет, та мањина има већег потенцијала од целокупне већине. Дакле, можда да се смањи на 3, али једна дневно би већ била претеривање. Моје мишљење, наравно.

Ja sam za, ali...

Pokusaj da napises neku glupost ili neki trol da odradis i vidjeces kako pljuste minusi. Znaci ima tamo ljudi, samo niko nece da glasa...

Људи а лова? Ктитори ће и даље имати дефки по жељи. Каизен има да се опари ако ово прође.

Ovako, više puta je predlagano nešto slično, mada evo meni se konkretno desi da ništa ne pišem 15 dana i onda me drmne inspiracija i izbacim tri-četiri defke dnevno. U poslednjih 15 dana sam napisao 15-tak komada, a nisam svaki dan pisao na primer. U suštini kad god izbacim neki trol, minusi pljušte, znači ima ljudi koji čitaju, samo je svima lakše da pljunu nešto loše nego da podrže nešto dobro. Mada ko ga jebe, nisam ovde da bih se takmičio. Jednostavno, možda i nije tako dobra ideja ograničiti broj definicija, otkud znam. U pravu je Dankan, novi, kvalitetni autori izbacuju mnogo više kvalitetnih definicija nego stara garda, jebi ga, većina starih se manje više istrošila, već su dosta toga definisali i nemaju inspiracije. Ali poenta je da ovo možda i nije toliko dobra ideja, koliko se čini na prvi pogled.

Како год да окренеш, има нека грешка.

kao sto ti vec rekose ima ljudi koji citaju defke, jednostavno samo klikni na neki od prethodnih dana na kalendaru i vidjeces da prva defka (koja ima najvise glasova) ima 70+ glasova.
problem je sto ima bas dosta mediokritetnih definicija koje nisu ni za minus ni za plus i zato ostaju na malom broj ocena pa ti se cini kako niko ne cita. vjeruj mi znam ja i meni se desavalo da imam defke koje imaju manje od 15 glasova....

dosta mediokritetnih definicija koje nisu ni za minus ni za plus

Al to nikako nisam kontao... Jel treba uvesti neku medjuopciju posebno za te definicije?

pa ne, ali jednostavno ti zao da das minus, a ne moz ni plus nikako.... meni se to cesto desava kad citam, jebi ga...