Prijava

Ovde svi ljubitelji filatelije mogu izneti zanimljivosti o svom hobiju. Ili opsesiji. Bez obzira da li to što skupljate ima neku materijalnu vrednost. Da li su pitanju vredne kolekcije poštanskih markica, ploče klasične muzike ili pak, ukrasne salvete ili gobleni -nije bitno.

Sigurno vam vaša kolekcija znači i za vas svakako ima vrednost, bez obzira šta drugi kažu.

Nemojte spemovati i tvrditi da skupljate korišćene kondome ili tako štošta trivijalno. Time nipodoštavate tuđi trud i posvećenost.

Imam onu debelu knjizurinu u koju se zabadaju znacke, i pun kurac znacki.
Ali uglavnom za jugoslovenske proizvode.

To si verovatno nasledio od nekoga. Mislim -ne sakupljaš ti, nego samo poseduješ zbirku?

ја још увек чувам збирку значака...у фазону ко клинцу ми је кева дала њену књигу значка (није их имало пуно) а онда сам је ја проширио...мислим, нисам имао где да купујем значке већ узимао од оних којима то више није требало...немам их пуно, ал у сваком случају фино их је погледати...

иначе, да ли постоје људи који скупљају оловке? хемијске, обичне, пенкала итд...?

Dala mi jedna zena sto je radila sa mojom kevom.

За филантропе, а? :)

Има моја кева пун курац тих маторих маркица у некој кутији, можда нека и вреди нешто. Знам да је била гомила маркица из Пољске, гомила и из афричких земаља, Индије итд. Неке су баш фенси, а има их и у серијама.

Dala mi jedna zena sto je radila sa mojom kevom.

Opa, iskusno. Milf jebe.

Ja sam skupljao kutije od pljuga kad sam bio mali. Nakupio sam ih baš, baš mnogo. U jenom trenutku sam shvatio da je to sve jako besmisleno, da zauzima mnogo prostora, a kurcu ne vredi i jednostavno sam ih bacio. Jebi ga, a bilo je baš egzotičnih.

Moj bivši cimer pre par godina prodao tri neke zarđale čakije za 1500 evrova. Zajebavao sam ga deset dana kako sere, ko će mu dati dolike novce za te dinosauruse. Dođe čovek, colnu mu keš na sto i ode, ja na dupe da padnem.

Treba sakupljati.

Imam omanju kolekciju markica,nista posebno.Inace sam se godinama bavio numizmatikom,neke stvari sam prodao po raznim sajmovima i izlozbama,ali i dalje posedujem veliku kolekciju i kovanog i papirnog novca.Markice sam uglavnom kupovao na tim skupovima,jer numizmaticari i filatelisti cesto to organizuju zajedno.Nemam vrednih markica,uglavnom sam kupovao serije sa nekim zanimljivim motivima.Od novca,posedujem i totalno bezvredne kolekcije i pojedinacne primerke,ali i one sa prilicnom materijalnom vrednoscu.

Ja sam skupljao ambalaze koka kole.
Imao sam preko 20 razlicitih vrsta.(ne racunam ovo klasicno- 1l, 2l, 0.33l)
I mnogo su kul, najbolje i zanimljive. :)

Posle sam skupljao limenke piva sa drugom, ali smo odustali posle 40-ak.

Skupljam kutije od zica za gitaru.
Al za sad imam samo 3 lolo